Biała cegła dekoracyjna - ceny, opinie, inspiracje, porady aranżacyjne
Cegła czy kamień dekoracyjny na ścianie stanowią modny obecnie element dekoracji wnętrz. Ogromną popularnością cieszy się ręcznie formowana biała cegiełka gipsowa, którą można samodzielnie położyć na ścianę. Płytki dekoracyjne z fugą imitujące cegłę łatwo przykleja się na ścianie, o czym zapewniają opinie użytkowników. Dowiedz się, jakie zalety ma biała cegła wewnętrzna i jak ją wykorzystać do dekoracji wnętrza.
Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.
Z tego artykułu dowiesz się:
Cegła ozdobna - zastosowanie
Coraz bardziej modne są ściany z naturalnej cegły zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Cegła ozdobna na ścianie w salonie tworzy niepowtarzalny nastrój starego domu czy loftu. Faktura ceglanego muru tworzy na ścianie ciekawą grę światła i cienia. Aby stworzyć unikalny klimat ceglanej ściany stworzono płytki dekoracyjne stanowiące imitację cegły. Tego rodzaju cegiełka dekoracyjna robi furorę w modzie wnętrzarskiej, szczególnie że nadaje się do aranżacji wnętrz zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.
Szczególnie dużym powodzeniem cieszy się biała cegła dekoracyjna, która rozświetla wnętrze. Płytki dekoracyjne wytwarzane są ze śnieżnobiałego gipsu ceramicznego i wyglądają jak tradycyjna cegła pomalowana na biało. Cegła ozdobna jest ręcznie formowana i poddawana procesowi suszenia.
Oferowana jako licówka bezfugowa lub jako cegła z fugą. Cegła z fugą ma tę zaletą, że można nią samodzielnie położyć na ścianę. Biała cegła dekoracyjna może być pomalowana na dowolny kolor lub pozostawiona w naturalnym kolorze śnieżnobiałym. Sprawdź także ten artykuł o cegłach na ścianach wewnętrznych.
Biała cegła dekoracyjna przeznaczona jest do wnętrz. Idealnie nadaje się na ścianę w salonie, w kuchni, w łazience czy też w pomieszczeniu użytkowym. Biała cegła wewnętrzna jest na tyle uniwersalna, że nadaje się do każdego rodzaju wnętrza, także łazienki i kuchni, gdzie panuje większa wilgotność. W przypadku pomieszczeń o dużej wilgotności, jak na przykład sauna, można zastosować cegłę wodoodporną lub pomalować cegły dekoracyjne farbą lateksową lub lakierem.
Biała cegła wewnętrzna - zalety i wady
Cegły dekoracyjne położone na ścianę mają liczne zalety, jak:
- możliwość samodzielnego pokrycia ściany,
- większa ognioodporność,
- dobra izolacja akustyczna,
- dobra izolacja cieplna,
- porowata struktura sprawia, że cegły pochłaniają wilgoć z pomieszczenia.
Biała cegła dekoracyjne nie przytłacza wnętrza i stanowi dobre tło do dekoracji czy mebli. W odróżnieniu od tradycyjnych, czerwonawych cegieł biała cegła wewnętrzna położona na ścianę sprawia, że wnętrze staje się jasne i przytulne. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kamieniu dekoracyjnym?
Zaletą cegły dekoracyjnej jest korzystna cena, gdyż za opakowanie cegły lica czy też cegły z fugą zapłacimy 29,50 zł. Dostępne są również cegły dekoracyjne narożnikowe, których cena wynosi 39 zł za opakowanie. Biała cegła wewnętrzna oferowana jest również w wielkościach ½ oraz ¾, które stanowią uzupełnienie typowych cegieł i umożliwiają równe rozłożenie płytek na ścianie.
W Castoramie cena płytki dekoracyjnej z fugą wynosi 37,98 za paczkę 30 sztuk cegły.
Biała cegła dekoracyjna - ciekawe rozwiązania i opinie użytkowników
Stara cegła czy kamień dekoracyjny na ścianie w salonie stanowi marzenie wielu osób. Modny styl skandynawski i minimalistyczny sprawia, że największym powodzeniem cieszy się biała cegiełka ozdobna, stanowiąca imitację tradycyjnych cegieł pomalowanych na biało. Dlaczego białą cegła wewnętrzna? Gdyż biały kolor nie zaciemnia wnętrza i stanowi doskonałe tło dla innych dekoracji i mebli.
Ręcznie formowana gipsowa cegła ozdobna cieszy się ogromnym powodzeniem, głównie dlatego że bardzo łatwo samodzielnie położyć ją na ścianie. Pojawiają się nawet opinie, że układanie jej jest tak łatwe jak składanie klocków Lego w dzieciństwie.
Cegła ozdobna czy też kamień dekoracyjny to idealny sposób, aby bez remontu mieszkania i przebudowy uzyskać efekt starego ceglanego budynku. Sprawdź także ten artykuł o impregnatach do cegły.