Meble drewniane w salonie – czy tam pasują?

Meble naturalne z drewna od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Ludzie uwielbiają je za to, że można dopasować meble niemal do każdej aranżacji – niezależnie, czy jest klasyczna, czy też nowoczesna. Produkty z drewna są mocno zróżnicowane pod względem estetycznym, jednak sporo je łączy. Potrafią znakomicie podkreślić pomieszczenie i doskonale się prezentują. Warto wyeksponować je w reprezentacyjnym miejscu domu, takim jak salon. Właśnie tam najlepiej sprawdzają się tradycyjne meble klasyczne. Mogą to być zarówno proste, jak i nowoczesne meble ręcznie wykonane, które całkiem zmienią wystrój salonu.

Meble drewniane wniosą do mieszkania powiew historii, a także nadadzą naturalny akcent wybranemu pomieszczeniu. Co ważne, każdy zdecydować się może na meble wykonane z wybranego rodzaju drewna. Surowiec może być zarówno masywny, jak i znacznie lżejszy. Najważniejsze, aby wybrać drewno wysokiej jakości, jak palisander lub mango. To w 100% ekologiczne surowce, które – użyte do wyprodukowania mebli – będą gwarancją ich niesamowitej wytrzymałości i niepowtarzalności. Przy odpowiedniej pielęgnacji meble z drewna posłużą przez wiele lat, nawet gdy zdecydujemy się na droższą kolekcję. W tym miejscu znajdziesz najciekawsze meble drewniane do domu: https://www.alberomeble.pl/.

Biurko klasyczne drewno palisander
Biurko klasyczne drewno palisander

Meble ręcznie wykonane z litego drewna – dlaczego warto je mieć?

Meble z drewna litego są przede wszystkim wieloletnią gwarancją ich jakości. Nie dość, że pięknie się prezentują, to w dodatku dają dużo możliwości pod względem aranżacji. Tego typu meble drewniane charakteryzują się również dużą wytrzymałością i solidnością. Nie można tego niestety powiedzieć o meblach ze sklejki. W przeciwieństwie do nich drewniane tradycyjne meble klasyczne przez lata zachowują swój kształt. Nie wyginają się też pod ciężarem stawianych na nich przedmiotów.

Drewniane meble będą doskonałym rozwiązaniem dla miłośników wyposażenia „z duszą”. Są unikalne, bo nie ma dwóch takich samych kawałków drewna – rozkład słojów się nie powtarza. Wobec tego każdy mebel z drewna – nawet jeśli wykonany zostanie w tym samym stylu, będzie się różnić detalami. Warto zdecydować się również na meble z litego drewna, jeśli nie są nam obojętne losy planety. To naturalny surowiec pochodzący ze źródeł odnawialnych.

Najważniejszy jest fakt, że drewniane meble dopasują się dosłownie do każdego wnętrza. Drewno lite jest niezwykle wdzięcznym, a także szlachetnym surowcem. Praca w drewnie daje ogromne możliwości podczas tworzenia mebli. Można bawić się kolorem, kształtem i nadać każdemu meblowi zupełne indywidualne wykończenie. Drewno lite połączyć też można z innymi materiałami, takimi jak kamień, metal lub szkoło. Nie dość, że samo w sobie jest piękne, to w dodatku idealnie łączy się z różnymi tworzywami. Meble z drewna litego uzupełnią każdą aranżację – zarówno klasyczną i minimalistyczną, jak i nowoczesną lub loftową.

Meble  z jasnego drewna mango Kolekcja Oslo
Meble z jasnego drewna mango Kolekcja Oslo

Jak wybrać meble z drewna, żeby nie żałować zakupu?

Meble ręcznie wykonane z drewna to świetny wybór. Pasują nie tylko do salonu, ale też np. do jadalni. W wielu domach lub mieszkaniach to jadalnia stanowi centrum spotkań domowników. Jeśli rodzina celebruje wspólne posiłki w jadalni, warto zadbać o komfort spędzających tam czas domowników. Jedzenie powinno się spożywać w miłej atmosferze, ale też przy wygodnym stole. W jadalni świetnie sprawdzają się solidne, drewniane stoły z krzesłami o rozmaitym wykończeniu. Drewno potrafi też doskonale ocieplić sypialnię. Gustownie wykonane stoliki nocne czy rama łóżka mogą zupełnie zmienić wystrój wnętrza. Drewniane meble ocieplą nawet najciemniejszą sypialnię. Sprawdzą się w dosłownie każdej przestrzeni – nadając jej modnego, szykownego i naturalnego wyrazu.

Meble drewniane mają sporo plusów, jednak są droższe niż np. ze sklejki. Dlatego należy mocno przyłożyć się do ich wyboru. Ważna jest jakość wykonania mebli – przecież mają posłużyć na lata. Szafki, regały czy półki powinny odznaczać się nie tylko estetycznym wyglądem, ale przede wszystkim stabilnością i wytrzymałością. Na jakość mebli z drewna wpływa m.in. surowiec, z którego są wykonane. Warto więc położyć na to duży nacisk. Drewniane meble mogą różnić się stopniem obróbki. Czasem zdarza się, że stół – zwłaszcza ręcznie wykonany – ma nierówne brzegi blatu, podczas gdy inny będzie mieć już wszystkie brzegi takiej samej długości. Należy dokładnie przemyśleć, co nam bardziej odpowiada i odnaleźć tzw. złoty środek. Uwzględniając wszystkie wymienione kwestie, na pewno nie pożałujemy zakupu.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej