Odkształcalny klej Atlas

Kleje Atlas to z reguły elastyczne kleje do glazury, które dostępne są w różnych formach. Ich ceny zaczynają się na poziomie 20 zł, a kończą się nawet na poziomie 1900 zł. Pamiętajmy jednak, że konkretna cena zależy od tego, jaki typ elastycznego kleju wybierzemy, jaka jest jego wydajność, a także od tego, jak duży klej do płytek potrzebujemy. Zobaczmy więc, jakie rodzaje zapraw klejowych uelastycznionych oraz klejów wysokoelastycznych i klejów żelowych do glazur wyróżniamy i czym się one charakteryzują.

Kleje odkształcalne dostępne są w 6 wersjach. Pierwszą z nich jest Klej wysokoelastyczny Atlas Plus, cieszący się bardzo dobrą opinią. Charakterystyczne jest to, że może on odkształcać się do 2-10 mm, a dzięki podwójnej zawartości włókien i polimerów ma on 3 razy większą przyczepność początkową nawet na najtrudniejszych podłożach.

Kolejny jest klej żelowy Atlas Ultra Geoflex, którego odkształcalność wynosi od 2 do 15 mm, a jest to również klej wysokoelastyczny. Jeśli chodzi o klej żelowy, wydajność klejów Atlas tego typu jest bardzo duża, ponieważ jego konsystencję możemy dopasować do własnych potrzeb, co wpłynęło również na bardzo pozytywne opinie na temat tego kleju. Jeśli chodzi natomiast o zastosowanie, można go używać jako klej do płytek w kuchni, łazience, ale także na basenie. Jeśli szukasz więcej informacji, bo nie interesuje cię klej żelowy, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o klejach.

Atlas Plus Biały to uniwersalny klej wysokoelastyczny, który znajdzie zastosowania przy pracy z kamieniem naturalnym i jasnymi płytkami, zarówno w łazience, kuchni, jak i na basenie. Następny klej wysokoelastyczny to Atlas Plus Mega, który odkształca się na poziomie 4-20 mm i jest on klejem grubowarstwowym stosowanym do najtrudniejszych podłoży. Na poziomie 2-5 mm odkształca się klej Atlas Plus Express, będący klejem szybkowiążącym i elastycznym. Ten klej również można zastosować w takich miejscach jak w przypadku poprzednich klejów, podobnie, jak następny klej Atlas Plus Mega Biały. Atlas Plus Mega Biały to uniwersalny klej wysokoelastyczny i grubowarstwowy, stosowany do kamienia naturalnego i jasnych płytek. Jego zastosowanie możemy zauważyć na tarasach, basenach, w kuchniach i łazienkach.

Elastyczne kleje Atlas

Elastyczne kleje to kolejna grupa klejów Atlas. Wyróżniamy tu klej żelowy Atlas Geoflex Biały, którego odkształcanie występuje na poziomie 2-15 mm, a konsystencję można dopasować do własnych potrzeb. Ma to także duży wpływ na to, jaka będzie wydajność kleju Atlas. Ten typ kleju bardzo chętnie używany jest na tarasach, ale i w łazienkach czy kuchniach. Jest on idealny do dużych płytek i do pracy w wysokich temperaturach. A może zainteresuje cię także ten artykuł o klejach epoksydowych?

Do dużych płytek nadają się także kolejne 3 wymienione kleje, mianowicie Atlas Geoflex, Atlas Elastyk i Atlas klej do łazienki i kuchni. Atlas Geoflex jest klejem żelowym o odkształceniu 2-15 mm, którego konsystencję możemy dopasować do własnych potrzeb. Stosować go możemy do kuchni, łazienki, ale także na tarasach.

Polecane kleje - sprawdź promocje!

Klej atlas jako polecane klej do płytek i inne elastyczne kleje oraz wydajność klejów Atlas i ich zastosowanie krok po kroku
Kleje Atlas - przegląd oferty, zastosowanie, opinie, ceny, porady

Atlas Elastyk to klej wysokoelastyczny o odkształceniu na poziomie 2-10 mm. Klej ten doskonale nada się zarówno do kuchni i łazienki, jak i na balkon oraz na ogrzewanie podłogowe. Ostatnim klejem tego typu jest Atlas klej do łazienki i kuchni, który stosuje się wewnątrz pomieszczeń. Ten elastyczny klej odkształca się na poziomie 2-10 mm, a wykorzystać go możemy przy pracy nad podłogą w kuchni i łazience. Charakteryzuje się on wysoką przyczepnością. Sprawdź także ten artykuł o klejach montażowych.

Podstawowy klej Atlas

Kleje podstawowe Atlas to kleje, które nie charakteryzują się aż tak wysoką elastycznością i są raczej tradycyjnymi klejami, które można wykorzystać do glazury w swoim domu. Pamiętajmy też o tym, że zazwyczaj kleje podstawowe dostępne są w nieco niższych cenach niż kleje wysokoodkształcalne i wysokoelastyczne. Zobaczmy, jakie kleje podstawowe możemy zakupić w sklepach.

Pierwszym klejem jest OK! Klej uelastyczniony o podwójnej mocy włókien, który ma podwyższoną moc mechaniczną. Klej ten stosuje się w kuchni, łazience, czy też korytarzu. Pamiętajmy jednak o tym, że nadaje się on maksymalnie do średniej wielkości płytek, a fugowanie możemy rozpocząć po 12/24 godzinach.

Zaprawa klejowa uelastyczniona Atlas to klej uniwersalny, który możemy wykorzystać w kuchni, łazience i korytarzu. Jednak zaprawa klejowa uelastyczniona Atlas również nadaje się do średniej wielkości płytek, tak jak i Atlas Atut, Atlas Mig 2, Atlas klej do glazury i terakoty oraz Atlas klej do płytek. Warto tutaj wspomnieć o tym, że Atlas Mig 2 jest klejem szybkowiążącym do gresu, który jest podstawowym i szybkim klejem, który jest często wykorzystywany w kuchniach, łazienkach i korytarzach przy pracy ze średnimi płytkami. A może zainteresuje cię także ten artykuł o klejach do aluminium?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii kleje