Klej uniwersalny One For All

Klej uniwersalny One For All jest jednym z najczęściej kupowanych klejów polimerowych, które można używać na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu, że ten klej Pattex jest odporny na wiele czynników, zyskał on doskonałe opinie i uważany jest za super klej. Musimy jednak pamiętać o tym, że klej One For All występuje w różnych rodzajach, takich jak: One For All, One For All Crystal, One For All Express oraz One For All Transparent.

Wszystkie kleje z tego rodzaju charakteryzują się tym, że są one oparte na wysokiej technologii Flextec polymer, która została opracowana przez firmę Henkel. Dodatkowo kleje te są odporne na wibracje, wstrząsy, drgania, UV oraz warunki atmosferyczne. Są one także wodoodporne i cieszą się wysoką elastycznością oraz brakiem skurczu. Swoje pozytywne opinie zawdzięczają także temu, że mogą kleić nawet wilgotne, a także i mokre powierzchnie, co w wielu przypadkach jest sporym problemem. Warto też wspomnieć o tym, że ten super klej może być malowany.

Kleje uniwersalne stosowane mogą być do drewna, betonu, cegły, ceramiki, szkła, metalu, lustra, płyt gipsowo-kartonowych, styropianu i plastiku. Pamiętajmy jednak o tym, że nie zaleca się stosowania tego typu kleju na szkło akrylowe, mosiądz, miedź, miękkie PCW oraz PP i PE. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o klejach.

Klej One For All jest to klej polimerowy uniwersalny o błyskawicznej przyczepności nawet do 350 kg/m2, przez co nie wymaga długotrwałego podpierania. Dodatkowo wykorzystywany jest on do każdego rodzaju materiału i skutkuje nawet w ciężkich warunkach. Klej One For All Crystal to doskonały uszczelniacz i klej polimerowy, który charakteryzuje się tym, że jest on przezroczysty. Z kolei One For All Express to uszczelniacz i klej polimerowy, który ma błyskawiczną przyczepność i już po 20 minutach na trwałe łączy ze sobą materiały. Klej Pattex One For All Transparent to klej polimerowy, który jest przezroczysty.

Klej montażowy Pattex Fix

Klej montażowy Pattex Fix to kolejny wybór, cieszący się bardzo dobrą opinią. Jednak to rozwiązanie ukierunkowane jest już na specyficzny rodzaj materiałów. Pierwszym z nich jest Fix Drewno, który jest jednoskładnikowym klejem dyspersyjnym do materiałów chłonnych. Można go używać wewnątrz pomieszczeń do drewna, gipsu, styropianu i ceramiki, ale także na korek, płytę gipsową i płytę wiórową.

Innym rodzajem fixów jest Fix Metal, będący klejem rozpuszczalnikowym do chłonnych i niechłonnych materiałów, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Ten klej stosowany jest na ceramikę, metal, gips, beton i PCW. Fix Decor to kolejna możliwość wykorzystania kleju do wnętrz na materiały chłonne. Ten ekologiczny klej jest stosowany przy pracy z drewnem, gipsem, styropianem, płytą wiórową, płytą gipsową, ceramiką, a także korkiem. Dodatkowo stosuje się go do uzupełnienia linii podstawowych klejów montażowych, takich jak Pattex Fix Metal oraz Pattex Fix Drewno. A może zainteresuje cię także ten artykuł o klejach epoksydowych?

Klej Pattex podczas użycia jako popularny klej montażowy pattex fix i jego cena, zastosowanie i rodzaje materiałów
Kleje Pattex - rodzaje, opinie, ceny, zastosowania, porady użytkowe

Trzy ostatnie typy z linii klejów montażowych Pattex Fix to Fix Extreme Power, Fix Express oraz Fix Super. Fix Extreme Power charakteryzuje się wysoką przyczepnością początkową nawet do 350 kg/m2 i spaja ze sobą materiały już po 1 sekundzie. Używany jest on do klejenia ciężkich przedmiotów z drewna, cegieł, ceramiki, betonu, kamienia, twardych płyt pilśniowych, płyt gipsowo-betonowych, płyt MDF, PCW, sklejek i styropianu. Fix Express używany jest do wewnątrz i na zewnątrz budynków do klejenia ceramiki, cegieł, aluminium, płyt pilśniowych, kamieni, sklejek, MDF, PCW, drewna, plastiku i szkła. Natomiast Fix Super używany jest do wnętrz przy pracy z gipsem, drewnem, cegłą, kamieniem, cementem, ceramiką i korkiem.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze kleje

Szukasz skutecznego i niedrogiego kleju? Nie wiesz, na jaki się zdecydować? Sprawdź najczęściej kupowane kleje przez naszych czytelników.

Klej Pattex - jaka jest jego cena

Cena za kleje Pattex jest różnorodna. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, na jaki rodzaj kleju się zdecydujemy. Nie zapominajmy jednak o tym, że to nie tylko rodzaj kleju ma wpływ na cenę, ale także jego pojemność oraz to, gdzie zakupimy dany klej, ponieważ każdy sklep, czy to internetowy, czy stacjonarny może dorzucić sobie dodatkową prowizję od danego artykułu. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić kilka źródeł i zdecydować się na takie, które będzie opłacalne.

Klej One For All to klej uniwersalny, którego cena wynosi około 20 zł, natomiast klej One For All Crystal dostępny jest w cenie około 34 zł. Jeśli chodzi z kolei o One For All Express to koszt takiego rozwiązania to około 28 zł. Warto też wiedzieć, że klej Pattex One For All Transparent będzie kosztował nas około 25 zł. Sprawdź także ten artykuł o klejach montażowych.

Jeśli chodzi natomiast o cenę kleju montażowego Pattex Fi, ceny wyglądają następująco. Kle Fix Drewno dostępny jest w kwocie około 15-29 zł, Fix Metal to koszt około 15-30 zł, a Fix Decor kupimy już za około 17 zł. Dodatkowo Fix Extreme Power to koszt w granicach 22 zł, a Fix Express oraz Fix Super możemy zakupić za około 20 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii kleje