Naklejki do kuchni - ciekawe aranżacje

Nalepki ścienne - dekoracja ściany w kuchni

Większość z nas, wstając wcześnie rano, rozpoczyna dzień gorącą kawą, którą rzecz jasna, przygotowuje w kuchni. W związku z tym motyw filiżanki kawy, z której wydobywa się gorąca para, często także z rozsypanymi gdzieś bez ładu ziarenkami kawy to bardzo popularny dekor na ściany kuchenne. Filiżance z gorącą kawą towarzyszyć mogą również cytaty, napisy nawiązujące do smakowania kawy. Inne popularne motywy towarzyszące kawie to motywy roślinne, motylki, serduszka oraz wzory geometryczne. Ciekawą propozycją jest także drzewo, z którego gałęzi zamiast liści czy owoców zwisają filiżanki lub ekspresy do kawy.

Kuchnia to miejsce, w którym nie tylko przygotowuje i spożywa się kawę, lecz także posiłki. Naklejki do kuchni mogą więc przedstawiać garnki, naczynia, sztućce, młynki do przypraw i inne często spotykane sprzęty kuchenne. Bardzo dobrze ściany kuchenne ozdobią także naklejki przedstawiające półki kuchenne, na których postawiono przyprawy lub na których zawieszono chochelki, noże i inne sprzęty do przygotowywania potraw. Takim dekoracjom towarzyszą często humorystyczne napisy, unosząca się para, czy motywy roślinne. Dekor na ściany kuchenne, który ma bardzo dobre opinie wśród dekoratorów wnętrz to także nalepki ścienne przedstawiające warzywa i owoce. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o naklejkach na ściany i meble.

Jako ozdoby na ścianę w kuchni możemy również zastosować nalepki ścienne, które przedstawiają cytaty, napisy. Taka dekoracja ściany w kuchni może np. wymieniać rodzaje kawy: mokka, latte, cappuccino itd. Napisy te mogą układać się w kształt filiżanki. Popularne są również nazwy przypraw: sól, pieprz, papryka, oregano itd. Te z kolei mogą układać się w kształt pojemniczka na przyprawy. Naklejki na ścianę do kuchni z napisem mogą również zadawać pytanie, czy chcemy się napić kawy, czy herbaty albo życzyć nam smacznego w różnych językach. Ozdoby na ścianę w formie napisów mogą również w zabawny sposób opowiadać o życiu mieszkańców, ich gustach i upodobaniach. Ozdoby na ścianę w formie napisów przedstawiają także cytaty związane z kuchnią, gotowaniem i gastronomią.

Naklejki na meble kuchenne

Naklejki do kuchni mogą zdobić nie tylko ściany, ale również szafki kuchenne. W tym przypadku sprawdzą się małe naklejki na meble. Dobre opinie nie tylko ze względów dekoracyjnych, ale również praktycznych, ma naklejanie na szafki kuchenne wlepek przedstawiających w sposób obrazkowy, często zabawny, przedmiotów, które w danej szafce przechowujemy. Na szafkę z naczyniami możemy więc nakleić wlepkę z naczymiami, na szufladę ze sztućcami wlepkę z nożem, widelcem i łyżką, szafki kuchenne z garnkami przyozdobimy wlepką z garnkiem itd. Zamiast symboli możemy także zastosować napisy.

Meble kuchenne ozdobić można również naklejkami przedstawiającymi wzory geometryczne, motywy roślinne, kwiatowe lub zwierzęce. W przypadku zniszczonych mebli kuchennych zastosować możemy okleiny na całe powierzchnie tych szafek. Naklejki na meble w kuchni sprawdzają się zarówno w tradycyjnej aranżacji tego pomieszczenia, jak i w stylu nowoczesnym. Pamiętajmy jednak, aby naklejki na kuchenne szafki były stylistycznie i kolorystycznie dobrane do całego wystroju naszej kuchni. A może zainteresuje cię także ten artykuł o okleinie meblowej?

Naklejki do kuchni na szyby

Kuchnia to miejsce, w którym naklejkami możemy także ozdobić szyby. Dotyczy to zarówno szyb okiennych, drzwiowych, jak i meblowych. W przypadku okien najlepiej zastosować, niewielkie, nieinwazyjne naklejki, które nie zasłonią całkowicie okien i pozwolą przez nie przedostawać się światłu słonecznemu. Możemy zdecydować się na motywy roślinne, kwiatowe, geometryczne czy typowe wzory kuchenne, jak filiżanki, sztućce, naczynia, warzywa, owoce itp. Większe pole manewru mamy w przypadku szyb na meblach. Dobrym pomysłem na naklejmy dekor na szybach w meblach kuchennych są naklejki lub napisy przedstawiające, co się w nich znajduje. Na szybach w meblach i na drzwiach do kuchni możemy zastosować motywy geometryczne, roślinne. W przypadku drzwi dobrze wyglądać będą naklejki przypominające witraże. Popularne są także napisy w kuchni.

