Impregnat do drewna – przegląd wszystkich dostępnych w ofercie firmy Altax

Jedna warstwa, czyli impregnat do drewna ogrodowego

Jednym z najbardziej innowacyjnych produktów wśród impregnatów Altax jest impregnat Jedna Warstwa. Idealnie służy do impregnacji drewna na ogrodzie. Poddane jego działaniu mogą być płoty, drewutnie, pergole, donice, domki narzędziowe czy inne drewniane elementy zewnętrzne. Jest bardzo wydajny oraz łatwy w użytku z uwagi na swoją żelową konsystencję, która zapobiega przed uciążliwym kapaniem czy powstawaniem zacieków.

Innowacyjna formuła pozwala na położenie jednej warstwy, o czym sama nazwa impregnatu mówi. Ułatwia to pracę oraz umożliwia skończenie jej już w 1 dzień bez potrzeby czekania na wyschnięcie, by móc nałożyć drugą warstwę. Jest to wydajny, nowoczesny, chroniący przed czynnikami atmosferycznymi impregnat do drewna.

Ten impregnat do drewna występuje w pięciu kolorach, co ułatwia dobranie odpowiedniego według gustu klienta. W sprzedaży są puszki o pojemności 5 oraz 10 litrów. Aplikację najlepiej wykonać pędzlem, który po pracy można spokojnie umyć samą wodą. Chcesz poznać produkty konkurencji, by podjąć najlepszą decyzję zakupową? Sprawdź także ten artykuł z ofertą impregnatów marki Vidaron.

Impregnacja drewna w celach dekoracyjnych podnosząca jego walory estetyczny

Kolejnym impregnatem do drewna w ofercie Altax jest Impregnat Dekoracyjny, który skutecznie chroni strukturę drewna. W jego składzie obecne są specjalne żywice, które wzmacniają drewno poprzez wnikanie w jego mikrostrukturę. Na powierzchni powstaje powłoka ochronna odporna na działanie czynników atmosferycznych czy wilgoci.

Impregnat Dekoracyjny Altax nadaje się do zabezpieczenia płotów, elewacji, mebli ogrodowych, bram, altan czy drzwi. Sposób aplikacji jest bardzo prosty. Wystarczy skorzystać z pędzla lub tamponu malarskiego, a do ich wyczyszczenia konieczna będzie benzyna lakowa.

Produkt posiada szeroką gamę kolorystyczną. Może nadać drewnu jeden z 13-tu kolorów, a przy tym nie naruszać rysunku drewna i wciąż zapewniać wysoką ochronę. W przypadku barwy bezbarwnej należy uważać, ponieważ nie zawiera ona ochrony UV.

Impregnat żywiczny Altax – wyselekcjonowane żywice wysokiej jakości

Impregnat do drewna żywiczny odżywia drewno poprzez posiadanie w składzie wysokogatunkowych żywic. Zapewnia wysoką trwałość impregnacji drewna oraz krótki czas pracy, ponieważ jest to preparat szybkoschnący.

Tak jak poprzednio wymieniane impregnaty do drewna, tak i ten może być wykorzystany do mebli ogrodowych, elewacji, płotów czy drzwi. Do pracy potrzebny będzie jedynie pędzel syntetyczny oraz woda do jego umycia.

Produkt idealnie przyda się w renowacji starych mebli dając im nowe życie. Również drewno oszlifowane oraz nieoszlifowane nowe może być zabezpieczone Impregnatem Żywicznym. Malowanym powierzchniom nadaje matowe wykończenie.

Impregnat Szybkoschnący Altax – jakość, szybkość pracy i długa ochrona

Największą jego zaletą jest to, że jest on szybkoschnący. Nawet pomimo tego, że producent zaleca nałożenie dwóch warstw, to i tak pracę można skończyć w jeden dzień jedynie przy pomocy pędzla. Wystarczy tylko odczekać dwie godziny między nałożeniem kolejnej warstwy.

Oprócz tego inną jego zaletą jest fakt, że impregnat ten jest łatwy w nakładaniu, nie kapie, a jednocześnie daje wysoką jakość zabezpieczenia drewna. Podobnie jak poprzednie impregnaty może być wykorzystywany do wszelkiego rodzaju drewnianych dekoracji, mebli czy elewacji w ogrodzie.

Drewno podczas impregnacji, a także polecane impregnaty Altax, w tym do drewna ogrodowego i ich cena
Impregnaty Altax – przegląd oferty, ceny, opinie, porady użytkowe

Nakładany jest na zarówno oszlifowane, nieoszlifowane, jak i strugane drewno w celach ochronno-dekoracyjnych. Odporność przed deszczem wykazuje już po 1 godzinie, a po wyschnięciu nie łuszczy się i nie pęka. Dodatkowo dzięki Impregnatowi Szybkoschnącemu otrzymamy aż do 7 lat aktywnej ochrony.

Impregnat Gruntujący – idealna baza pod inne produkty firmy Altax

Jednym z zadań Impregnatu Gruntującego jest kompleksowa ochrona przed biokorozją spowodowaną przez grzyby pleśniowe, domowe czy owady bytujące w drewnie. Stanowi idealny podkład pod wszystkie inne impregnaty Altax.

