Nowoczesna okleina na drzwi

Powierzchnie zniszczone, pokryte rysami, z nieestetycznymi uszkodzeniami mechanicznymi mogą na powrót dobrze się prezentować. Jeśli chodzi o drzwi wejściowe i nie tylko, da się przeprowadzić ich metamorfozę tanio i szybko. Gdy bowiem w grę wchodzą ceny, okleina na drzwi to zwykle koszt rzędu stu czy stu kilkudziesięciu złotych. Za nowy ich egzemplarz trzeba byłoby zapłacić znacznie więcej.

Dość dużym powodzeniem cieszą się dziś samoprzylepne tapety na drzwi. Ich producenci postarali się o to, by przedstawiały one najmodniejsze obecnie motywy. Nie brakuje geometrycznych czy florystycznych, są również te dedykowane dziecięcym królestwom.

Trójwymiarowe samoprzylepne tapety na drzwi to zarazem sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Popularne wzory to również te przedstawiające słynne zabytki, urokliwe uliczki czy piękne okoliczności przyrody. Jak widać drzwi wcale nie muszą być zwyczajne!

Mogą one także imitować drewno – to rozwiązanie dla wielbicieli klasyki, którzy nie przepadają za ekstrawagancją we wnętrzach. Warto podkreślić, iż zamontowanie samoprzylepnych tapet na drzwi to czynność relatywnie prosta, wymaga jednak dokładności i precyzji. A może zainteresuje cię także ten artykuł o rodzajach okleiny meblowej?

Jak przyklejać okleinę meblową na drzwi?

Okleina na drzwi wejściowe

Oprócz zakupu samej okleiny dedykowanej drzwiom wejściowym należy pamiętać o tym, by wyposażyć się w niezbędne akcesoria. Na pewno przyda się nożyk do cięcia tapet, dzięki któremu można precyzyjnie przyciąć ten materiał.

 Nożyczki, miarkę, ołówek i przedmiot, dzięki któremu tapetę na drzwi będzie można dokładnie docisnąć do ich powierzchni, suszarkę do włosów - to warto sobie wcześniej przygotować.

Warto w ten sposób odmienić nie tylko drzwi wejściowe (choć uchodzą za najbardziej reprezentacyjne w domu czy mieszkaniu), ale również inne, choćby te prowadzące do sypialni, pokoju dziecięcego czy kuchni. Jak przyklejać okleinę meblową w praktyce?

Okleina na drzwi i nie tylko!

Pamiętajmy o tym, by uniknąć błędów podczas wykonywania tej czynności. Źle przygotowana powierzchnia drzwi będzie skutkował tym, że nasza okleina pcv nie będzie trzymała się dobrze. Kupując konkretny model, dobierzmy go do wnętrza, w którym będzie miał się on znaleźć.

Samoprzylepnej tapety na drzwi nie warto ciąć bez jego uprzedniego perfekcyjnego odmierzenia. Gdy tak się nie stanie, może zabraknąć choćby zakładek zapobiegających zdzieraniu się i odklejaniu jej brzegów. Oklejanie od dołu do góry nie sprawdzi się, powstaną bowiem nieestetyczne bąbelki powietrza, których należy szybko się pozbyć. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o naklejkach na meble i ściany.
A może okleina PCV?

Przygotowanie powierzchni do montowania okleiny PCV, to niezwykle ważny proces, któremu należy poświęcić dużo uwagi.

Dokładne umycie i wysuszenie drzwi wejściowych (czy jakichkolwiek innych) oraz ich staranne otłuszczenie do ten etap pracy, na którego pominięcie nie sposób sobie pozwolić.

Okleina PCV ma to do siebie, że dość szybko osiąga swoją przyczepność na powierzchni. Jednak jeśli okazałoby się, że została ona naklejona krzywo, można jak najbardziej szybko przystąpić do korekty, w takim przypadku dopiero po kilku godzinach od je wykonania będzie ona przyczepiona ostatecznie.

Samoprzylepne tapety na drzwi coraz bardziej popularne

Popularna okleina na drzwi

O tapetach na drzwi powiedzieć trzeba, że ich popularność rośnie w tempie lawinowym. Polacy bardzo chętnie wykorzystują fakt, że ich ceny są niezwykle przystępne, a do wyboru mają setki ciekawych motywów.

Aby tapeta na drzwi mogła spełniać swoją funkcję bez zastrzeżeń, warto wybrać model wiodącego producenta, taki, który posłuży przez długi czas, niezmiennie znakomicie się prezentując. Podkreślić warto raz jeszcze, że dobór okleiny drzwi wejściowych (i innych drzwi w przestrzeni domowej) do całości aranżacji to klucz do sukcesu. Pamiętajmy, że nie tylko trwająca aktualnie moda powinna stać się wyznacznikiem wyboru, lecz przede wszystkim to, jaka kolorystyka i styl panują we wnętrzu.

Każdy z producentów wskazuje, jak przyklejać okleinę meblową, którą proponuje klientom. Warto dokładnie zapoznać się z jego uwagami przed rozpoczęciem pracy, jest to bowiem gwarancja sukcesu.

Tapety na drzwi - opinie

A jakie opinie krążą w sieci na temat tej właśnie metody nadawania nowego życia starej stolarce drzwiowej? Określa się samoprzylepne tapety na drzwi mianem rozwiązania:

  • „nowoczesnego i jednocześnie niedrogiego”
  • „łatwego do samodzielnego montażu”
  • „interesującego”

Do każdego właściwie wnętrza dobrać można taką okleinę meblową, która będzie świetnie korespondowała z jego całością. Ci, którzy lubią nietuzinowe rozwiązania, stawiają często na takie wersje okleiny na drzwi, które bardzo się w przestrzeni wyróżniają. Nierzadko taka tapeta na drzwi staje się głównym elementem dekoracyjnym. Zaskakują kolorystyką czy oryginalnością wzornictwa, wpisując się świetnie w aktualne trendy w świecie aranżacji wnętrz. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o renowacji mebli.

Nie brakuje jednak fanów klasyki, którzy sięgają po rozwiązania standardowe i bezpieczne, które także niezwykle pozytywnie wpływają na odbiór całości przestrzeni. Stare drzwi nie muszą już być elementem psującym wystrój wnętrza, można bowiem przeprowadzić ich metamorfozę na miarę XXI wieku! Okleiny meblowe to także wybór wart rozważenia przy odnawianiu mebli.

ikona podziel się Przekaż dalej