Naklejki do kuchni z napisem, w tym naklejki na ścianę i naklejki na meble kuchenne, ich ceny i rodzaje oraz zastosowanie
Naklejki do kuchni na ścianę i meble - najciekawsze wzory, inspirujące pomysły

Naklejki na płytki kuchenne

Ściany w kuchni często zdobią płytki ceramiczne. Jeżeli znudził się nam wzór, który mają one na sobie lub są gładkie możemy zastosować na nich specjalne naklejki na płytki. Tego rodzaju naklejki dostępne są w różnych rozmiarach typowych dla płytek ceramicznych. Mogą mieć wzory geometryczne, roślinne, a często spotkamy także naklejki na płytki do kuchni ozdobione motywami z owocami, warzywami, sztućcami lub innym sprzętem kuchennym. To dekoracja, która znajdzie zastosowanie w tradycyjnej i nowoczesnej aranżacji kuchennej. Pamiętajmy o dobrym doborze kolorów i stylu takich naklejek w kuchni.


Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele pomp ciepła

Szukasz nowoczesnej pompy ciepła do ogrzewania swojego domu? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele.Naklejki na lodówkę

Jednym ze sposobów na ciekawe wykorzystanie naklejek w kuchni są samoprzylepne folie na lodówki. Możemy okleić w całości front tego ważnego mebla kuchennego. Popularne są naklejki na lodówkę z owocami, kwiatami, filiżanką lub ekspresem do kawy. Inne często wybierane motywy to widok miasta, napisy, cytaty, dmuchawce, las, zwierzęta lub ogromna etykieta naszego ulubionego trunku, który w tej lodówce zapewne będzie się znajdował. Sprawdź także ten artykuł o folii samoprzylepnej na meble.

Naklejki do kuchni - wybrane motywy, ceny, materiały wykonania

Naklejki do kuchni wykonywane są najczęściej ze zwykłej folii samoprzylepnej, choć w przypadku naklejek na ściany dostępne są także naklejki welurowe i szablony malarskie. Dostępnych jest wiele rozmiarów, a ceny kształtują się od ok. 20 zł do ok. 50 zł. Obrazuje to poniższa tabela:

Przykładowe naklejki do kuchni, materiały wykonania, dostępne wymiary i ceny

Produkt

Materiał wykonania

Dostępne wymiary

Ceny

Naklejki kuchenne zestaw 1288 The kitchen is the heart of the home

Folia samoprzylepna

Naklejka welurowa

Szablon malarski

50x100cm

60x120cm

90x170cm

100x200cm

25 zł

Naklejka do kuchni motyw 4011 I`m sorry for what I Said…

Folia samoprzylepna

Naklejka welurowa

Szablon malarski

50x100cm

60x120cm

90x170cm

100x200cm

26zł

Naklejka na ścianę ozdobna kuchenne zestaw e kawa filiżanki

Folia samoprzylepna

Naklejka welurowa

Szablon malarski

40x100cm

50x120cm

70x170cm

100x240cm

20 zł

Naklejki kuchenne zestaw 1236 smacznego

Folia samoprzylepna

Naklejka welurowa

Szablon malarski

50x100cm

60x120cm

90x170cm

100x200cm

25 zł

Naklejki kuchenne ozdobne zestaw 1209 gdy kuchnia stygnie…

Folia samoprzylepna

Naklejka welurowa

Szablon malarski

50x100cm

60x120cm

90x170cm

100x200cm

25 zł

Naklejki kuchenne zestaw 1187 zegar coffee time

Folia samoprzylepna

Naklejka welurowa

Szablon malarski

50x100cm

60x120cm

90x170cm

100x200cm

25 zł

Naklejka do kuchni zestaw 1223 to moja kuchnia…

Folia samoprzylepna

Naklejka welurowa

Szablon malarski

50x100cm

60x120cm

90x170cm

100x200cm

25 zł

Naklejki na płytki ceramiczne kafle schody motyw 9004

Folia samoprzylepna z klejem usuwalnym

10x10cm

15x15cm

20x20cm

20x25cm

20x30cm

30x30cm

50 zł

Naklejki na płytki ceramiczne kafle schody motyw 9028 owoce

Folia samoprzylepna z klejem usuwalnym

10x10cm

15x15cm

20x20cm

20x25cm

20x30cm

30x30cm

50 zł

Naklejki na płytki ceramiczne kafle schody motyw 9002

Folia samoprzylepna z klejem usuwalnym

10x10cm

15x15cm

20x20cm

20x25cm

20x30cm

30x30cm

50 zł

Naklejki na ścianę, meble, szyby i płytki w kuchni to doskonały sposób na ciekawe urozmaicenie aranżacji tego pomieszczenia. Sprawdzą się zarówno jako ciekawa dekoracja ściany w kuchni, mebli kuchennych, czy okien, ale także jako sposób na zakrycie uszkodzonych fragmentów mebli czy do nadania zupełnie nowego życia starym płytkom ceramicznym w kuchni. Naklejki do kuchni, podobnie jak naklejki na ścianę dla dzieci dają możliwość skomponowania bardzo ciekawego wystroju wnętrza. Pamiętajmy jednak, aby zachować jednolity styl i kolorystykę i aby nie przesadzić z naklejaniem ich wszędzie. Jeśli zachowamy umiar, odpowiednio dobierzemy styl, naklejki do kuchni będą cieszyć nasz wzrok i dadzą poczucie harmonii. A może zainteresuje cię także ten artykuł o okleinie na drzwi?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły