Produkty Loctite - kilka słów o marce i ofercie Loctite

Loctite jest to marka, która specjalizuje się w uszczelniaczach, produktach do przygotowania powierzchni oraz różnego rodzaju klejach, np. klejach anaerobowych, klejach cyjanoakrylowych, klejach do połączeń gwintowych, klejach przemysłowych, ale także tworzy kleje do metalu, czy też klej błyskawiczny do tworzyw sztucznych.

Produkty Loctite znane są na całym świecie z wysokiej jakości, wydajności oraz trwałości materiałów. Marka ta współpracuje z bardzo znaną firmą Henkel. Jak wiadomo, firma Henkel cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i zaufaniem wśród klientów, przez co znana jest z bardzo dobrych opinii.

Tak, jak firma Henkel, tak i marka Loctite produkuje swoje produkty na bardzo wysokim poziomie technologicznym. Przy produktach Loctite nie musimy martwić się o słabą jakość i o to, że kleje cyjanoakrylowe do połączeń gwintowych, czy też uszczelniacze, kleje do metalu lub nawet klej anaerobowy i inne, nie będą odpowiednie do swojego zastosowania. Dlatego też, zastanawiając się nad tym, jaki klej do gwintów, klej anaerobowy lub inny klej wybrać, z pewnością możemy postawić na klej Loctite, którego cena jest przystępna dla wszystkich. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o klejach.

Strukturalne kleje przemysłowe

Zarówno uszczelniacze, jak i kleje Loctite dostępne są w różnych rodzajach, dostępnych już od około 20 zł. Z tego powodu, wybierając klej Loctite powinniśmy dowiedzieć się, czym charakteryzują się konkretne kleje cyjanoakrylowe i inne, abyśmy mogli odpowiednio dobrać klej do swoich potrzeb i do tego, jakie ma mieć on zastosowanie.

Zacznijmy więc od klejów strukturalnych, które są klejami przemysłowymi zarówno do klejenia, uszczelniania, jak i montażu. Opinie na ich temat są bardzo dobre, głównie dlatego, że znajdują swoje zastosowanie w wielu różnych przypadkach. Dodatkowo dostępne są one w sprzedaży w bardzo poręcznych opakowaniach, które ułatwiają nam ich używanie. Opakowania przeznaczone są do manualnych, ale i półautomatycznych prac. Można zakupić je w postaci strzykawek, kartuszy, podwójnych kartuszy do produktów dwuskładnikowych oraz miękkich buteleczek do wyciskania. Możemy również zakupić takie kleje w 22, 73 i 250 l beczkach.

Polecane kleje - sprawdź promocje!

Klej Loctite podczas użycia, a także jego cena, opinie i zastosowanie oraz inne polecane produkty Loctite
Kleje Loctite - rodzaje, zastosowanie, opinie, ceny, porady użytkowe

Niewątpliwą zaletą tego typu kleju jest to, że dzięki niemu ograniczymy koszty mechanicznych metod mocowania elementów, dodatkowo są one bardziej estetycznym rozwiązaniem mocowania, obniżą się także koszty pracy, a ponadto klejami strukturalnymi możemy wypełniać duże szczeliny między konkretnymi częściami. Te produkty Loctite stosowane są także jako klej do gwintów, ponieważ przy połączeniach gwintowych bardzo dobrze sobie radzą. Co więcej, używane są do uszczelniania złączy, klejenia metalu, tworzyw sztucznych, kompozytów, magnesu i różnych powierzchni. Redukują one wibracje, poziom hałasu, a dodatkowo wzmacniają konstrukcję w obudowach. A może zainteresuje cię także ten artykuł o klejach epoksydowych?

Klej błyskawiczny do tworzyw sztucznych i nie tylko

Kleje błyskawiczne są jednoskładnikowymi klejami, które utwardzają się w temperaturze pokojowej. Dostępne są one w różnych wersjach lepkości, przez co warto wiedzieć, która wersja będzie najlepsza do danego rodzaju materiału. Zazwyczaj stosuje się je do naprawdę przeróżnych materiałów, które musimy skleić w zaledwie kilka sekund. Do takich materiałów należą między innymi drewno, metal, kauczuk, polistyren, a także tworzywa sztuczne nowej generacji.

Jeśli chodzi o samo użytkowanie kleju, jest ono bardzo proste i mało skomplikowane. Te kleje cyjanoakrylowe są odpowiednie zarówno do warsztatu naprawczego, linii produkcyjnej, jak i do małych napraw w domu. Zanim jednak zakupimy ten produkt Loctite, warto przeczytać wskazania producenta, ponieważ tam dowiemy się, do jakich materiałów najlepiej wykorzystać dany klej.

Ceny za kleje błyskawiczne Loctite są bardzo niskie i małą tubkę kleju możemy zakupić już za 5 zł. Jeśli chcemy kupić elastyczny klej, możemy zdecydować się na Loctite 4902, natomiast jeśli interesuje nas wysoko wytrzymały klej, wtedy najodpowiedniejszy będzie Loctite 3092. Z kolei, jeśli poszukujemy kleju o wysokiej odporności termicznej, przyda nam się Loctite 4203. Klej Loctite 4080 charakteryzuje się wysoką twardością, Loctite 4310 jest podatny na utwardzanie światłem, Loctite 403 ma słaby zapach, a Loctite 401 nie jest wrażliwy na powierzchnię. Sprawdź także ten artykuł o klejach montażowych.

Jak widać, produkty Loctite dostępne są w bardzo szerokiej gamie i to tylko od nas zależy, który produkt wybierzemy. Pamiętajmy jednak o tym, by dobierać produkty tak, by ich zastosowanie, a właściwie przeznaczenie odpowiadało temu, jakie mamy wymagania i co mamy w planach z nimi zrobić.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii kleje