Od czego zależy cena za składanie mebli?

Firmy oferujące kompleksowy montaż mebli prezentują dość szeroki wachlarz cen. Usługa może być wyceniana w sposób indywidualny lub zaprezentowana w oficjalnym cenniku firmy. Cena za składanie mebli będzie ściśle powiązana z ich specyfiką. W uproszczeniu, im mniejszy i łatwiejszy do skręcenia mebel, tym niższa cena za składanie.

Cennik składania mebli kuchennych, szaf i mebli pokojowych może być także uzależniony od ich wartości. Niektóre firmy prezentują ceny montażu w oparciu o wartość mebli. Jak łatwo się domyślić, zaprezentowana w ten sposób cena za składanie mebli kuchennych, szaf i mebli pokojowych będzie dość zróżnicowana.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cennik składania mebli jest lokalizacja usługi. Cena za składanie mebli w większych miastach może być nieco wyższa w porównaniu z kosztem usługi w mniejszej miejscowości (choć tam taka usługa może być niedostępna). Najwyższa cena za składanie mebli obowiązuje w Warszawie. Najniższe stawki na ogół oferują firmy działające na ternie wschodniej granicy naszego kraju.

Cena za składanie mebli. Ile kosztuje roboczogodzina fachowca?

Usługa obejmująca skręcanie i kompleksowy montaż mebli kuchennych, szaf i mebli pokojowych może być rozliczana w zależności od czasochłonności przedsięwzięcia. Niektóre firmy monterskie oferują cennik w przeliczeniu za roboczogodzinę. Ile kosztuje roboczogodzina doświadczonego montera?

Cennik składania mebli przeważnie rozpoczyna się od kwoty około 50 zł za godzinę. Usługa realizowana przez doświadczoną firmę, która działa na terenie większego miasta niejednokrotnie kosztuje około 80 zł za roboczogodzinę.

Cennik składania mebli może także obejmować skręcanie szaf, mebli pokojowych i mebli kuchennych z zastosowaniem własnych elementów montażowych (dopasowanie kołków i śrub). Ile kosztuje taka usługa? Cena za skręcanie mebli wraz z dostarczeniem elementów montażowych waha się w granicach około 60 – 90 zł za roboczogodzinę.

Cennik składania mebli – ile kosztuje roboczogodzina pracy montera? Aktualizacja 23-09-2022 r.

Średnia cena za składanie mebli od

Średnia cena za składanie mebli do

Skręcanie mebli kuchennych lub pokojowych

50,00 zł/godz.

80,00 zł/godz.

Skręcanie mebli kuchennych lub pokojowych + dostarczenie kołków i śrub montażowych

60,00 zł/ godz.

90,00 zł/godz.

Cena za składanie mebli – usługa rozliczana w oparciu o charakterystykę mebli

Cennik składania mebli rozpoczynamy od mebli kuchennych. Usługa jest na ogół wliczana w cenę mebli przygotowanych na indywidualne zamówienie. W przypadku zakupu mebli kuchennych z produkcji seryjnej, musimy wykonać montaż samodzielnie lub powierzyć go fachowcom. Cena za składanie mebli kuchennych jest przeważnie ustalana w oparciu o ich wartość. Usługa kosztuje średnio od 10 do 20% wartości mebli kuchennych. Niektóre firmy montażowe prezentują także przelicznik w oparciu o metry bieżące, jednak cena za składanie jest wtedy ustalana po indywidualnej konsultacji z klientem.

Śrubki i kołki do składania mebli, a także cennik składania mebli i ile kosztuje montaż mebli przez specjalistę
Składanie mebli, czyli cennik składania mebli i koszt składania mebli i wynajmu monterów

Ile kosztuje składanie pojedynczych mebli? Dobrym przykładem jest usługa montażu stołu. Cena montażu prostego stołu dla czterech do sześciu osób wynosi około 80 – 130 zł. Skręcanie stołu rozkładanego będzie nieco droższe ze względu na większą czasochłonność prac. Średnia cena usługi utrzymuje się w przedziale 100 – 200 zł. Z kolei za montaż biurka należy zapłacić średnio 60 – 150 zł. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje składanie szaf? Cennik składania mebli będzie tu uzależniony od rozmiaru i specyfiki szafy. Skręcanie niewielkiej szafy będzie wydatkiem rzędu kilkudziesięciu złotych. Duże szafy wnękowe i wolnostojące okazują się nieco droższe w montażu. Za montaż dużej szafy z drzwiami przesuwnymi zapłacimy średnio 150 – 300 zł. Z kolei składanie szafy z drzwiami przesuwnymi może kosztować około 180 – 400 zł.

Znacznie tańszą usługą będzie montaż prostej sofy. Cennik monterski na ogół mieści się w granicach 50 – 100 zł w przypadku sofy o prostej budowie lub 80 – 150 zł za skręcanie sofy rozkładanej. Za montaż typowego krzesła zapłacimy około 15 – 50 zł, a montaż łóżka z podnoszonym stelażem będzie nas kosztował około 150 – 300 zł. Poniżej prezentujemy poglądowy cennik składania mebli w formie tabelarycznej.

Ile kosztuje montaż mebli? Cennik 2022. Aktualizacja 23-09-2022 r.

Średnia cena za składanie mebli od

Średnia cena za składanie mebli do

Montaż mebli kuchennych

10 %

20 %

Skręcanie stołu

80,00 zł

130,00 zł

Skręcanie stołu rozkładanego

100,00 zł

200,00 zł

Montaż biurka

60,00 zł

150,00 zł

Skręcanie regału

60,00 zł

180,00 zł

Montaż łóżka z podnoszonym stelażem

150,00 zł

300,00 zł

Montaż sofy

50,00 zł

100,00 zł

Montaż sofy rozkładanej

80,00 zł

150,00 zł

Montaż krzesła

15,00 zł

50,00 zł

Montaż dużej szafy z drzwiami skrzydłowymi

150,00 zł

300,00 zł

Montaż dużej szafy z drzwiami przesuwnymi

180,00 zł

400,00 zł

Zaprezentowany powyżej cennik składania mebli przedstawia wartości poglądowe. Cena usługi realizowanej przez lokalną firmę montażową może się istotnie różnić. Ostateczny koszt montażu będzie uzależniony od specyfiki danego mebla oraz lokalizacji usługi. Cena nie obejmuje wnoszenia mebli, ich dostarczania ani utylizacji opakowań transportowych. Ekipa montażowa powinna zabezpieczyć miejsce montażu, złożyć meble i wyregulować zawiasy. Niektóre firmy zapewniają także sprzątanie po zakończeniu usługi.

ikona podziel się Przekaż dalej