Subiektywny ranking najlepszych e-sklepów marketów budowlanych

Oceniając najlepsze e-sklepy warto zwrócić uwagę na ich jakość, dostępność asortymentu oraz przejrzystość i funkcjonalność całej strony www. Opierając się o takie wytyczne, możemy przedstawić poniższy ranking marketów internetowych.

Miejsce I - Leroy Merlin

Na pierwszym miejscu najlepszych internetowych marketów znajduje się Leroy Merlin. Strona internetowa tej sieci jest bardzo rozbudowana, oferowane produkty są przystępnie opisane i profesjonalnie przedstawione za pomocą bardzo dobrej jakości zdjęć. Na uwagę zasługuje także bogaty wybór produktów, wchodząc na stronę internetową mamy wrażenie, że asortyment jest jeszcze większy niż w przypadku sklepu tradycyjnego.

Miejsce II - Praktiker

Drugie miejsce zajmuje strona internetowa Praktikera.  Jest to mała sieć marketów, zrzeszająca zaledwie 20 sklepów tradycyjnych. Jednak ich strona internetowa jest bardzo przejrzysta, pozwala na wykonywanie zakupów w sposób intuicyjny i bardzo przystępny. Dostępność asortymentu jest bardzo duża, klienci mogą też liczyć na regularne promocje oraz wygodną wyszukiwarkę, pomocną w odnalezieniu wielu produktów.

Miejsce III - NOMI

Na trzecim miejscu znajduje się sklep internetowy NOMI. Strona jest bardzo przejrzysta i wykonana w sposób przyjazny dla klienta. Zakupy są bardzo ułatwione poprzez zastosowanie filtrów wyszukiwania, dzielących produkty według marki, ceny, rodzaju itp. W sklepie internetowym NOMI można też znaleźć dział pomocy, w którym zawarto przydatne odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dostępność asortymentu jest dość duża, a dodatkowo załączono praktyczny dział porad.


Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze styropiany i kleje

Planujesz ocieplenie domu i zastanawiasz się jaki styropian wybrać? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane styropiany przez naszych czytelników. Ich cena Cię zaskoczy!

Miejsce IV - Polskie Składy Budowlane

Poza podium znalazły się tym razem Polskie Składy Budowlane. Co ciekawe PSB posiadają aż 44 małe sklepy internetowe - PSB Mrówka. Dzięki temu każdy może znaleźć internetowy sklep w swoich okolicach, zamówić towar i odebrać na miejscu. Dostępność asortymentu jest tu bardzo zróżnicowana, na lepszych stronach można skorzystać z wyszukiwarek, listy najpopularniejszych produktów oraz katalogu produktów objętych promocjami.

Miejsce V - Castorama

Na przedostatnim miejscu znajduje się internetowy sklep Castoramy. Wchodząc na stronę tego marketu od razu możemy zauważyć, że sprzedaż koncentruje się w sklepach tradycyjnych. Menu strony www jest mało przejrzyste, niektóre produkty nie posiadają oznaczeń cenowych, a dostępny asortyment jest dość ograniczony.

Miejsce VI - Brico Marche

Ostatnie miejsce zajmuje strona Brico Marche. Co prawda znajdziemy na niej wiele przydatnych informacji, obejrzymy gazetkę reklamową, zapoznamy się z dostępnymi produktami i ofertą wyprzedażową, jednak nie będziemy mogli dokonać zakupów za pośrednictwem Internetu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 65,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii inne materiały budowlane