Produkt ten nie ma wpływu na wygląd drewna, gdyż nie tworzy żadnej powłoki i nie nadaje koloru.  Impregnat Gruntujący znajduje zastosowanie na wielu elementach drewnianych narażonych na szkodliwe czynniki biologiczne. 

Impregnat Gruntujący jest bezbarwnym produktem, co umożliwia wybranie późniejszego koloru na drewno jedynie według upodobań klienta. Jest on również bardzo wydajny, a nałożenie jedynie jednej warstwy daje ochronę na lata.

Impregnat Do Drewna Konstrukcyjnego - ochrona elewacji czy konstrukcji szkieletowych

Ostatni produkt z linii impregnatów Altax zabezpiecza drewno konstrukcyjne przed biokorozją. Impregnat Do Drewna Konstrukcyjnego może być wykorzystany zarówno w impregnacji więźby dachowej, jak i konstrukcji szkieletowych altan czy domków narzędziowych.

Bardzo duża wydajność, biorąc pod uwagę korzyści, jakie niesie za sobą korzystanie z Impregnatu Do Drewna Konstrukcyjnego. Wystarczy jedynie 125 ml produktu na 1 m2 drewna, a uzyskać można pełne zabezpieczenie przed szkodliwymi grzybami czy owadami.

Spokojnie preparat ten może mieć kontakt z blachą powlekaną i ocynkowaną. Nie doprowadza do jej korozji, ponieważ wpływ na blachę ma porównywalny z wodą. Dodatkowo jest odporny na wymywanie przez wodę, dlatego już po 2 dniach utrwalenia skutecznie chroni drewno.

Opinie, ceny, porady użytkowe, czyli krótkie podsumowanie

Impregnaty Altax - o czym należy pamiętać?

Impregnat do drewna powinien być odpowiednio dobrany w zależności od tego, co klient chce uzyskać oraz przed jakimi czynnikami szkodliwymi produkt ma chronić. Nie tylko ważne są walory estetyczne na zewnątrz, ale również należy pamiętać, że zaatakowane przez pleść drewno zaczyna wytwarzać chorobotwórczy mikroklimat, który jest szkodliwy dla ludzi.

Duża część impregnatów do drewna, nie tylko firmy Altax, ale również impregnaty Vidaron, impregnaty Sadolin czy Drewnochron posiadają szeroką gamę kolorystyczną w swojej ofercie. Jednak wybierając je, należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy i w jakim stężeniu zawierają substancje biobójcze chroniące przed grzybami i owadami. Zdarza się bowiem, że kolorowe impregnaty nie posiadają wystarczająco ich dużo lub nawet wcale.

Impregnacja drewna jest procesem łatwym, ale zróżnicowanym. Przed użyciem każdego impregnatu należy dokładnie przeczytać instrukcję stosowania, ponieważ zarówno sposób malowania, jak i czas schnięcia czy ilość nakładanych warstw różni się w zależności od produktu.

Warto również przed zakupem zastanowić się nad okresem ochrony drewna. Wybierając tańszy produkt często proces impregnacji drewna będzie trzeba powtarzać częściej niż w przypadku droższego produktu, a z dłuższą gwarancją jakości. Innym istotnym punktem jest wybór odpowiedniej pojemności impregnatu, aby nie trzeba było ponawiać zakupu. Poniższa tabela z podaną wydajnością do każdego rodzaju impregnatu pomoże w zakupie oraz użytkowaniu.

Podsumowanie oferty impregnatów Altax

Wybierając pomiędzy impregnatami Vidaron, impregnatami Sadolin, Drewnochron czy Altax można wykorzystać poniższą tabelkę, aby szczegółowo zapoznać się z ofertą ostatniej firmy. Biorąc pod uwagę impregnowaną powierzchnię, wydajność, orientacyjną cenę oraz sugerując się opiniami można wybrać odpowiedni dla siebie impregnat do drewna ogrodowego czy impregnat do drewna konstrukcyjnego.

Przegląd oferty Impregnatów Altax

Nazwa impregnatu do drewna

Czas schnięcia

Wydajność z 1 litra

Zalecana ilość warstw

Orientacyjna cena

Impregnat Jedna Warstwa

Do 2 h

6 m2 (jedna warstwa)

1

79 – 129 zł / 10 l

Impregnat dekoracyjny

24 h

10 m2 (jedna warstwa)

2

60 – 90 zł / 4,5 l

Impregnat żywiczny

Do 2 h

12 m2 (jedna warstwa)

2

Około 107 zł / 9 l

Impregnat Szybkoschnący

Do 2 h

12 m2 (jedna warstwa)

2

100 zł / 10 l

Impregnat Gruntujący

24 h

7 m2 (jedna warstwa)

1

70 – 100 zł / 5 l

Impregnat do Drewna Konstrukcyjnego

3 h

8 m2 (jedna warstwa)

1

Około 70 zł / 5 l

ikona podziel się Przekaż dalej