Dlaczego folia samoprzylepna na meble?

Ten sposób poprawiania wyglądu mebli cieszy się dużym powodzeniem. To z pewnością zasługa producentów, którzy starają się, by proponowana przez nich folia samoprzylepna na meble charakteryzowała się interesującym, nowoczesnym wyglądem. Ważne są jednak również jej walory natury praktycznej.

Folia przylepna na meble (bo tak się ją niekiedy w potocznym słownictwie określa) wykazuje dużą odporność na działanie wody, wilgoci i zmiany temperatur. Zwykle proponuje się okleinę meblową zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej. W ten sposób każdy kupujący może idealnie dobrać ją do stylu aranżacji przestrzeni.

Okleina na meble kuchenne jest wykorzystywana zdecydowanie najczęściej. Trudno się temu dziwić, w tej przestrzeni meble niszczą się relatywnie szybko. Poza tym wystrój wnętrza może się zwyczajnie domownikom znudzić, a wtedy folia samoprzylepna na meble okazuje się być strzałem w dziesiątkę. Mona jednak ten patent zastosować również w przypadku innego typu wyposażenia wnętrz. A może zainteresuje cię także ten artykuł o rodzajach okleiny meblowej?

Oklejanie mebli – to łatwe!

Dla klientów liczy się z całą pewnością również to, że do oklejania mebli nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu czy umiejętności. Wystarczy tylko duża dawka staranności w procesie jej montażu, by okleina na meble kuchenne wyglądała znakomicie.

Jeśli zaś chodzi o popularne dziś wzory, kupujący sięgają często po okleinę meblową imitującą materiały naturalne:

  • drewno
  • kamień
  • cegła
  • beton

Wpisują się one bardzo dobrze w przestrzenie skandynawskie czy loftowe. Dekoracyjne naklejki mogą być także gładkie i minimalistyczne. Oczywiście inne wzory (geometryczne, folkowe, florystyczne i nie tylko) także cieszą się powodzeniem. Należy tylko pamiętać, że każdorazowo muszą być dopasowane do całości aranżacji wnętrza.

Gdy zamierzamy zamontować okleinę na meble kuchenne (i nie tylko), koniecznie powinniśmy zapewnić sobie odpowiednie akcesoria. Mowa o nożyczkach, nożyku do tapet, miarce, ołówku oraz przedmiocie, dzięki któremu dociśnie się z powodzeniem folię do powierzchni mebla. Przyda się też suszarka do włosów.

Zanim okleina meblowa znajdzie się w dedykowanym jej miejscu, należy zadbać o dobre przygotowanie powierzchni. Musi być ona umyta, osuszona oraz perfekcyjne odtłuszczona. Nie zapominajmy również o odkręceniu uchwytów. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o naklejkach na meble i ściany.

Dekoracyjna okleina rozwiązaniem na miarę XXI wieku!

Nie tylko okleinę na meble kuchenne Polacy chętnie stosują w swoich wnętrzach. Chcą bowiem także inne elementy wyposażenia dzięki niej odmienić. Folię przylepną na meble (bo, jak wspomnieliśmy, tak się ją również nazywa) stosuje się także jako okleinę na szafę. Pamiętajmy, aby korespondowała ona kolorem i stylem z innymi częściami wyposażenia wnętrza. Razem będą dzięki temu tworzyły spójną całość.

Warto też pamiętać, że folia przylepna na meble (czyli bardziej fachowo samoprzylepna) stanowi świetną alternatywą farby, którą teoretycznie można byłoby je pokryć. Jednak farbie zdarza się odpryskiwać, szybko się także brudzi, czego o okleinie meblowej na szczęście powiedzieć nie możemy.

Modna okleina na szafę jest w stanie zmienić wygląd nudnego nawet wnętrza na lepszy. Coraz bardziej popularna ostatnio folia okienna stanie się interesującą dekoracją, chroniąc prócz tego przed promieniowaniem UV i stanowiąc barierę przed wzrokiem ciekawskich. Ceny folii okiennej nie są wysokie, zatem jej zakup nie nadwyręży mocno domowego budżetu. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o renowacji mebli.

Okleina na szafę, folia okienna, okleina dekoracyjna, okleina meblowa sprawdzająca się w pokoju dziecięcym, kuchni czy innej przestrzeni – oto jest sposób na to, by nadszarpnięte nieco zębem czasu umeblowanie zyskało nową, lepszą jakość. Oklejanie mebli jest dziś trendy!

ikona podziel się Przekaż dalej