Cennik Wienerberger 2023 – ceny pustaków ceramicznych Porotherm

Jednym z najpopularniejszych produktów marki Wienerberger z pewnością są pustaki ceramiczne Porotherm. To nowoczesne produkty służące do budowy ścian domu. Do ich atutów z pewnością należy cena zakupu oraz bardzo dobre parametry technologiczne. Produkty poryzowane posiadają stałe kształty, a sam proces produkcyjny zapewnia im zwiększone parametry izolacji termicznej.

Cennik Wienerberger prezentuje różnorodne produkty Porotherm. Wszystkie z nich łączy wysoka dyfuzyjność, co oznacza, że wybudowane ściany posiadają dużą zdolność do odprowadzania wilgoci. Ciekawostką jest również dobra akumulacyjność cieplna. Produkty poryzowane Porotherm posiadają dużą gęstość objętościową, co sprawia, że bardzo wolno oddają ciepło. Dodatkowo pustaki ceramiczne posiadają specjalne pory, które zatrzymują nagrzane powietrze i zapobiegają szybkiemu wychłodzeniu ścian zewnętrznych. Dzięki temu poryzowana cegła Porotherm nadaje się do zastosowania w budownictwie domów energooszczędnych.

Inwestorzy decydujący się na pustaki Porotherm mają do dyspozycji kilka linii produktowych. Pierwsza z nich to Termo Expert. Jest to specjalna linia produktów o zwiększonych parametrach izolacyjności termicznej. Produkty świetnie sprawdzą się na ściany zewnętrzne i odpowiadają nowym regulacją dotyczącym termoizolacji przegród w 2021 roku.

Dużym uznaniem cieszą się także pustaki Porotherm z grupy Expert. Są to produkty szlifowane, które pozwalają na szybkie i bardzo precyzyjne wznoszenie przegród. Do linii Expert należą pustaki ceramiczne Profi oraz Dryfix.

Na uwagę zasługuje także linia Standard oraz AKU. Pustaki Porotherm Standard nadają się do murowania na tradycyjną spoinę. Do ich największych zalet należy atrakcyjna cena zakupu oraz odporność na czynniki zewnętrzne. Z kolei seria AKU to nowoczesna cegła Wienerberger o zwiększonej izolacyjności akustycznej. Ceny pustaków Porotherm AKU mogą być nieco wyższe, jednak rozwiązanie idealnie sprawdza się w budownictwie wielorodzinnym.

Aby w pełni przybliżyć ceny pustaków, należy omówić orientacyjne stawki za wspomniane wyżej grupy produktów. Poniżej znajduje się uśredniony cennik Wienerberger dla popularnych pustaków Porotherm. Ceny pustaków zawierają wartość podatku VAT i są kwotami brutto. Ceny produktów Dryfix i Profi uwzględniają cenę zaprawy dodawanej do pustaków w odpowiedniej ilości.

Poglądowy cennik Wienerberger 2023 – cegła Wienerberger Porotherm

Cena za m2 netto

Pustak ceramiczny Porotherm 44 T Dryfix Porotherm D 42,5 T Dryfix

488,80 zł

Pustak ceramiczny Porotherm 44 EKO+ Dryfix

300,00 zł

Pustak ceramiczny Porotherm 44 Dryfix

245,60 zł

Pustak ceramiczny Porotherm 38 Dryfix

221,60 zł

Pustak ceramiczny Porotherm 30 Dryfix

179,20 zł

Pustak ceramiczny Porotherm D 42,5 T Profi

451,20 zł

Pustak ceramiczny Porotherm 44 EKO+ Profi

277,60 zł

Pustak ceramiczny Porotherm 44 Profi

230,40 zł

Pustak ceramiczny Porotherm 30 Profi

163,20 zł

Pustak ceramiczny Porotherm 44 P+W

183,20 zł

Pustak ceramiczny Porotherm 30 P+W

135,20 zł

Pustak ceramiczny Porotherm Aku

173,34 zł

Źródło: cennik produktów Wienerberger marzec 2023

Jak widzimy, ceny pustaków zostały uzależnione od ich wymiarów oraz serii. Zaprezentowany powyżej cennik stanowi tylko skrótowy przegląd oferty sprzedaży. W katalogach znajduje się także cegła Porotherm o innych wymiarach. Jej cena może być przeliczana na sztuki materiału, ale i na metry kwadratowe.

Cennik Wienerberger 2023 – dachówka ceramiczna

W ofercie firmy Wienerberger znajdziemy także produkty na pokrycia dachowe Koramic. Popularna dachówka ceramiczna o klasycznym i bardziej nowoczesnym charakterze. Cena zakupu materiału pokryciowego jest uzależniona od specyfikacji technicznej. Dlatego poniżej dokonamy ogólnego przeglądu oferty Wienerberger Koramic.

Dużą popularnością cieszy się nowoczesna seria płaskich dachówek. Jest to np. model Koramic Orea 9, dające bardzo szerokie możliwości zastosowania. Płaska dachówka Koramic idealnie wpasowuje się w nowoczesne budownictwo mieszkalne. Co ciekawe, produkty mogą być też wykorzystane na elewacje budynków.

Cennik Wienerberger zawiera także dachówki o bardziej uniwersalnych możliwościach. Są to modele dachówek renesansowych Alegra 9 oraz L 15. Delikatna fala podkreśla wygląd połaci dachowej, a niewielka waga sprawia, że produkt może być z powodzeniem stosowany na dowolnych więźbach dachowych. Co ciekawe, modele Alegra 9 oraz L 15 posiadają wiele opcji kolorystycznych. Umożliwia to pełne dopasowanie dachówek do kolorystyki budynku.

Klasyczny kształt połaci dachowych zapewniają modele dachówek z serii Holenderka oraz Reńska Cosmo. Jest to wysokogatunkowa dachówka ceramiczna, zapewniająca dużą trwałość połaci oraz walory wizualne. Modele pasują do budynków zainspirowanych stylem klasycznym czy dworkowym i mogą być dobrym elementem wykończenia nieruchomości jedno bądź wielorodzinnych.

Cennik Wienerberger obejmuje także tradycyjne rodzaje dachówek. Jest to dachówka ceramiczna Karpiówka i Marsylka. Tego typu linie produktów nawiązują do zabytkowego budownictwa i dobrze sprawdzają się na wielu połaciach dachowych. Klasyczna dachówka ceramiczna może posiadać kilka wersji kolorystycznych, a jej cena będzie uzależniona od specyfiki wybranego rozwiązania.

W ofercie sprzedaży znajduje się także romańska dachówka ceramiczna Koramic Karthago. Jest to kolejny rodzaj dachówek o klasycznym, stylowym wyglądzie przywodzącym na myśl kraje południowej Europy. Poniżej zaprezentujemy poglądowy cennik dachówek. Cena zawiera wartość podatku VAT i prezentuje przykładowe produkty systemu Koramic.

Cennik Wienerberger Honoratka – przybliżone ceny dachówek 2023

Cena za m2 netto

Dachówka ceramiczna Płaska Orea 9

97,44 zł – 154,08 zł

Dachówka ceramiczna Płaska Actua 10 LT

102,50 zł – 184,50 zł

Dachówka ceramiczna Karpiówka półokrągła Koramic

91,80 zł – 157,32 zł

Dachówka ceramiczna Renesansowa Alegra 9

70,31 zł – 111,07 zł

Dachówka ceramiczna Renesansowa L 15

79,95 zł – 127,06 zł

Dachówka ceramiczna Renesansowa Universo 10

86,19 zł – 124,24 zł

Dachówka ceramiczna Marsylka

77,40 zł – 123,24 zł

Dachówka ceramiczna Holenderka Madura

89,27 zł – 176,51 zł

Źródło: cennik produktów Wienerberger marzec 2023

Cegły i płytki klinkierowe Terca

W ofercie Wienerberger odnajdziemy także cegły i płytki klinkierowe marki Terca. Jest to ciekawa grupa produktów zapewniająca atrakcyjny wygląd powierzchni ściennych. Cegła klinkierowa Terca jest dostępna w wielu formatach i różnorodnych barwach. W ofercie znajdziemy kilkaset typów cegieł, które można dopasować do dowolnej stylistyki aranżacyjnej.

Niektóre modele (Long John Carbo czy Cassia Long Red) wyróżniają się długim formatem i nieregularną fakturą lica. Dzięki temu uzyskujemy nietypowy efekt dekoracyjny, który nabiera szczególnego wyglądu przy zastosowaniu cienkiej spoiny.

W ofercie Wienenberger znajdują się także cegły o bardziej klasycznym wyglądzie. Różnorodność modeli oraz bogata kolorystyka umożliwią dopasowanie do każdej klasycznej aranżacji. Ceny cegły i płytek klinkierowych będą uzależnione od wyboru konkretnego modelu, kolorystyki oraz formatu. Średnia stawka brutto za jedną płytkę waha się w granicy 2 – 6 zł.

W ofercie producenta znajdują się także akcesoria i materiały montażowe. Dużą popularnością cieszy się zaprawa murarska z serii Porotherm M100. Produkt firmy Wienerberger jest dostępny w opakowaniach po 25 kg, a cena zakupu wynosi około 20 zł/worek.

ikona podziel się Przekaż dalej