Farby Magnat Refresh, Ultra Mat i Anty Formaldehyd

Magnat w swojej ofercie ma serię „białych” farb (sprzedawanych w białych opakowaniach. Dzielą się one na trzy rodzaje. Najbardziej popularną z nich jest Ultra Mat. To farby lateksowe, idealnie nadające się do łazienki. Są bardzo odporne na wilgoć, dodatkowo są bardzo wytrzymałe na szorowanie i mycie. Ultra Mat to farby ścienne o wspaniałym, matowym wykończeniu, a ich aplikacja jest bardzo łatwa, najczęściej pojedyncza warstwa farby wystarcza, by dobrze pokryć ścianę.

Do sypialni i pokoju dziecka dobrze sprawdza się farba Anty Formaldehyd. Dzięki swoim właściwościom wspaniale poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu. Jej największą zaletą jest to, że nie przyciąga kurzu. To sprawia, że farba wspaniale nadaje się do miejsca spania. Ma matową, antyrefleksyjna powierzchnię, dlatego pięknie się prezentuje.

Refresh to także niezwykły rodzaj. To farby ścienne 2w1 – od razu grunt i kolor. To szybsze malowanie i błyskawiczny sposób na pokrycie całego pokoju. Co więcej, jest to farba antyalergiczna i antystatyczna, więc także nie przyciąga kurzu. Wspaniale się sprawdza w wielu przypadkach. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wydajności farb?

Farba ceramiczna Magnat Ceramic

W ofercie marki Magnat znajdują się nie tylko farby lateksowe. Bardzo dużym powodzeniem cieszy się także farba ceramiczna Magnat Ceramic i jej druga wersja – Ceramic Care. Są to farby plamoodporne, które mają bardzo wiele ciekawych kolorów. Są bardzo odporne na ścieranie, a ponadto antystatyczne. Jest to farba ceramiczna, czyli dość odporna na wilgoć, ale nieszczególnie nadaje się do zastosowania w łazience czy kuchni. Do tego celu używa się wyłącznie farb lateksowych.

Seria Magnat Ceramic bazuje na odpornych żywicach i świetnej jakości pigmentach. Nie traci koloru nawet pod wpływem szorowania. Magnat Ceramic Care ma działanie antyformaldehydowe, jest antystatyczna i działa bakteriobójczo. Obie linie świetnie sprawdzają się w pokojach sypialnych i dziecięcych. Szeroka paleta kolorów sprawia, że można ją zastosować niemalże w każdym pomieszczeniu. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o farbach.

Farby Magnat Creative – bogata paleta kolorów dla barwnych charakterów

Magnat Creative to jedna z najciekawszych propozycji tej marki. Producent postawił tutaj przede wszystkim na kolor. Niecodzienne odcienie wspaniale nadają się dla osób, które marzą o tym, by ich mieszkanie nabrało niezwykłej barwy. Intensywne kolory są inspirowane kamieniami szlachetnymi.

To farby hybrydowe, czyli łączące w sobie hydrofobowość farb winylowych i oleofobowość farb ceramicznych. Co to oznacza w praktyce? Są po prostu plamoodporne – nie wchłaniają ani plam wodnych, ani oleistych. To naprawdę niezwykłe farby ścienne, do których standardowe farby akrylowe nie mają co się równać.

Kolory farb Magnat

Sama nazwa „magnat” ma wskazywać na bogactwo kolekcji. I faktyczne – we wszystkich kolekcjach kolory są inspirowane odcieniami najpiękniejszych kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Możesz wybierać wśród delikatnych kolorów, takich jak Zdecydowany Marmur, Rozkoszny Agat czy Zbuntowany Kryształ, jak i wśród tych najbardziej wyrazistych – Intensywny Karnelian, Kreatywny Ametyst czy Konkretny Malachit. A może zainteresuje cię także ten artykuł o farbach marki Dulux?

Farby magnat oraz omówione kolory farb Magnat, czyli wzornik producenta i polecane rodzaje farb Magnat oraz najlepsze odcienie
Farby Magnat - kolory, ceny, opinie, popularne rodzaje

Kolory są naprawdę bardzo wyraziste, ale na szczęście nie tylko wzornik w tym wypadku jest twoim sprzymierzeńcem. Oczywiście wzornik warto pobrać, ale dobrym rozwiązaniem jest wypróbowanie próbek farb. Można je kupić za kilka złotych, wystarczają na pomalowanie niewielkiego fragmentu ściany. Zanim zdecydujesz się na zakup farb na całą powierzchnię, warto sprawdzić, jak kolor prezentuje się na żywo.

Ceny farb Magnat – porównanie z innymi markami

Farby Magnat nie należą do najtańszych na rynku. Ich ceny są z reguły wyższe niż te, które proponuje Dekoral czy Śnieżka, jednakże są to farby bardzo dobrej jakości. Przedstawiamy porównanie cen z ofertą marek Dulux, Bondex i Beckers.

Ceny farb Magnat na tle innych znanych marek

Rodzaj farby

Cena farby Magnat

Cena farby Dulux

Cena farby Beckers

Ceny farby Bondex

Farba ceramiczna

79,98 zł

brak*

brak

64,98 zł

Farba lateksowa

89,99 zł

79,98 zł

74,98 zł

brak

Farba plamoodporna

62,90 zł

58,78 zł

94,98 zł

64,98 zł

*Brak oznacza, że dana marka nie produkuje farb tego rodzaju.

Ceny dotyczą opakowań o objętości 2,5 l. Jednakże warto wiedzieć, że opakowania większe 5-10 litrowe są nieco tańsze. Farba Magnat z reguły jest nieco droższa niż inne farby tego samego rodzaju, ale warto wiedzieć, że jest bardzo wydajna. Czasami wystarczy jedna warstwa, by dokładnie pokryć całą ścianę. Farb nie należy rozprowadzać w wodzie czy łączyć z emulsjami innych marek. Sama będzie najbardziej kryjąca i najlepiej się sprawdzi. Przyjmuje się, że jej wydajność to 14m2/l, a farba jest na tyle gęsta, że nie rozchlapuje się. Sprawdź także ten artykuł o zastosowaniu farb ceramicznych.

ikona podziel się Przekaż dalej