Okleina samoprzylepna na meble - jakie są jej rodzaje

Okleina samoprzylepna na meble to bardzo ciekawe rozwiązanie na przerobienie swoich starych mebli. Jednak podczas wyboru tapety meblowej, powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki typ okleiny na szafę lub inne meble nas najbardziej interesuje. Dlatego właśnie, powinniśmy poznać, jakie rodzaje tapety na meble są dostępne w sprzedaży.

W pierwszej kolejności zacznijmy więc od tego, że standardowym wyborem są folie samoprzylepne gładkie, które możemy zakupić w różnej kolorystyce. To, jaki kolor wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od nas. W naszych pomieszczeniach może się znaleźć bardziej szalona lub stonowana tapeta na meble. Wiele osób również korzysta z naklejek na meble w jaskrawych kolorach, jeśli ich pomieszczenia są bardziej jednolite i zazwyczaj zaaranżowane w nowoczesnym stylu.

Innym równie bardzo popularnym rozwiązaniem jest okleina meblowa imitująca drewno. Tutaj również mamy dość duży wybór kolorystyczny, ponieważ wzory tych folii meblowych nawiązują do faktycznych kolorów drewna różnego gatunku drzew. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, bo tapeta meblowa imitująca drewno jest doskonała do pomieszczeń w stylu minimalistycznym i nowoczesnym, ale także w pomieszczeniach tradycyjnych. Właśnie dlatego ta folia samoprzylepna cieszy się tak wielkim zainteresowaniem wśród klientów.

Jeśli jednak szukamy czegoś niecodziennego i bardziej nowoczesnego, idealnym rozwiązaniem może okazać się okleina na szafę imitująca blachę, kamień czy też beton. W tym przypadku musimy dokładnie przemyśleć swój wybór, ponieważ taka tapeta meblowa czy okleina meblowa nie jest odpowiednia do każdego typu pomieszczeń.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze naklejki dekoracyjne

Chcesz odświeżyć wygląd swojego pokoju tanim kosztem? Sprawdź najczęściej wybierane naklejki przez internautów. Dzięki tym naklejkom zmienisz wygląd ścian i mebli.

Kolejnym nowoczesnym sposobem na odnowienie naszych mebli jest folia samoprzylepna imitująca szkło, a nawet i witraże. Na rynku dostępne są także naklejki na meble, które swoim wyglądem nawiązują do różnego rodzaju tkanin, np. do skóry, czy też koronki. Nie możemy także zapomnieć o tym, że istnieją naklejki na meble, które wykonane są na wzór motywów zwierzęcych, roślinnych i kwiatowych. Dla bardziej nowoczesnych mieszkań dobrym wyborem może być okleina na szafę w geometryczne kształty.

Jak widzimy, wybór oklein samoprzylepnych na meble jest naprawdę ogromny, dlatego, decydując się na odnawianie mebli w ten sposób, powinniśmy dobrze przemyśleć swój wybór. Pozytywne jest również to, że w przypadku oklein na meble, nie musimy martwić się o to, że nie będziemy mieli możliwości zmiany wzoru, ponieważ jest to bardzo proste. Czy wiesz, że okleina na meble nie jest jedynym rozwiązaniem? Sprawdź ten artykuł o folii samoprzylepnej na meble wraz z poradami, jak ją naklejać.

Okleina meblowa - jak możemy zaaranżować folie meblowe

Tapeta na meble jest bardzo wdzięcznym materiałem do odmiany wystroju wnętrza. Ze względu na bardzo duży wybór wzorów, możemy odpowiednio dobrać okleinę do aranżacji naszego pokoju, kuchni, czy też łazienki. Warto jednak zastanowić się nad tym, jaka okleina będzie odpowiednia w dane miejsce w naszym domu. 

W pierwszej kolejności zacznijmy od tego, że naklejki na meble, które wykonane są na podobiznę drewna, są doskonałe dla każdego. Można nimi pokryć nie tylko szafy, ale także stoły, czy też drzwi. Dzięki temu zyskamy spójną kompozycję naszego pomieszczenia. Nadają się one zarówno do tradycyjnych pomieszczeń, jak i do pomieszczeń w stylu nowoczesnym o minimalistycznej kompozycji.

Kolor drewna i jego wzory mogą być dobrane odpowiednio do reszty dodatków w pokoju, czy innym miejscu w domu. Słoje drewna doskonale będą komponowały się z zielonymi, czy też białymi dodatkami. Nie oznacza to jednak, że kolory o większej intensywności, nie będą wyglądały dobrze w połączeniu z drewnem. Musimy jednak zwrócić uwagę na to, jaki wzór drewna wybierzemy. Odpowiednie połączenie dodatków i tapety sprawi, że aranżacja naszych pomieszczeń będzie wprawiała w zachwyt.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie tapet gładkich. I tutaj mamy pełne pole do popisu, jeśli chodzi o samą kolorystykę. Warto jednak zaznaczyć, by kolory były dobierane z głową, ponieważ z reguły nie chcemy w naszym domu zbyt pstrokatych pomieszczeń. Doskonałym przykładem do nowoczesnych pomieszczeń będzie tapeta na meble w kolorze białym, szarym lub czarnym. Do tego możemy dorzucić kilka kontrastujących dodatków i nasz pokój nabiera zupełnie innego wyrazu. Takie niewielkie detale mogą wprowadzić ogromne różnice w sposobie aranżacji.

Jeśli chodzi natomiast o tapety bardziej odważne, np. imitujące blachę, kamień, czy też beton, są one doskonałe do minimalistycznych wnętrz, w których kompozycji nie dzieje się zbyt wiele. Tak samo, do takich aranżacji możemy dobrać folie meblowe, których wzór będzie kwiatowy, roślinny lub zwierzęcy. Z tymi bardziej odważnymi motywami, powinniśmy pracować ostrożnie, by nie wprowadzić poczucia chaosu i przesady.

Wielokrotnie folia samoprzylepna, która imituje lustro używana jest jako okleina na szafę. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie tej wyjątkowej tapety. Jeśli chcemy, by w naszej sypialni zagościła nuta nowoczesności, wtedy możemy z powodzeniem wykorzystać tę folię na szafki nocne, dzięki czemu uzyskają one innego wyrazu.

Okleina meblowa - jej cena i opinie klientów

Okleiny meblowe w IKEA i innych sklepach są dostępne w bardzo przystępnych cenach, dzięki czemu opinia na ich temat jest jeszcze lepsza. Przy niedużych nakładach finansowych możemy zrobić z naszych starych i nudnych mebli, nowoczesne meble, które wyglądają, jakby były dopiero kupione.

Ceny za okleiny samoprzylepne na meble są różne i zależą od wielu czynników. Jednym z nich jest to, od jakiego producenta zakupimy nasze folie samoprzylepne. Kolejnym czynnikiem jest miejsce zakupu, a także to, w jakim rozmiarze mamy zamiar kupić okleinę samoprzylepną.

Nie zapomnijmy o tym, że typ tapety również ma ogromne znaczenie. Z reguły koszt okleiny meblowej to około 18 zł za rozmiar 45 × 200 cm. Jednak zdarzają się też droższe okleiny meblowe, np. okleina na szafę imitująca lustro. Jej koszt to około 70 zł, jeśli ma rozmiar 45 × 150 cm. Okleiny meblowe to wybór wart rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły