Folia do oklejania mebli – najpopularniejsze wzory

Naklejki na meble i ściany, które dostępne są w sprzedaży w salonach IKEA, nie zaliczają się do zbyt rozbudowanej grupy. Znajdziemy zaledwie kilka dostępnych produktów, które jednak pozwalają na dość diametralną metamorfozę. Oczywiście nie ma najmniejszego problemu z aplikacją naklejek, ponieważ są one samoprzylepne. Najważniejsze jest jednak to, aby były one przyklejane do gładkich powierzchni. Producent zastrzega również, żeby naklejki na fronty szafek nie były aplikowane na zbyt delikatne nawierzchnie, ze względu na możliwość uszkodzenia mebli.

Do najpopularniejszych wzorów naklejek ściennych i meblowych zaliczymy:

  • Klätta, naklejki na meble 50x35 cm – są to naklejki na fronty szafek w formie tablicy szkolnej. Oprócz tego, że można naklejać je bezpośrednio na ściany, to także po dowolnym przycięciu stanowić będą ciekawą dekorację mebli. Tak, jak po tablicy szkolnej, również samoprzylepna okleina meblowa służy do pisania kredą lub kredowymi flamastrami.
  • Klätta, naklejki na fronty szafek 60x103 cm – ciekawa propozycja dla osób lubiących podróże. Raczej naklejka ze względu na swoje duże rozmiary nie sprawdzi się jako tapeta na meble, ale przestronna dekoracja ścienna. Tak jak w przypadku poprzedniej naklejki, również po mapie świata można pisać kredą bądź pisakami kredowymi. 
  • Kinnared, naklejki na meble – florystyczne dekory świetnie sprawdzą się w przypadku rustykalnego stylu. Dlatego właśnie w sprzedaży znajdziemy okleiny meblowe w IKEA przedstawiające polne kwiaty oraz paprocie. Możemy je dowolnie wycinać i naklejać pojedyncze motywy lub tworzyć własne kompozycje. Planujesz odnowienie szafy? Sprawdź także ten artykuł o okleinie polecanej na szafę.
  • Kinnared, naklejki na fronty szafek 116 cm – okleiny meblowe w IKEA przedstawiają różową peonię, kwiat zaliczający się do jednych z najpopularniejszych motywów dekoracyjnych w ostatnim sezonie. Tapeta na meble składa się z kilku części, dzięki czemu mamy wpływ na ostateczny wygląd dekoru. Ze względu na wysokość, zaleca się wykorzystanie okleiny jako dekoracji ściennej. Jednak różowa peonia może sprawdzić się również na wielkogabarytowych meblach, takich jak szafy lub stoły.
  • Kinnared, samoprzylepna okleina meblowa 160 cm – motyw przedstawia miarkę wzrostu w postaci drzewa. Dlatego naturalnym miejscem na wykorzystanie tego motywu będzie oczywiście pokój dziecięcy. Naklejka mierzy aż 160 cm długości, dlatego zalecana jest do przyklejenia na ścianę. Jednak może sprawdzić się również jako samoprzylepna okleina meblowa na szafy.
  • Kinnared, naklejki na meble – kolejna folia do oklejania mebli w formie tablicy szkolnej. Tym razem jednak zostały narzucone kształty przez producenta. Do wyboru mamy modne w ostatnim czasie banery/tasiemki oraz proporczyki. Zaletą tego produktu, jest możliwość wykonywania samodzielnych kompozycji na dowolnej powierzchni. Propozycja sprawdzi się również jako okleina na biurko w dziecięcym pokoju, na którym można robić tymczasowe notatki.

Okleiny meblowe w IKEA – ceny i opinie

Mając na uwadze niewielką liczbę propozycji naklejek w sklepie IKEA, w poniższym zestawieniu cenowym, zaproponujemy także naklejki meblowe innych producentów. Jednak wszystkie wymienione produkty, będą dedykowane do mebli IKEA. Dzięki temu uzyskamy porównanie cen oklein meblowych dostępnych w różnych punktach sprzedaży.

Przykładowe ceny oklein na meble dostępnych w sklepie IKEA

Nazwa produktu

Cena

Klätta, samoprzylepna okleina meblowa, tablica szkolna, 50x35 cm, 2 szt.

Ceny od 39,99 zł – bardzo dobre opinie

Klätta, okleiny meblowe w IKEA, świat/tablica szkolna, 60x103 cm

Ceny od 59,99 zł – bardzo dobre opinie

Kinnared, tapeta na meble, paproć i kwiaty

Ceny od 14,9 zł – bardzo dobre opinie

Kinnared, tapeta na meble, różowa peonia, 116 cm

Ceny od 19,99 zł – bardzo dobre opinie

Kinnared, folia do oklejania mebli, miarka wzrostu drzewo 160 cm

29,99 zł

Kinnared, folia do oklejania mebli, naklejki/tablica szkolna

29,99 zł

Okleina na biurko, Rolka 45x150 cm

16,99 zł

Okleina na biurko Dąb Sonoma, 4 wzory, 45x200 cm

12,99 zł

Okleina na biurko Folia samoprzylepna beton, rolka 67x200 cm

18,99 zł

Naklejka na szafę Lawenda

136,00 zł

Naklejka na komodę Malm, sprzątaczka

80,00 zł

Naklejka na blat stolika kawowego Lack, napis

55,00 zł

Mając porównanie cenowe naklejek wyprodukowanych przez IKEA, a także udostępnianych przez innych sprzedawców do mebli IKEA, możemy stwierdzić, iż skandynawska sieć oferuje nam atrakcyjniejsze cenowo produkty. Minusem jednak jest bardzo mocno ograniczony wybór. Dodatkowo salony IKEA nie posiadają w sprzedaży typowych oklein meblowych, a jedynie naklejki na ścianę, które możemy aplikować na wybrane przez siebie powierzchnie.

ikona podziel się Przekaż dalej