Farby do wnętrz Nobiles – rodzaje i kolory do wnętrz

Nobiles w swojej ofercie ma bardzo wiele różnego rodzaju farb do wnętrz. Najbardziej znana jest z pewnością seria Cztery Pory Roku. To farby lateksowe o bardzo szerokiej i oryginalnej gamie kolorystycznej. Farby Cztery Pory Roku są inspirowane właśnie kolorami zmieniającej się przyrody. Farby lateksowe są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, a dodatkowo farby tej marki mają mikroporowatą strukturę, która pozwala ścianom na oddychanie. Wydajność w przypadku tej farby jest standardowa i wynosi około 12 m2/l.

Na uwagę zasługuje także farba emulsyjna Biała Plus Nobiles. Paleta barw jest ogromna – odcieni jest ponad 200. To farba dobrej jakości, do tego stopnia, że nadaje się nie tylko do malowania ścian w mieszkaniach i domach, lecz także w szkole czy urzędach. Wydajność tych farb jest bardzo duża, wynosi nawet do 15 m2/l. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wydajności farb?

Farby Nobiles Pory Roku z dodatkiem akrylu natomiast są bardzo przydatne właśnie w pomieszczeniach domowych. Są bardzo dekoracyjne, a dzięki temu, że można kupić farby z mieszalnika, udaje się uzyskać niemal 360 różnych wariantów kolorystycznych. Farby Nobiles Pory Roku to świetne rozwiązanie, które pozwoli ci pomalować mieszkanie na dokładnie taki kolor, o jakim marzyłeś.

Ceny farb Nobiles do wnętrz

Farby Nobiles do wnętrz zdecydowanie należą do tych z wyższej półki cenowej. Są naprawdę dobrej jakości, zwłaszcza farby lateksowe czy farba emulsyjna. Można je kupić bezpośrednio u producenta, w sklepach firmowych lub w niektórych popularnych marketach budowlanych. Wszystkie są sprzedawane w opakowaniach o objętości 5 lub 10 l. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o farbach.

Ceny farb Nobiles do wnętrz

Linia

Cena

Pory Roku

65-80 zł za 10 l

Akryl Mix

85 zł za 10 l

Biała Plus

80 zł za 10 l

Farby Nobiles do betonów

Producent ma bardzo szeroką ofertę farb i lakierów do zadań specjalnych. W przypadku tej marki farby do ścian i sufitów to niewielki odsetek wszystkich produktów. Możesz tutaj znaleźć także farby elewacyjne, jak na przykład Nobilit Biały Plus, czyli farba przeznaczona do zewnątrz. To świetna farba do betonu, ale bardzo dobrze pokrywa także cement czy gips. Jest bardzo odporna na zmywanie i ma ponad 200 kolorów, więc wspaniale się sprawdza do bardzo wielu zastosowań.

Dobrej jakości farba do betonu, która jednak jest przeznaczona do zastosowania wewnątrz mieszkań to farba inwestycyjna. Jest bardzo wysokiej jakości, dobrze kryje wszystkie powierzchnie, włącznie z podłogami. Mimo stosunkowo niskiej ceny jest trwała i dobrze kryjąca, dlatego zbiera świetne opinie i dobrze się sprawdza. A może zainteresuje cię także ten artykuł o farbach marki Dulux?

Farby Nobiles w puszkach, czyli farby do wnętrz i nie tylko, ich kolory, ceny oraz opinie o wydajności i zastosowaniu
Farby Nobiles - rodzaje, ceny, opinie, porady przy wyborze
Farby Nobiles do betonu

Seria

Przeznaczenie

Wydajność

Wykończenie

Cena

Nobiles Nobimal farba inwestycyjna

Wnętrza, malowanie natryskowe

10 m2/l

matowe

44,40 zł za 10 l

Nobiles Nobilit

Elewacja i fasada

8 m2/l

matowe

90 zł za 9 l

Farby Nobiles do zadań specjalnych

Ponadto w ofercie marki Nobiles znajduje się bardzo wiele produktów przeznaczonych do zadań specjalnych. Są to przede wszystkim różnego produkty do metalu i drewna. Farba emulsyjna lub akrylowa o uniwersalnym zastosowaniu Nobiles cieszy się dużym powodzeniem. Nobiles Hydro to linia o najszerszym użyciu, jest wodorozcieńczalna. Nadaje się do betonu, metalu, drewna, powierzchni cementowo-wapiennych, żeliwnych czy stalowych (po uprzednim zagruntowaniu i zabezpieczeniu antykorozyjnym). Jej niewątpliwym atutem są kolory – to w ogóle największa zaleta marki Nobiles. Wybór jest naprawdę niezwykle szeroki.

Do metalu także dobrze sprawdzają się farby chlorokauczukowe. Ich zadaniem jest nie tylko dekoracyjne pokrycie powierzchni, lecz także zabezpieczenie jej przed korozją. Farby chlorokauczukowe Nobiles są bardzo trwałe, nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym i są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Jednocześnie nadają piękny połysk. Można je stosować na metal, stal i konstrukcje żeliwne, oczywiście po uprzednim zagruntowaniu i uprzedniej ochronie antykorozyjnej. Sprawdź także ten artykuł o zastosowaniu farb ceramicznych.

Za pomocą farb Nobiles możesz ochronić przed uszkodzeniem także dach czy elementy orynnowania. Nobiles Dach i Rynna to emulsja przeznaczona do blachy ocynkowanej. Jest trwała, tworzy dodatkową powłokę ochronną, a przy okazji jest po prostu bardzo dekoracyjna. Pozwala na zmianę koloru blachy czy rynien na długo, nadaje im ładne, matowe wykończenie. Jest to farba 3w1, czyli zawiera emulsję, podkład i grunt, dzięki czemu wystarczy użyć tylko jej. To znacznie wyrównuje wysoką cenę – wychodzi znacznie taniej niż zagruntowanie powierzchni i nałożenie na nią osobno warstwy antykorozyjnej.

ikona podziel się Przekaż dalej