Okleina na szafę - możliwości zakupu

Naklejki na drzwi szafy stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, ze względu na to, że w dość tani i szybki sposób nasze szafy komandor, szafki nocne, czy szafki dziecięce, mogą całkowicie lub przynajmniej częściowo zmienić swój wygląd. Zmieniając zwykłe szafy komandor w szafy wnękowe z fototapetą, ożywimy wnętrze naszych pomieszczeń.

Obecnie naklejki samoprzylepne, które znane są również jako okleiny meblowe, dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, a dodatkowo mamy możliwość wybrania spomiędzy wielu wzorów. Dzięki temu, że producenci oferują nam takie możliwości, bez problemu znajdziemy naklejkę na drzwi szafy pasującą do aranżacji naszego wnętrza i odpowiadającą naszym potrzebom.

W sklepach budowlanych, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, znajdziemy tradycyjne naklejki na szafę gładkie lub imitujące drewno, kamień, beton, czy nawet blachę, koronkę, lustro, witraż i tkaninę. Jednak warto wiedzieć, że tapeta samoprzylepna nie musi być tylko tradycyjna, ale możemy pozwolić sobie na naklejki na drzwi szafy o geometrycznych kształtach, czy kwiatowych, roślinnych i zwierzęcych wzorach. Bardzo popularne stają się również szafy wnękowe z fototapetą, która jest nieco droższym rozwiązaniem, ale bardzo atrakcyjnym. A może jednak zamiast odnawiać szafę okleiną zdecydujesz się na jej wymianę? Jeśli tak, to skorzystaj koniecznie z usługi Szukaj Wykonawcy i znajdź firmę w swojej okolicy, która wykona dla ciebie wybrane meble na wymiar.

Ile kosztuje tapeta na szafę?

Okleina meblowa dostępna jest w różnych cenach. Cena ta zależy od wielu czynników, między innymi od tego, jaka jest wielkość naklejki na szafę, czy jest to tapeta samoprzylepna gładka, czy może ma jakieś wzory i jaka jest jej struktura. Musimy pamiętać też o tym, że naklejki samoprzylepne mają różne ceny w różnych sklepach i u innych producentów.

Cena za gładką naklejkę samoprzylepną w rozmiarze 45 × 200 cm, średnio wynosi około 18-20 zł, a w rozmiarze 67,5 × 200 cm, koszt wzrasta do 40 zł. Natomiast, jeśli interesuje nas tapeta na szafę, imitująca drewno, której wymiary wynoszą 45 × 200 cm, poniesiemy koszt około 18 zł. Przy wymiarach 67,5 × 200 cm cena wzrasta do 25 zł, a przy rozmiarze 90 × 210 może wynosić nawet 30 zł i więcej.

Duża szafa w pokoju oraz okleina na szafę i tapeta na szafę czy naklejki na drzwi szafy oraz okleiny na szafy
Okleina na szafę - rodzaje, ceny, opinie, ciekawe wzory, porady
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze naklejki dekoracyjne

Chcesz odświeżyć wygląd swojego pokoju tanim kosztem? Sprawdź najczęściej wybierane naklejki przez internautów. Dzięki tym naklejkom zmienisz wygląd ścian i mebli.

Okleina imitująca kamień, blachę, albo też beton, dostępna jest w cenie 17 zł za tapetę w rozmiarze 45 × 200 cm, imitującą szary kamień, 18 zł za tapetę imitującą gres, szary marmur i beton w rozmiarze 45 × 200 cm, a w cenie 32 zł możemy zakupić naklejkę imitującą blachę ryflowaną w rozmiarze 45 × 150 cm.

Tapety na ścianę imitujące tkaniny, dostępne są za około 18 zł za format 45 × 200 cm. Taki sam format imitujący witraż może kosztować około 15 zł, a geometryczne, roślinne, kwiatowe i zwierzęce motywy dostępne będą również w cenie 18 zł. Droższym rozwiązaniem jest tapeta na szafę, imitująca lustro, której koszt za format 45 × 150 cm wynosi około 70 zł.

Okleina na szafę i jej aranżacje

Szafa wnękowa z fototapetą, szafki nocne oklejone na ulubiony i pasujący do aranżacji pomieszczenia kolor, to strzał w dziesiątkę. Przy wykorzystaniu okleiny na szafę, możemy z naszego nudnego pomieszczenia stworzyć zupełnie inny i modny pokój. Jednym z takich pomysłów jest dodanie czerwonego lub innego jaskrawego i rzucającego się w oczy koloru do szarych, białych i monotonnych pomieszczeń.

Jeśli natomiast nie przepadamy za kolorem i wolimy pozostać w naszej "bezpiecznej strefie", wtedy w delikatny sposób możemy przełamać kolory połączenia. Pamiętajmy, że drewno, wprowadza do naszych pomieszczeń poczucie ciepła i bezpieczeństwa, dlatego też doskonałym pomysłem będzie oklejenie naszej szafy tapetą imitującą drewno.

Dodatkowo też producenci oferują nam wyjątkowo barwne i tematyczne okleiny na szafy, które bardzo często wykorzystywane są w pokojach dziecięcych. Oczywiście zwierzęce motywy sprawdzą się także w naszej sypialni i salonie, a jeśli wzbogacimy je dodatkowymi elementami w tym stylu, cała aranżacja pomieszczenia będzie kompletna.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły