1. Kiedy warto skorzystać z elastomerów?

2. Płyty i maty gumowe - zastosowanie i charakterystyka

3. Sznury gumowe - do czego się przydadzą?

 

Kiedy warto skorzystać z elastomerów?

Elastomery to bardzo ciekawa grupa materiałów, która znajduje zastosowanie w wielu różnych miejscach. Ich najważniejszą właściwością jest zdolność do odzyskania pierwotnego kształtu niezależnie od tego, jak bardzo nie zostałyby ściśnięte czy wykręcone. Co bardziej wytrzymałe rodzaje elastomerów, jak na przykład niektóre odmiany gumy, potrafią rozciągnąć się, ścisnąć lub naprężyć nawet dziesięciokrotnie, a mimo tego ich struktura nadal nie zostanie uszkodzona. Dodatkowym plusem jest również obojętność biologiczna wielu tworzyw z tej grupy, co umożliwia dopuszczenie ich między innymi do pracy z żywnością.

 

Płyty i maty gumowe - zastosowanie i charakterystyka

Płyty i maty gumowe są dostępne w nieskończonej wręcz ilości wariantów. W zależności od potrzeb możemy kupić produkt odporny na rozcieńczone kwasy i zasady, niewrażliwy na temperaturę czy warunki atmosferyczne, o podwyższonej odporności na ścieranie czy dopuszczone do kontaktu z produktami spożywczymi. Z mat i płyt tego rodzaju często wyrabia się uszczelki i im podobne elementy, a także podkładek i innych drobnych części. Poza tą grupą płyt istnieją również takie, które możemy zastosować jako wykładzinę na podłodze czy też placu zabaw. Co więcej, zabezpieczona w ten sposób powierzchnia ma właściwości antypoślizgowe, i to niezależnie od rodzaju obuwia jaki akurat nosimy. Wiele mat i płyt gumowych do szerokiego zastosowania znajdziesz na stronie: https://rubberpro.eu/store/pl/.

 

Sznury gumowe - do czego się przydadzą?

Jedną z najciekawszych form zastosowania sznurów gumowych jest o-ring, czyli specyficzna uszczelka o okrągłym przekroju. Można wykonać ją z elastycznego sznura przy użyciu odpowiedniego rodzaju kleju. Poza tym często wykorzystuje się je również jako węzły uszczelniające, zarówno do elementów nieruchomych, jak i tych, które mają w założeniu pracować. Produkt ten znajduje miejsce dla siebie w wielu bardzo zróżnicowanych branżach, jak motoryzacja, przemysł spożywczy, farmaceutyczny i elektroniczny. "Słodkim" wariantem wykorzystania sznurów gumowych jest piekarnictwo i cukiernictwo. Wielu z nas ma je również w domach, jako element uszczelek i instalacji sanitarnych.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej