Naklejki na ścianę i folie ozdobne - inspiracje

Naklejki na ścianę do salonu

W salonie bardzo dobrze wyglądać będą nalepki na ścianę z motywem mapy. Może to być np. mapa Polski lub mapa świata. To bardzo modny w ostatnich latach motyw dekoracyjny, który prezentuje się znakomicie zwłaszcza jako motyw dominujący, zajmujący sporą część ściany. To bardzo ciekawy wzór dla podróżników i miłośników geografii i historii. Dostępne w sprzedaży są naklejki ścienne, na których naniesiona jest mapa świata w postaci zdrapki, którą pokryte są wszystkie kraje świata. Podróżnik ma możliwość zdrapywania z niej krajów, które odwiedził i wówczas naszym oczom ukazuje się kolorowy fragment mapy prezentujący ten kraj. Mapa świata to motyw, który będzie wyglądał bardzo dobrze zarówno w tradycyjnie zaaranżowanym wnętrzu niczym w kultowym programie „Pieprz i wanilia”, jak również w aranżacjach nowoczesnych.

Inne ciekawe inspiracje, wzory do salonu, pokoju gościnnego to nalepki na ścianę w motywy roślinne, takie jak drzewo, kwiaty, dmuchawce. Na drzewie mogą siedzieć ptaki, mogą one krążyć wokół drzewa, mogą także krzątać się inne zwierzęta, np. słonie, lwy, żyrafy pod drzewami afrykańskiej sawanny. Dostępne się bardzo ciekawe wzory i motywy. Pochylone drzewo doskonale wygląda na pustej ścianie nad kominkiem, telewizorem lub kanapą. Niebanalnym motywem dekoracyjnym jest zawieszanie obrazów pod gałęziami drzew, które będą wyglądać niczym zawieszone na tych gałęziach. Motywy roślinne, jak drzewa, kwiaty dostępne są w różnych kolorach i wymiarach, jednak takie naklejki ścienne w salonie prezentują się najlepiej jako ciemnobrązowe lub czarne na białym, jasnym tle. W pokojach gościnnych, salonach aranżację wnętrza można również uzupełnić o ciekawe naklejki na meble, naklejki na szyby, sprawdzi się tutaj również okleina na drzwi. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o naklejkach na ściany i meble.

Naklejki na ścianę do sypialni

Nalepki na ścianę bardzo efektownie wyglądają również w sypialni. To miejsce intymne, które powinno być przytulne, romantyczne i emanować ciepłem. Tu podobnie jak w salonie doskonale wyglądać będzie drzewo pochylone na łóżkiem. Inne motywy, które możemy zastosować w sypialni to nalepki ścienne z motywem kosmosu, gwiazd, planet. W sypialniach świetnie prezentują się także naklejki ścienne we wzory kwiatowe, roślinne lub niebo z chmurkami. Dużo ciepła pomieszczeniu temu nadadzą nalepki na ścianę w motywy kwiatowe z gorącym czerwonym kolorem. Generalnie im więcej kolorów tym lepiej, tym sypialnia jest bardziej przytulna i sprawia cieplejsze wrażenie, zwłaszcza w chłodne jesienne i zimowe wieczory.

Sypialnie to zwykle stosunkowo niewielkie pomieszczenia, w związku z tym można je optycznie powiększyć, stosując naklejki ścienne 3D, które prezentują panoramę przez otwarte okno. Takie nalepki na ścianę przedstawiać mogą widok na góry, na plażę, widok miasta, dosłownie na każdy piękny krajobraz. Taka naklejka powinna znajdować się naprzeciw łóżka, abyśmy mogli ten widoczek oglądać, leżąc w łóżku. W sypialni doskonale sprawdzi się również kalkomania na ścianę z napisem, cytatem. Można wybierać spośród gotowych już napisów, można je także ułożyć samemu, korzystając z pojedynczych liter. Sypialnia to miejsce, gdzie równie dobrze wystrój pomieszczenia uzupełnią okleiny meblowe, okleina na drzwi, czy naklejki na szyby.

Naklejki na ścianę dla dzieci

Najwięcej możliwości aranżacyjnych dają nam chyba naklejki ścienne w pokojach dla dzieci. Mamy do wybory różne bajeczne motywy, wzory sportowe, nalepki na ścianę z napisem, który można ułożyć samemu z literek lub zdecydować się na gotowe naklejane wzory na ścianę z napisem np. imieniem naszej pociechy. Inne ciekawe propozycje to gwiazdki, chmurki i kolorowe kwiaty lub zwierzątka. Popularne wzory dla dzieci to także autka, pociągi, samolociki i inne pojazdy. Naklejki na ścianę dla dzieci to również kolorowe girlandy, pastelowe krajobrazy, trójwymiarowe motylki, biedronki, ptaszki i inne. Możemy także zastosować naklejane wzory na ścianę z ulubionymi postaciami z bajek naszych pociech. A może zainteresuje cię także ten artykuł o okleinie meblowej?

Naklejki na ścianę dla dzieci to także naklejki 3D, naklejki świecące, czy miarki, na których będziemy zaznaczać jak nasze dziecko szybko rośnie.  Popularne w pokojach dziecięcych są również naklejki ścienne z tablicą kredową, magnetyczne plany lekcji, a także naklejkowe tablice motywacyjne. Możemy się zdecydować na nalepki na ścianę z kolorowymi kwiatkami, balonami, drzewami i innymi ciekawymi wzorami. Naklejek na ściany dla dzieci jest ogromny wybór i ograniczać nas może jedynie przestrzeń i wyobraźnia. W aranżacji pokoju dziecięcego sprawdzą się także naklejki na szyby, naklejki na meble i okleina na drzwi.

Naklejki na ścianę z motywem chmur oraz polecane naklejki ścienne i nalepki na ścianę oraz najbardziej popularne wzory naklejek do salonu
Naklejki na ścianę - najlepsze motywy, opinie, ceny, przyklejanie krok po kroku

Naklejki na ścianę do przedpokoju

Przedpokój to kolejne pomieszczenie, gdzie świetnie zaprezentują się nalepki na ścianę, a szczególności takie motywy, jak drzewo i mapa świata. Na przedpokoju bardzo dobrze wyglądać będzie również kalkomania na ścianę przedstawiająca zarys wieszaka. Inną ciekawą propozycją do tego pomieszczenia są naklejki ścienne z napisem, cytatem. Na przedpokoju polecamy cytaty związane z życiem rodzinnym, domowym lub napisy sugerujące gościnność gospodarzy.

Na przedpokoju możemy również pokusić się o zastosowanie naklejek z motywami zwierzęcymi lub roślinnymi - kwiatowymi. W tych pomieszczeniach, które zwykle są jednak ciemniejsze od innych części domów, najlepiej zastosować ciemne motywy na jasnym tle, np. brązowe lub czarne na tle białym. Przedpokój rozświetlą także nalepki ścienne z eleganckimi motywami kwiatowymi z kolorem zielonym i czerwonym na jasnym, najlepiej białym tle. W przedpokoju zastosować możemy również okleiny meblowe i naklejki na drzwi. Sprawdź także ten artykuł o folii samoprzylepnej na meble.
Naklejki na ścianę do kuchni

Nalepki na ścianę możemy również zastosować w kuchni. Do tego pomieszczenia warto użyć motywy związane z naczyniami i przyrządami kuchennymi. Mogą to być np. naklejane wzory na ścianę z widelcami, nożami, łyżkami lub wałkiem. W kuchni często spotkać można również ozdoby naklejane na ścianę prezentujące motyw kawy: filiżanka z wydobywającą się z niej parą. Do tego popularne są napisy, czy to związane z kawą, czy z kuchnią jako taką, np. przedstawiające zasady w niej panujące, oczywiście należy je potraktować z przymrużeniem oka. W tym pomieszczeniu sprawdzi się również drzewo z filiżankami kawy zwisającymi z gałęzi.

Jako że kuchnia jest zwykle centrum życia rodzinnego, możemy użyć nalepki ścienne z napisami mówiącymi o tym. W kuchni dobrze zaprezentuje się także kalkomania na ścianę we wzory roślinne lub kwiatowe, a także w serca, motyle i wzory geometryczne. Urządzając kuchnię przy użyciu naklejek, warto zastosować ciemne wzory na białym tle lub dopasować kolorystykę naklejek do kolorystyki mebli i urządzeń kuchennych. Ozdoby naklejane na ścianę w kuchni mogą stanowić centralny element aranżacyjny lub być ciekawym dodatkiem. Bardzo dobre opinie wśród dekoratorów wnętrz mają również okleiny meblowe, naklejki na okna i na drzwi zastosowane w kuchni.

Naklejki na ścianę do łazienki

Naklejane wzory na ścianę zastosować możemy również w łazience. W tym przypadku najlepsze opinie wśród dekoratorów wnętrz mają naklejki z napisami i motywami wodnymi. Nad wanną umieścić można naklejki przedstawiające bąbelki wodne lub pianę do kąpieli wychodzącą z wanny. W łazience umieścić możemy również naklejane wzory na ścianę z napisami związanymi z czystością lub przedstawiające zasady panujące w naszej łazience, do których należy podejść z lekką dozą humoru.

W łazience można również zastosować naklejki naścienne z motywami roślinnymi, kwiatowymi lub wzorami geometrycznymi. Dobrze wyglądać będą ryby, koniki morskie, kraby, raki, muszelki, rozgwiazdy i inne stworzenia wodne. Najlepiej sprawdzają się ciemne i kolorowe wzory na białym tle. Całą kompozycję łazienki możemy uzupełnić o naklejki na meble i urządzenie łazienkowe, jak na przykład deskę sedesową lub drzwi do kabiny prysznicowej.

Jak przyklejać naklejki ścienne?

Przygotowanie ściany do umieszczenia naklejki

Jak już wybraliśmy aranżację naszych pomieszczeń z wykorzystaniem naklejek naściennych, możemy przejść do krótkiej instrukcji jak przyklejać krok po kroku naklejki, folie ozdobne na ścianę. Nie należy nakładać naklejek na świeżo pomalowaną ścianę. Powinniśmy odczekać przynajmniej dwa tygodnie. Jeżeli decydujemy się na nałożenie naklejek na ściany, które są już dawno po remoncie, powinniśmy te ściany oczyścić, odkurzyć i odtłuścić.

Przygotowanie naklejki na naniesienie na ścianę

Kolejnym etapem jest rozłożenie naklejki na twardej i płaskiej powierzchni. Pod folią transportową mogą występować pęcherzyki powietrza, które nie są wadą produktu, lecz mogą wystąpić naturalnie, nie przejmujmy się tym. Pęcherzyki te należy jednak usunąć. Można zrobić to plastikową łopatką, którą należy przycisnąć mocno do wzoru, a następnie przesunąć aż do końca folii. W przypadku, gdy nasza naklejka ma spore rozmiary, warto podzielić ją na mniejsze elementy i każdy z nich nanosić oddzielnie.

Odklejenie folii transportowej od papieru

W dalszej kolejności należy delikatnie odkleić transportową folię przezroczystą od papieru. Pamiętajmy, aby cały przyklejany motyw pozostawał na folii transportowej, jeśli jakiś fragment pozostaje dalej na papierze, dociskamy jeszcze raz łopatką motyw i ponownie go odklejamy.

Naklejki na ścianę przyklejane przez parę oraz polecane naklejki ścienne i nalepki na ścianę, najpiękniejsze wzory do pokoju dziecięcego
Naklejki na ścianę - najlepsze motywy, opinie, ceny, przyklejanie krok po kroku

Przyklejenie naklejki na ścianę

Gdy odkleiliśmy już przezroczystą folię transportową od papieru, możemy nakładać naklejkę na ścianę. Czynność tą ułatwić możemy sobie zaznaczając wcześniej na ścianie (np. ołówkiem) miejsce, gdzie naklejka ma być naniesiona. Naklejkę dociskamy delikatnie do ściany. Mogą pojawić się w tym momencie pęcherzyki powietrza, które usuwamy plastikową łopatką.

Usuwanie folii transportowej ze ściany

W momencie, gdy nasza naklejka wraz z folią transportową są już przyklejone do ściany, a pęcherzyki powietrza usunięte, możemy przejść do ostatniego etapu, czyli usunięcia folii transportowej ze ściany. Czynność tą wykonujemy delikatnie, zaginając folię w górnym rogu, a następnie stopniowo przesuwamy się w dół, jednocześnie dociskając tą folię pod miejscem jej odrywania. Może się zdarzyć, że motyw ozdobny odklei się wraz z folią, wówczas jeszcze raz dociskamy folię wraz z naklejką do ściany i ponownie odklejamy samą folię.

Dociskanie naklejki do ściany

Jeśli usunęliśmy już folię transportową, należy naklejkę pozostającą na ścianie delikatnie do niej dociskać przy użyciu plastikowej łopatki. To już ostatni etap i możemy cieszyć się efektowną naklejką ścienną w naszym pomieszczeniu.

Naklejki ścienne i folie ozdobne - cena, wzory, materiały

Wśród materiałów, z których wykonywane są naklejki naścienne najczęściej spotykamy się z naklejkami welurowymi i foliami samoprzylepnymi. Cena takich elementów dekoracyjnych zależy przede wszystkim od ich wielkości, skomplikowania wzoru i ilości użytych kolorów.

Przykładowe ceny, wymiary i materiały wykonania naklejek ściennych

Produkt

Rodzaj materiału

Dostępne wymiary

Cena

Naklejka na ścianę, drzewo, motyw 229

naklejki welurowe

folie samoprzylepne

szablony malarskie

180x220cm

200x260cm

104 zł

Naklejka na ścianę, mapa z napisami

naklejki welurowe

folie samoprzylepne

szablony malarskie

100x240cm

159 zł

Naklejka na ścianę, mapa świata pastelowa 27

folie samoprzylepne matowe PCV

80x160cm

100x200cm

120x240cm

69 zł

Naklejka na ścianę SMOK 5

naklejki welurowe

folie samoprzylepne

szablony malarskie

50x100cm

60x120cm

90x170cm

100x200cm

25 zł

Naklejka na ścianę motyw 719 "Music in the voice of the soul"

naklejki welurowe

folie samoprzylepne

szablony malarskie

50x100cm

60x120cm

90x170cm

100x200cm

25 zł

Naklejka na ścianę motyw 4132 Życie trzeba przeżyć...

naklejki welurowe

folie samoprzylepne

szablony malarskie

50x100cm

60x120cm

90x170cm

100x200cm

25 zł

Naklejka ścienna, motyw 817 tygrys

naklejki welurowe

folie samoprzylepne

szablony malarskie

50x100cm

60x120cm

90x170cm

100x200cm

25 zł

Naklejka 3D motyw 236 okno miasto widok

Folia samoprzylepna

Canvas samoprzylepny

50x100cm

60x120cm

80x160cm

100x200cm

120x240cm

29 zł

Naklejki dla dzieci imiona motyw 23

naklejki welurowe

folie samoprzylepne

szablony malarskie

50x100cm

60x120cm

90x170cm

100x200cm

30 zł

Naklejki ścienne i folie ozdobne to coraz popularniejszy motyw w aranżacji wnętrz i ma świetne opinie wśród dekoratorów. Można je z powodzeniem stosować w każdym pomieszczeniu domowym, dostępne są różne ciekawe wzory i motywy. Nalepki ścienne i folie ozdobne sprawdzą się w tradycyjnej oraz nowoczesnej aranżacji pomieszczeń mieszkalnych. Gdy wybierzemy interesujący nas motyw i wiemy już jak przyklejać naklejki ścienne, możemy przystąpić do działania.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły