Klej poliuretanowy do styropianu jako nowoczesne rozwiązanie

Klej poliuretanowy do styropianu występuje pod postacią pianki, którą instaluje się na odpowiednich pistoletach montażowych. Praca z takim osprzętem mająca na celu mocowanie płyt styropianowych przebieg znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnej zaprawy klejowej. Osoba, która wykonuje izolację, nie musi przygotować zaprawy, albowiem pianka poliuretanowa to produkt gotowy do użycia, który skraca czas niezbędny do instalacji płyt styropianowych w systemach BSO. Więcej informacji na temat kleju do styropianu zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.

Zalety kleju poliuretanowego do styropianu

Kleje poliuretanowe twardnieją zdecydowanie szybciej niż tradycyjne zaprawy klejowe. Dzięki temu w jeden dzień firma budowlana może przykleić materiał izolacyjny, po czym dokonać instalację kołków, położyć i zaszpachlować siatkę zbrojącą. Co ciekawe osoby, które zdecydują się na wykorzystanie tradycyjnej zaprawy klejowej, będą musiały poświęcić przynajmniej cztery dni na wykonanie tych czynności.

Kleje poliuretanowe do styropianu są bardzo ekonomiczne, bowiem jedno opakowanie może wystarczyć nawet na 8 m2 ocieplenia. Próbując porównać do metody tradycyjnej, wykorzystując cały worek zaprawy klejącej zdołamy pokryć jedynie 5 m2 ocieplenia.

Klej poliuretanowy to świetne rozwiązanie. Nadaje się do styropianu, także do kładzenia ocieplenia na zewnętrznych ścianach w domu.
Dobry klej poliuretanowy do styropianu - który wybrać?

Istotną zaletą kleju poliuretanowego jest to, że stwarzają możliwość prowadzenia prac w niezwykle szerokim zakresie warunków klimatycznych, podczas wysokiej wilgotności względnej powietrza, jak i w czasie obniżonych temperatur – temperatura wykorzystania od 0 do +40°C, a wilgotność powietrza może wynosić powyżej 90%. Porady dotyczące wyboru kleju do styropianu znajdziesz w tym artykule.

Klej poliuretanowy do styropianu wyróżnia się doskonałą przyczepność, zdecydowanie lepszą niż w przypadku tradycyjnej zaprawy klejącej. Z powodzeniem możemy go zastosować na podłożach mineralnych, a także na podłożach takich jak metal, tworzywo sztuczne czy drewno. Z racji swojej wyjątkowej struktury i zawartości środków hydrofobicznych, klej poliuretanowy do styropianu jest produktem, który charakteryzuje bardzo niska nasiąkliwość.

Polecane kleje - sprawdź promocje!

Klej poliuretanowy do styropianu – który wybrać?

Godny polecenia jest klej poliuretanowy do styropianu sygnowany logiem Tytan. Profesjonalny klej przeznaczony jest do klejenia płyt styropianowych przy ocieplaniu ścian zewnętrznych budynków, zarówno nowych, jak i poddawanych termorenowacji w systemach ociepleń. Klej jest bardzo wygodny w nakładaniu, a dzięki jego użyciu, montaż płyt styropianowych jest dużo łatwiejszy. Klej poliuretanowy do styropianu Tytan Eos wykazuje doskonałą przyczepność do typowych materiałów konstrukcyjnych. Ponadto posiada dobrą przyczepność do różnego typu membran bitumicznych stosowanych w izolacjach. Za puszkę (750ml) kleju, która wystarczy na przyklejenie 8 m2 izolacji, zapłacimy 29 zł. Jeśli interesują cię także koszty elewacji wykonania domu, w tym artykule znajdziesz odpowiedni cennik i szacunki.

Dobrymi właściwościami może pochwalić się Ceresit, która w swojej ofercie posiada klej poliuretanowy do styropianu CT 84 Express. Nowy klej jest materiałem niskoprężnym, który nie wywołuje efektu pęcznienia kleju po zamocowaniu płyt izolatora. Istotną zaletą w odniesieniu do właściwości cementowych zapraw klejących, jest fakt, iż deformacja kleju poliuretanowego w czasie trwania procesu jego wiązania nie powoduje destrukcji struktury kleju. Jest też produkt przyjazny środowisku, za który zapłacimy 26,50 zł (850 ml).

ikona podziel się Przekaż dalej