Bajecznie kolorowe naklejki na ścianę dla dzieci

Naklejki dla dziewczynki i dla chłopca!

Naklejki ścienne muszą być przede wszystkim bezpieczne dla małych mieszkańców pokoju dziecięcego. Dlaczego ta właśnie ich cecha powinna być wyeksponowana i wystawiona na plan pierwszy? To proste, wszak każdemu z rodziców zależy, by elementy wchodzące w skład wyposażenia królestwa ich pociechy spełniały wszelkie normy bezpieczeństwa. Wykonuje się je z atestowanych materiałów bezpiecznych dla zdrowia i zarazem trwałych i wytrzymałych.

Kiedy nalepki samoprzylepne ulegną zabrudzeniu, wystarczy jednie delikatnie przetrzeć je wilgotną szmatką, by powróciły do dawnego stanu. Z ich zamontowaniem na ścianie nikt nie powinien mieć problemu (ważne tylko, by jej powierzchnia była płaska, czysta i odtłuszczona), zatem stanowią ciekawy sposób na przeprowadzenie metamorfozy w dziecięcym pokoju.

Choć producenci naklejek ściennych starają się odchodzić od stereotypowych rozwiązań w postaci modeli stworzonych dla dziewczynek i dla chłopców, jest wiele wzorów wybieranych tylko przez pierwszą lub drugą grupę. Dziewczynki wprost uwielbiają postaci księżniczek, lalek z kultowych bajek czy jednorożców, chłopcom często przypadają do gustu motywy typu: strażak, kosmonauta, rycerz, pirat.

Nie brak jednak także uniwersalnych modeli nalepek samoprzylepnych, należą do nich choćby te z postaciami zwierząt, przedstawiające mapę świata, niebo czy kosmos. One we wnętrzach współdzielonych również sprawdzają się z wielkim powodzeniem. Naklejki to świetny pomysł, ale ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest także tapeta, na przykład na jednej ścianie w pokoju. Sprawdź ten artykuł z inspiracjami na tapety do pokoju dziecięcego.

Jakie naklejki do pokoju dziecka?

Dziecięce królestwo, jak powszechnie wiadomo, rządzi się własnymi prawami. Kiedy jednak zamierza się je stylowo udekorować, należy dobrać naklejki na ścianę dla dzieci pasujące do klimatu i kolorystyki pomieszczenia. Dzięki temu stworzą z meblami i innymi dodatkami spójną całość i uda się uniknąć w nich efektu aranżacyjnego chaosu.

Ważne jest, by naklejki ścienne korespondowały tematyką z tym, co dziecko lubi i co je interesuje. Jeśli rodzice dekorują pokój maluszka, sami muszą podjąć decyzję o tym, jakich nalepki samoprzylepne się sprawdzą. Jeżeli jednak jest nieco starsze, warto sprawić, by miało swój udział w wyborze.

Bywa niekiedy tak, że naklejki ścienne pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, a stają się znakomitą pomocą naukową. Dzieje się tak wtedy, kiedy przedstawiają mapę mapę świata z kontynentami, literki czy cyferki. Dziecko bez problemu utrwali sobie wtedy wiedzę niejako mimochodem, kiedy będzie przebywało w swoim królestwie. Ciekawe i wielofunkcyjne wzory są aktualnie proponowane przez wielu producentów.

Naklejki dla dziewczynki i dla chłopca – ceny, opinie, wzory

Ceny naklejek należą do bardzo przystępnych, można bowiem nabyć ciekawe modele już za kwoty rzędu 20, 30 złotych. Egzemplarze w rozmiarze XXL kupimy bez problemu za 120-130 złotych, dekorując pokój dziecka w bardzo interesujący sposób i na długi czas.

Opinie na temat naklejek ściennych są bardzo pozytywne. Kupujący określają je mianem:

  • „zmieniających przestrzeń na ciekawszą”
  • „zaskakująco trwałych”
  • „dostępnych w wielu rozmiarach i wzorach”
  •  „niedrogich”

Jeśli zaś chodzi o popularne wzory naklejek, dziś coraz częściej wybiera się te wpisujące się w przestrzenie nowoczesne i urządzone w stylu skandynawskim. Nie brakuje obłoków sunących po niebie, urokliwych sówek oraz innych leśnych zwierząt: lisów, jeleni czy zajęcy. Popularne motywy to również kosmos. Takie naklejki ścienne pięknie ozdobią pokój dziecka.

Naklejki na ścianę dla dzieci i naklejki na meble dla dzieci, a także naklejki ścienne dla chłopca i dla dziewczynki
Naklejki na ścianę dla dzieci – ciekawe motywy, opinie, inspiracje, ceny

A może naklejki na meble dla dzieci?

Nie tylko ściany w dziecięcym królestwie zasługują na uwagę. Naklejki na meble dla dzieci już od wielu lat cieszą się relatywnie dużym powodzeniem wśród kupujących. Skąd ten trend? Pełnią one bowiem jednocześnie funkcję estetyczną i praktyczną. Odmieniają przestrzeń, czyniąc ją bardziej kolorową, a zarazem można dzięki nim ciekawie ukryć zarysowania czy niedające się usunąć zabrudzenia z powierzchni mebli.

Utrzymane w standardowych dwóch wymiarach lub też trójwymiarowe, pozwalają na to, by dziecięce królestwo mogło zostać w niebanalny sposób udekorowane. A co z cenami naklejek na meble dla dzieci? Za kwotę w graniach 70-100 złotych można sprawić, by szafa czy komoda zmieniły się wprost nie do poznania. Producenci stale proponują kupującym nowe wzory, takie, które wpisują się z powodzeniem w gusta najmłodszych.

Teraz nawet nadszarpnięte zębem czasu meble dla dzieci mogą prezentować się ciekawie, stając się elementem wyposażenia pokoju, który robi na jego małych mieszkańcach świetne wrażenie! Naklejki ścienne i na meble sprawiają, że pokój dziecka wygląda bajkowo.

Nie tylko naklejki na ścianę dla dzieci!

Okleina meblowa godna uwagi

Specjaliści z branży aranżacji wnętrz polecają także okleinę meblową dla dzieci jako ciekawy i niedrogi jednocześnie sposób na metamorfozę wnętrza. Kolorowe wzory zachęcają do kupna, zaś dzięki niskim cenom nawet osoby dysponujące niewielkim budżetem na ten cel mogą sobie pozwolić na zakup.

Okleinie meblowej dla dziewczynki i dla chłopca nie można odmówić trwałości, staje się ona elementem, który przez lata nie traci swojego znakomitego wyglądu ani właściwości. A co z opiniami kupujących?

Podkreśla się, że okleina meblowa występuje w nieograniczonej właściwie liczbie wzorów, więc do każdej dziecięcej przestrzeni uda się wybrać ten, który idealnie się w niej komponuje.

Rysunki na ścianę do pokoju dziecka

Małym miłośnikom kolorowych grafik poleca się szczególnie rysunki na ścianę w formie naklejek. Wiodący producenci przygotowują je zwykle dla starszaków, dzieci w wielu szkolnym oraz młodzieży. Ta metoda kreatywnego ozdobienia powierzchni ściany wprowadzić może do wnętrza bardzo modny ostatnimi czasy komiksowy klimat.

Zwykle są czarno-białe, można jednak znaleźć niekiedy również ich kolorowe wersje. Piękne baletnice dla dziewczynki, wielkomiejskie klimaty dla chłopców w wieku nastoletnim – to pomysł na to, by wnętrze nabrało charakteru.

Łatwym w montażu rysunkom na ścianę nie można odmówić także wysokiej jakości wykonania, to dekoracja na lata, którą usuwa się zwykle dopiero wówczas, gdy wymienia się ją na inną.

Obrazy na płótnie dla małych fanów sztuki

Niektórzy rodzice pragną od początku zaznajamiać swoje pociechy za światem sztuki. W tym celu wybierają dla nich utrzymane w intensywnych albo pastelowych kolorach obrazy na płótnie. Warto zwrócić uwagę również na ich czarno-białe wersje, kiedy w dziecięcym królestwie mocnych barw nie brakuje.

Co przedstawiają? Do każdego dziecięcego pokoiku można znaleźć wzór idealny. Mamy egzemplarze z kolorowymi misiami, chmurkami, balonami, serduszkami, zwierzakami, postaciami z bajek i baśni, jednorożcami – jest tam wszystko, co wchodzi w skład dziecięcych zainteresowań.

Aktualnie do wyboru jest wiele ciekawych metod na to, by tanio i stylowo zarazem ozdobić królestwo dziecka, czyniąc je funkcjonalnym i jednocześnie ciekawym pod względem aranżacyjnym. Naklejki na ściany i meble, obrazy na płótnie, rysunki na ścianę i okleina meblowa polecają się uwadze wszystkich rodziców!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły