Farby Luxens - najważniejsze informacje

Farby Luxens są marką farb należącą do Leroy Merlin, a produkowaną przez polską firmę Unicell. Produkty markowane Luxens możemy zatem odnaleźć w wielkopowierzchniowych marketach budowlanych Leroy Merlin. Farby Luxens mają bardzo dobre opinie i są tańszą alternatywą dla takich uznanych firm jak między innymi Beckers, Flugger, Dulux czy Dekoral, w niczym im nie ustępując.

W ofercie marki Luxens odnajdziemy między innymi farby lateksowe, farby akrylowe, czy farby strukturalne. W sprzedaż dostępne są takie produkty tej marki jak między innymi: Lateksowa farba do ścian i sufitów Luxens, Farba Wewnętrzna Kuchnia i Łazienka Luxens, Farba Wewnętrzna Premium Luxens, Farba renowacyjna Do kuchni Luxens, Akrylowa farba do podłóg Luxens, Emalia olejno alkidowa Luxens, Akrylowa emalia jednowarstwowa Luxens, czy Farba antykorozyjna Antykorozja Luxens. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat farb.

Farby Luxens - dostępne produkty

Lateksowa farba do ścian i sufitów Luxens

Lateksowa farba do ścian i sufitów Luxens to jedna z propozycji marki Luxens. Ta farba lateksowa dostępna jest gotowych, co wiąże się z tym, że nie musimy tej farby rozcieńczać i komponować samodzielnie kolorów. Znacznie ułatwia to pracę z farbą. Farby tej serii są odporne na szorowanie oraz na wielokrotne zmywanie wodą nawet z dodatkiem detergentów. Farby te charakteryzują się także dobrym kryciem i brakiem przykrego zapachu, co również poprawia komfort malowania. Farby lateksowe tej linii są matowe, co redukuje optycznie ewentualne niedoskonałości powierzchni malowanej, a także nadaje ścianie elegancki wygląd. Ponadto farba ta charakteryzuje się ograniczonym wpływem na środowisko. Farba lateksowa tej linii jest wydajna, zaleca się nałożenie dwóch warstw w celu uzyskania najlepszego efektu końcowego. Pełne wyschnięcie farby następuje w ciągu 3 godzin, a 4 godziny odstępu zaleca się pomiędzy nakładaniem warstw. W sprzedaży dostępna jest bogata paleta barw tych farb. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat malowania ścian.

Farba Wewnętrzna Kuchnia i Łazienka Luxens

Farba Wewnętrzna Kuchnia i Łazienka Luxens jest wysokiej jakości farbą do wnętrz w gotowych kolorach z satynowym efektem oraz bogatą paletą kolorystyczną. Dedykowana jest do malowania kuchni i łazienek. Cechuje się ograniczonym poziomem wpływu na środowisko i dużą wydajnością. Czas pełnego wyschnięcia tej farby wynosi 6 godzin i tyle też czasu powinniśmy odczekać pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw. Zaleca się stosowanie dwóch warstw tej farby.

Farba Wewnętrzna Premium Luxens

Farba ta jest wodorozcieńczalna, doskonale pokrywa powierzchnie i jest bardzo wydajna. Ponadto charakteryzuje się nikłym zapachem, jest łatwa w użyciu. Farba ta jest odporna na szorowanie na mokro i przyjazna dla środowiska. Czas pełnego wyschnięcia trwa 4 godziny, a pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw powinno się odczekać 6 godzin. Zaleca się nakładanie dwóch warstw tej farby. A może zainteresują cię także te artykuły o farbach akrylowych?

Farba renowacyjna do kuchni Luxens

Farba renowacyjna Do kuchni Luxens to rozwiązanie do renowacji płytek ceramicznych, mebli, blatów i ścian. Jest odporna na plamy i tłuszcz, a także na uszkodzenia. Występuje w formie 2 w 1, czyli podkład i farba. Jest wydajna, czas całkowitego jej schnięcia wynosi 24 godziny, pomiędzy nanoszeniem warstw powinniśmy odczekać 12 godzin.

Malowanie podłogi wałkiem na czerwono. Farby Luxens, ich paleta barw oraz zastosowanie i ceny, a także najlepsze rodzaje
Farby Luxens - paleta barw, ceny, opinie, porady przy zakupie

Akrylowa farba do podłóg Luxens

Inną propozycją marki Luxens są farby akrylowe do podłóg Luxens. Te wodne farby akrylowe są dedykowane do ochronnego i dekoracyjnego malowania posadzek. Farby akrylowe tej linii są wydajne, bezzapachowe, odporne na wycieranie. Można je stosować zarówno do wewnątrz i na zewnątrz. Podczas nakładania nie skapuje z pędzla. Całkowite wysuszenie tej farby następuje w ciągu 48 godzin. Pomiędzy nakładaniem warstw powinniśmy odczekać godzinę. Paleta kolorów akrylowej farby do podłóg Luxens jest bardzo bogata w różnego rodzaju barwy i każdy znajdzie najlepsze dla siebie rozwiązania.

Emalia olejno-alkidowa Luxens

Kolejną propozycją marki Luxens jest emalia olejno alkidowa. Farba ta przeznaczona jest do malowania oraz renowacji elementów wykonanych z drewniana oraz drewnopodobnych, które uprzednio zostały zaimpregnowane, do powierzchni żeliwnych oraz stalowych, które uprzednio zostały zabezpieczone antykorozyjnie, do wnętrz oraz na zewnątrz pomieszczeń, a także do tynków zewnętrznych. Emalie olejno alkidowe można stosować między innymi do drzwi, okien, mebli, kaloryferów, ogrodzeń, podmurówek czy elementów fasad. Jest farbą wydajną, a jej paleta barw dostępna jest w wielu różnorakich wariantach. Sprawdź także ten artykuł o farbach marki Dekoral.

Akrylowa emalia jednowarstwowa Luxens

Akrylowa emalia jednowarstwowa Luxens przeznaczona jest do wnętrz. Można ją stosować do malowania ścian, drewna, metalu oraz tworzyw sztucznych. Farby te są bezpieczne dla zdrowia, bezzapachowe i wydajne. Całkowite wyschnięcie takiej akrylowa emalia jednowarstwowa Luxens następuje w przeciągu 12 godzin. W sprzedaży dostępne są rozmaite kolory farb tej linii.

Farba antykorozyjna Antykorozja Luxens

Farba antykorozyjna Luxens jest farbą 3w1, którą stosuje się wprost na rdzę. Nie wymaga ona dodatkowych farb podkładowych. Jest doskonale kryjąca oraz bardzo wydajna. Podczas malowania nie spływa z powierzchni pionowych i nie kapie z pędzla. Charakteryzuje się nikłym zapachem. Dostępna jest w wersjach połyskujących, półmatowych, a także w efekcie młotkowym oraz w bogatej palecie kolorów.

Farby Luxens - ceny, opinie

Ceny lateksowej farby Luxens w Leroy Merlin zależą od pojemności pojemnika, w którym są sprzedawane. Opakowanie o pojemności 2,5 l tej farby lateksowej w markecie Leroy Merlin to cena 49,43 zł. Pojemnik lateksowej farby Luxens w Leroy Merlin o pojemności 5 l to cena 89,99 zł. W cenach tych dostępne są wszelkiego rodzaju kolory farb Luxens, pełna paleta kolorów. Farba Wewnętrzna Kuchnia i Łazienka Luxens o pojemności 2,5 l to cena 52,90 zł. Opakowanie Farby Wewnętrznej Premium Luxens o pojemności 10 l to wydatek 99 zł. Akrylowa emalia jednowarstwowa Luxens o pojemności 0,5 l kosztuje 25,90 zł. Emalia olejno alkidowa Luxens w  pojemniku o pojemności 0,75 l to cena 19,90 zł. Farba antykorozyjna Antykorozja Luxens to cena 29,90 zł za opakowanie o pojemności 2,5 l lub 99,90 zł za opakowanie o pojemności 0,7 l. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o farbach dekoracyjnych.


Warto przy tym wspomnieć, że ceny samych farb bardzo się różnią. Jeżeli szukasz najlepszych promocji na wysokiej jakości farby, sprawdź w tym miejscu.


Farby Luxens są marką farb Leroy Merlin produkowaną przez polską firmę, zajmującą się wytwarzaniem chemii budowlanej Unicell. Możemy zakupić między innymi farby strukturalne, farby lateksowe do ścian, farby akrylowe, czy też farby antykorozyjne produkowane pod marką Luxens. Farby te są tańszym rozwiązaniem dla takich uznanych marek jak na przykład Beckers, Flugger, Dulux, czy Dekoral, w niczym produktom tych uznanych producentów nie ustępując. Farby Luxens posiadają bogatą paletę kolorystyczną, dzięki czemu każdy znajdzie optymalne dla siebie rozwiązanie.

ikona podziel się Przekaż dalej