Techniczny impregnat do drewna Sadolin Base HP

Impregnaty Sadolin dzielą się na różne typy. Jednym z nich jest właśnie impregnat do drewna Sadolin, będący impregnatem technicznym. Ten drewnochron charakteryzuje się tym, że działa on przeciwgrzybicznie i bardzo głęboko wnika do drewna. Dzięki swojej skuteczności zyskał on doskonałe opinie klientów.

Techniczny Sadolin do drewna wzmacnia strukturę drewna i zmniejsza jego chłonność. Ten grunt jest bardzo wydajny, ponieważ 1 litr wystarczy nam na 8m2. Przy jego stosowaniu musimy stosować się do zaleceń producenta, który mówi o tym, że grunt schnie po 3 godzinach, a kolejną warstwę można na niego nałożyć dopiero po 5 godzinach. Dodatkowo zaleca się też położenie 2 warstw.

Cena za te impregnaty do drewna Sadolin wynosi 125 zł za 5 l. Powinniśmy wiedzieć, że tego typu grunt zabezpiecza nasze drzewo nasze drewno na zewnątrz. Ochrania je przed wszystkimi rodzajami grzybów pleśniowych, ale również nie pozwala na rozkładanie się drewna. Tego typu grunty docierają w głąb drewna i zapewniają mu wieloletnią ochronę biologiczną, a ponadto są one doskonałą warstwą dla impregnatów nawierzchniowych. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o impregnatach.

Impregnat hybrydowy Sadolin Classic

Sadolin Classic to kolejny drewnochron, który oferuje nam producent. W przypadku tego Sadolinu do drewna sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ ma on zastosowanie ochronno-dekoracyjne, co znaczy, że jest to podkład, który odgrywa rolę farb do drewna, ale także swoje zastosowanie znajduje jako impregnat powłokotwórczy.

Opinie na temat tego rodzaju impregnatu są bardzo pozytywne, dlatego, że jest on w stanie chronić drewno nawet do 7 lat. Zapewnia też pełną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i przez to, że posiada aktywne składniki w swoim składzie, jest też ochroną przed grzybami. Stosując Impregnat Sadolin Classic chronimy nasze drewno przed działaniem pary wodnej, wilgoci oraz wnikaniem wody. Impregnat Sadolin Classic dostępny jest w opakowaniu 5 l i 9 l.

Drewno podczas impregnacji, a także impregnaty sadolin, czyli sadolin do drewna i impregnat do drewna sadolin
Impregnaty Sadolin - przegląd oferty, ceny, opinie, zastosowanie

Jeśli chodzi o wydajność to litr tego specyfiku starczy na 14 m2. Jego czas schnięcia wynosi około 3 godzin, a po 14-24 godzinach możemy nałożyć drugą warstwę podkładu. Ten impregnat powłokotwórczy przeznaczony jest do ochrony drewna na zewnątrz. Jego cena wynosi 129 zł za pojemność 9 l. Ze względu na to, że są to pewnego rodzaju farby do drewna, dostępne są one w różnych kolorach. Oczywiście kolory dobieramy samodzielnie tak, by cała aranżacja ogrodu, czy też tarasu współgrała ze sobą. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze impregnatu do drewna?

Sadolin do drewna Garden

Sadolin do drewna Garden to kolejny podkład, który daje 5-letnią gwarancję na ochronę naszego drewna. Dodatkowo też pełni on funkcję dekoracyjną, a pomalowane nim drewno jest zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, które bardzo często niszczą drewno.

Warto wiedzieć, że jest to impregnat powłokotwórczy, charakteryzujący się bardzo szybkim schnięciem, dzięki czemu już po godzinie od nałożenia przelotne opady nie są w stanie go zniszczyć. Sadolin Impregnat Garden jest bardzo łatwy w aplikacji i wystarczy tylko jeden litr na to, by pomalować nim 6 m2. Ponadto już po około 2-4 godzinach można nakładać drugą warstwę specyfiku. Dodatkowo niekapiąca formuła pozwala nam na szybkie nakładanie impregnatu na drewno, bez obawy o to, że zabrudzimy nim inne powierzchnie.

Powinniśmy też wiedzieć, że ten impregnat do drewna Sadolin ma w swoim składzie naturalny wosk, który odpycha wodę. Co więcej, ten impregnat tego typu nie ma tak wyraźnego i nieprzyjemnego zapachu. Jeśli chodzi o ceny takich rozwiązań, nie są one wysokie, ponieważ za 5 l preparatu zapłacimy 55 zł. Możemy także wybrać, jakie kolory impregnatu będą najlepsze dla naszego ogrodu, ponieważ dostępny jest między innymi taki kolor, jak cedr, orzech włoski, tek, palisander, szary, mchowy, czy też piniowy kolor. Sprawdź także ten artykuł o impregnatach Vidaron.

ikona podziel się Przekaż dalej