Klej do drewna, do forniru i nie tylko

Wspomniana już uniwersalność zastosowań tego środka jest godna uwagi. Klej kontaktowy używany jest między innymi:

  • do forniru
  • do drewna
  • do laminatów
  • do hpl
  • do tworzyw sztucznych
  • do tektury
  • do rattanu
  • do korka

Kontaktowy klej w sprayu to rozwiązanie niezwykle wygodne i praktyczne. Jego wygodna aplikacja stała się z pewnością jedną z przyczyn popularności tego produktu. Do płyt meblowych, tkanin, blachy czy korka – ten sam środek dostępny w sprayu wykorzystywać można wiele razy. Tworzywa sztuczne także skleja. Warto podkreślić jego wydajność, już niewielka ilość wystarczy do tego, by przykleić do siebie dwie powierzchnie.

Klej kontaktowy dostępny w aerozolu odparowuje bardzo szybko, zwykle potrzeba na to jednej, maksymalnie trzech minut. Można z powodzeniem regulować szerokość jego strumienia, gwarantując tym samym perfekcyjną aplikację. Uniwersalny klej w aerozolu nawet na gładkich, nieporowatych powierzchniach metalu czy szkła sprawdza się znakomicie, a jego nadmiar wystarczy usunąć rozpuszczalnikiem.

Klej natryskowy do laminatów dostępny w butli to specyficzna jego forma. Wyróżnia się on znakomitym czasem wiązania, jest wodoodporny, a poza tym skutecznie redukuje czas potrzebny na montaż konkretnych elementów. Jaka jest jego cena? Klej natryskowy to koszt rzędu kilkuset złotych za duży kanister, fachowcy stosują go z wielkim powodzeniem. Jeśli na liście zastosowań nie znalazłeś swojej potrzeby, sprawdź także ten artykuł o kleju polimerowym, który również ma szerokie zastosowanie.

Polecane kleje - sprawdź promocje!

Kontaktowy klej w sprayu – zastosowanie

Kontaktowe kleje w sprayu podzielić można na szereg podtypów. Klasyfikacja ich dotyczy:

  • formy ich występowania
  • nośności
  • składu chemicznego
  • właściwości

Kiedy zatem poszukujemy kleju do drewna, kleju do hpl czy też do forniru albo tworzyw sztucznych czy innych materiałów, sięgnąć powinniśmy po opakowanie kontaktowego kleju w sprayu. Inne materiały także skleja z powodzeniem. W jaki sposób go stosować? Przede wszystkim zadbać należy o to, by między kolejnymi jego aplikacjami (jeśli jest potrzeba ich użycia) zastosować przynajmniej kwadrans suszenia. Ponadto należy zastosować szczotkę budowlaną albo wałek, jeśli pragnie się uzyskać idealnie gładkie, równomierne pokrycie.

Uniwersalny klej kontaktowy w aerozolu ma w swoim składzie żywice gumowe oraz syntetyczne. To właśnie dzięki temu może trwale, relatywnie szybko i elastycznie zarazem łączyć z sobą różne typy materiałów.

Jednym z popularniejszych na rynku rodzajów kleju kontaktowego do tworzyw sztucznych, do laminatów, do styropianu oraz do innych materiałów jest Pattex. Niezwykle mocny i oporny na wilgoć, a ponadto charakteryzujący się wysoką odpornością termiczną - to nowoczesny i sprawdzony zarazem produkt.

Nabyć można klej do hpl i do styropianu w czterech wielkościach opakowań, dobierając dzięki temu jego ilość do indywidualnych potrzeb. Klej Pattex nakłada się z łatwością, a czas jego odparowywania to około 15 minut. Szybkość jego nanoszenia to także istotna zaleta. Cena kleju Pattex nie jest wysoka, za najmniejsze opakowanie (tubka 50 ml) zapłacimy 6-7 złotych. Tworzy się go na bazie sprawdzonych składników zapewniających jego znakomite właściwości.

Klej do drewna, klej do hpl i innych powierzchni

Kleje kompaktowe polichloroprenowe spotyka się najczęściej. Zastosowanie tego właśnie składnika świadczy o ich elastyczności i precyzji działania. Wśród tych produktów warto jednak wyróżnić również te na bazie kauczuku lub na bazie rozpuszczalnika.

Warto sięgnąć po klej natryskowy z dużej butli, kiedy będzie się wykorzystywało go często lub na dużych powierzchniach. Kiedy jednak mowa o małych ilościach, kompaktowe opakowanie okaże się być tym odpowiednim. Dzięki natryskowemu sposobowi jego aplikacji każdy poradzi sobie z jego naniesieniem na powierzchnię.

Uniwersalność jego zastosowań, przystępna cena i dobre opinie na jego temat to tylko niektóre z zalet decydujących o jego popularności. Kontaktowy klej w sprayu do styropianu i nie tylko przyda się w zasadzie w każdym gospodarstwie domowym!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii kleje