Ranking marketów budowlanych - który posiada najwięcej sklepów?
Duża liczba marketów budowlanych sprawia, że stają się one łatwiej dostępne, a problem transportu jest w znacznej mierze ograniczony. Wśród polskich marketów budowlanych istnieją duże dysproporcje w liczebności sklepów. Aktualną sytuację najlepiej przedstawia poniższy ranking.
Jednocześnie przypominamy, że kompletne kosztorysy kosztów budowy domu czy remontu mieszkania możesz stworzyć klikając w ten link.
Ranking najpopularniejszych marketów budowlanych pod względem liczby sklepów
Na pierwszym miejscu znajdują się Polskie Składy Budowlane, które posiadają ponad 420 małych składów oraz około 120 sklepów: PSB Mrówka. Tak duża ilość składów i sklepów sprawia, że niemal każdy ma je niedaleko własnego domu.
Drugie miejsce zajmuje Castorama. Według danych zawartych na jej stronie głównej, niedawno otwarto 120-y sklep. Jest to bardzo dobry wynik, a sklepy Castoramy nie są już tylko kojarzone z dużymi, ale również ze średnimi i coraz częściej mniejszymi miastami.
Trzecie miejsce zajmuje Brico Marche z liczbą: 70 sklepów zlokalizowanych w różnych zakątkach naszego kraju. Jest to jednak niemal dwukrotnie niższa liczba niż w przypadku Castoramy.
Poza podium znajduje się Leroy Merlin. Według oficjalnych, aktualnych danych, niedawno otwarto 43 oddział tej sieci marketów.
Na kolejnym miejscu znajdują się markety NOMI z 36 sklepami, ulokowanymi w większych miastach naszego kraju.
Przedostatnią lokatę w rankingi zajmują sklepy Obi. W 2013 roku ich liczba przekroczyła 30. Warto jednak pamiętać, że ilość otwieranych marketów Obi sukcesywnie i szybko wzrasta.
Na ostatniej pozycji naszego rankingu znajdują się markety Praktiker. Według oficjalnych danych zawartych na stronie internetowej, w Polsce znajduje się ponad 20 marketów Praktikera. Musimy jednak pamiętać, że sieć Praktiker posiada bardzo rozbudowany i przyjazny sklep internetowy, który z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większą popularność.