Klej do gresu – polecane marki

Aby wyeliminować problemy związane z zamocowaniem płytek na różnego rodzaju podłożu, należy zastosować klej do płytek. Zaprawy klejącej także można użyć, ale tylko w przypadku mniej wymagających powierzchni.

Miejmy na uwadze to, że poszczególne produkty różnią się od siebie chociażby przeznaczeniem, jedne mogą być używane na zewnątrz, inne wewnątrz budynku. Rodzaj podłoża także ma tutaj niebagatelne znaczenie. Na przyczepność i elastyczność także należy zwrócić szczególną uwagę. Należy więc zapoznać się z zaleceniami producenta dotyczącymi choćby składników preparatu, sposobu jego nakładania czy warunków użytkowania płytek. Gdyby bowiem źle dobrać klej do gresu, okazałoby się, że nie spełnił on swojej funkcji odpowiednio. A może zainteresuje cię także ten artykuł o klejach do aluminium?

Gdy mówimy o klejach do płytek, marka Atlas jest aktualne jedną z wiodących w naszym kraju. Oferuje ona kupującym zarówno elastyczny klej do płytek w różnych wydaniach, jak i kleje do glazury czy kleje do gresu. Przystępne ceny i dobre opinie o tych produktach decydują o ich popularności. Warto dodać, że dużym powodzeniem cieszy się również impregnat do gresu marki Atlas, który nie zmienia wyglądu i koloru powierzchni, chroniąc ją przed zabrudzeniami. Do czego się go stosuje?

Impregnat do gresu pozwoli zachować go w dobrej kondycji mimo upływu czasu. Jego zastosowanie wydaje się zatem niemalże koniecznością. Pamiętajmy jednak, by impregnatu do gresu używać zgodnie z zaleceniami jego producenta. Tylko wtedy bowiem będziemy w stanie uzyskać satysfakcjonujące efekty wizualne i funkcjonalność podłoża. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o klejach.

Marka Mapei również okazuje się być godną uwagi, kiedy poszukiwany jest szybkowiążący i szybkoschnący elastyczny klej do płytek. Zaprawa klejąca tego producenta sprawdza się doskonale w przypadku podłoża różnego rodzaju. Używa się jej z powodzeniem zarówno do płytek gresowych, jak i płytek ceramicznych. Chemia budowlana oferowana przez Mapei to synonim przystępnych cen i dobrej jakości. Dobrych opinii na temat produktów marki jest wiele, co zachęca do zakupu.

Zaprawa klejąca czy klej do płytek?

Zwykło się mawiać, że zaprawa klejąca klasy C2 sprawdzi się w przypadku mniej wymagających powierzchni. Użycie mocniejszego kleju do płytek jest zalecane wtedy, kiedy podłoże ma specyficzne właściwości.

Dzięki użyciu kleju do gresu, który jest szybkoschnący i szybkowiążący, można z powodzeniem osadzić płytki zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Między innymi marki Atlas i Mapei zajmują się ich produkcją, prócz nich można znaleźć także produkty mniej znanych producentów. Duże opakowanie (ponad 20 kg) szybkowiążącego i szybkoschnącego środka obu marek kupimy za około 40 zł.

Płytki podczas montażu oraz polecany klej do gresu, klej do płytek i kleje do glazury i ich producenci oraz ceny klejów
Klej do gresu – rodzaje, najlepsze marki, ceny, opinie, porady

Kiedy zdecydujemy się na dużych rozmiarów płytki, z pewnością powinniśmy nabyć klej do płytek grubowarstwowy. Grubość jego warstwy wynosić może nawet 20 mm i więcej, a to, że ma on nierzadko upłynnioną konsystencję, zdecydowało o jego znakomitych właściwościach. Duże i ciężkie pojedyncze elementy to te płytki gresowe, w przypadku których należy wypełnić dobrze lukę między spodem płytki a podłożem. Klej grubowarstwowy radzi sobie z tym znakomicie, ciesząc się dobrymi opiniami ze względu na znakomite działanie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o klejach epoksydowych?

Polecane kleje - sprawdź promocje!

Zaprawa klejąca – przygotowanie

Aby wyeliminować błędy związane z montażem płytek ceramicznych czy płytek gresowych, koniecznie powinniśmy stosować się do zaleceń producenta. Każdy z nich dokładnie określa to, w jaki sposób jego produkt należy stosować, ile wody dobrać i jaką grubość zaprawy zastosować. Pamiętajmy, że dzięki odpowiednio dobranej chemii budowlanej można przeprowadzić remont czy wykończenie pomieszczeń szybko, sprawnie i (co najważniejsze) prawidłowo.

Kleje do glazury dostępne dziś w sprzedaży wyróżniają się znakomitą przyczepnością do powierzchni oraz odpornością na zmiany temperatury. Dzięki swojej elastyczności i bezwonności cieszy się on bardzo dobrymi opiniami wśród specjalistów z branży budowlano-remontowej. Warto pamiętać także o bezwonności klejów do glazury i ich niepalności po utwardzeniu.

Elastycznemu klejowi do płytek nie można odmówić wszechstronności działania. Głównie używa się go jednak do wielkoformatowych płytek, zyskując ciekawe efekty wizualne powierzchni. Kleju grubowarstwowego używajmy zatem zawsze wtedy, kiedy mamy do czynienia z wymagającym podłożem oraz z elementami sporych rozmiarów. Płytki ceramiczne montować można dziś perfekcyjnie, wystarczy odpowiednio dobrana chemia budowlana! Sprawdź także ten artykuł o klejach montażowych.

ikona podziel się Przekaż dalej