Środek do usuwania farby olejnej z drewna

Powszechne zastosowanie farby olejnej sprawiło, że w ofercie sprzedaży pojawiło się wiele preparatów i płynów do jej usuwania. Niektóre z nich nadają się do bezpiecznego oczyszczenia powierzchni z drewna.

Środek do usuwania farby olejnej z drewna jest wygodną alternatywą dla opalarki i cykliny. Większość preparatów do ściągania farby z drewna przybiera postać powłok emulsyjnych. Nanosimy je na powierzchnię starej farby i czekamy do wyschnięcia. Chemiczne usuwanie starej powłoki polega na jej rozpulchnieniu i zmiękczeniu. Po pewnym czasie powłoka nadaje się do łatwego zdzierania z drewna.

Dostępne w sprzedaży środki chemiczne typu Ridlack, płyn żelowy Dilunett czy Durostrip nie są drogie w zakupie. Średnia cena za środek do usuwania farby olejnej z drewna wynosi około 50 – 60 zł za litr preparatu. Niektóre płyny i środki chemiczne wyróżniają się dużą uniwersalnością zastosowania. Możemy wykorzystać je do zdzierania farby olejnej i farb emulsyjnych z metalu, drewna, a nawet ze ścian.

Środki chemiczne do usuwania starej farby z metalu z betonu i ze ścian

W sprzedaży znajdziemy różnego rodzaju środki chemiczne, które wyróżniają się dużą uniwersalnością. Możemy usuwać z nich stare powłoki lakiernicze ze ścian, podłóg i drewna. Niektóre preparaty będą też skuteczne do ściągania farby olejnej i farb emulsyjnych z betonu, ze ścian i do zdzierania starej powłoki z metalu.

Jednym z dobrych przykładów są środki chemiczne marki Scalpex NW oraz Diall. Chemia Scalpex NW to uniwersalny płyn do zdzierania farb emulsyjnych, powłoki olejnej, farb proszkowych, a także ściągania powłok chlorowokauczukowych. Wyrób nadaje się do czyszczenia nawierzchni z drewna, z betonu, z metalu, a także usuwania farb ze ścian. Jego dużym atutem okazuje się skuteczność oraz wydajność. Chemia do ściągania Scalpex NW posiada dobre opinie i okazuje się polecanym rozwiązaniem. Cena za środek do usuwania farby mieści się w przedziale 60 – 80 zł za opakowanie o pojemności 750 ml.

Kolejne popularne środki chemiczne są tworzone przez markę Diall. Jest to kolejne uniwersalne rozwiązanie, przeznaczone do czyszczenia powłok z betonu, ściągania starej powłoki lakierniczej z drewna i do zdzierania farb z metalu. Chemiczne usuwanie starej powłoki wykonuje się przy pomocy pędzla. Środek do usuwania farby jest łatwy w użyciu i wydajny. Łatwość zdzierania starych powłok lakierniczych sprawiła, że preparaty marki Diall zyskały dobre opinie. Na uwagę zasługuje także stosunkowo niska cena za płyn do usuwania starej powłoki olejnej lub farb emulsyjnych. Chemia o pojemności 0,75 ml będzie wydatkiem rzędu ok. 50 zł.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także chemia do czyszczenia starej powłoki lakierniczej, wyprodukowana w postaci łatwego w użyciu sprayu. Tego typu chemiczne usuwanie farb okazuje się łatwe, a jednocześnie skuteczne. Wystarczy spryskać płyn na powierzchnie z betonu, z drewna czy z metalu. Po pewnym czasie zauważymy łuszczenie się farby olejnej, co oznacza, że nadaje się do ściągania z podłoża. Dobrym przykładem jest spray do usuwania lakieru Boll. Preparat umożliwia łatwe, chemiczne usuwanie lakieru z karoserii samochodowej, elementów drewnianych, ze szkła, a także ze ścian. Produkt jest łatwy w użytku, a atrakcyjna cena sprawiła, że zyskał dobre opinie. Za 400 ml opakowanie sprayu do rozpuszczania lakieru Boll zapłacimy około 25 zł. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem usuwania farby.

Skuteczny środek do usuwania silikonu

Środek do usuwania silikonu jest odrębną, bardzo popularną grupą produktów. Dobrej jakości chemie znajdziemy w wielu sklepach branżowych. Tego typu chemia znacząco ułatwia prace remontowe i umożliwia wprowadzenie drobnych poprawek.

W ofertach sprzedaży znajdziemy preparaty o różnej jakości wykonania. Dlatego warto wybrać środek do usuwania silikonu, wyprodukowany przez znanego producenta. Sposób i czas działania chemii musi być podany na opakowaniu produktu. Jest to jedna z kolejnych kwestii, na którą warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu.

Zbierający przychylne opinie środek do usuwania silikonu to między innymi Remover Tytan, środek do usuwania silikonu marki Knauf, a także specyfik o nazwie Silicone Remover Soudal. Wszystkie te produkty cieszą się dość dużą popularnością i są dostępne w przystępnych cenach. Za środek do usuwania silikonu Remover Tytan zapłacimy około 25 zł. W tych kosztach nabędziemy niewielką tubkę preparatu o pojemności 80 ml. Taka ilość z pewnością wystarczy do usuwania silikonu w średniej wielkości łazience.

Kolejny produkt, czyli środek do usuwania silikonu Knauf jest dostępny w tubce o pojemności 250 ml. Taka ilość powinna wystarczyć na usunięcie silikonu o powierzchni 3 m2. Cena jednego opakowania wynosi niespełna 20 zł.

Ostatni przykładowy środek do usuwania silikonu to Silicone Remover marki Soudal. Specyfik okazuje się wydajny, a atrakcyjna cena i wysoka skuteczność wpłynęły na uzyskanie dobrych opinii. Za opakowanie Silicone Remover Soudal o pojemności 100 ml zapłacimy około 33 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej