Miejsce dla szafy na wymiar

W świadomości Polaków utarło się przekonanie, że garderoba na wymiar pasuje tylko do sypialni i przedpokoju. Jednak od wielu lat szafy wnękowe do zabudowy mają zupełnie inny wymiar. Dzięki różnorodności faktur, kształtów, kolorów profili i wypełnień możliwe stało się uzyskanie mebli, które stanowią ozdobę danego pomieszczenia.

Szafy wnękowe są bardzo uniwersalne, dzięki czemu możemy połączyć przestrzeń do przechowywania z miejscem na telewizor. Czasem garderoba na wymiar sprawdza się też jako regał na książki w salonie. Bardzo wiele osób wykorzystuje je do wydzielenia stref w danym pomieszczeniu.  Zabudowa garderoby doskonale sprawdzi się także w sypialni, gdzie pomieści wszystkie niezbędne rzeczy. Będzie też idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego i spiżarni znajdującej się w kuchni, a drzwi do garderoby mogą stanowić ciekawą ozdobę. Sprawdź także więcej porad na temat mebli na wymiar.

Garderoba na zamówienie – zalety

Korzyści zakupu szafy wnękowej na indywidualne zamówienie jest naprawdę wiele. Łatwe posegregowanie elementów garderoby i utrzymanie w garderobie ładu umożliwią nam rozwiązania na wymiar i funkcjonalne akcesoria, takie jak kosze, wieszaki, drążki, szuflady. W pełni wykorzystana przestrzeń sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o wolne, niewykorzystane zakamarki w danym wnętrzu. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie porządek i schludny wygląd. Przechowywane w ten sposób ubrania nie będą miały zagnieceń, ale też nie utracą swojej świeżości, co jest szczególnie trudne w szafach przepełnionych odzieżą. Drzwi do garderoby skutecznie spełnią swoją funkcję.

Garderoby na wymiar świetnie się sprawdzają w wielu sytuacjach. Mogą mieć dość wysokie ceny, jednak możliwości aranżacyjne i wymiary są bardzo duże.
Garderoby na wymiar - ceny, wymiary, możliwości aranżacyjne

Projekt garderoby, który uwzględnia podział na strefę żeńską i męską zapewnia łatwiejsze zachowanie porządku w szafie wnękowej. Funkcjonalna zabudowa garderoby jest w stanie pomieścić wszystkie rzeczy, które chcemy ukryć. Za drzwiami do garderoby możemy schować walizki, narty, a nawet koce. Aby tego mało, szafy wnękowe na zamówienie będą idealnym miejscem do przechowywania żelazka, suszarki czy odkurzacza.

Szafy wnękowe na zamówienie i ich ceny

Gotowe szafy wnękowe, które znajdziemy w salonach meblowych, są tańsze niż ich odpowiedniki wykonane na wymiar. Warto jednak dokładnie przyjrzeć się wyposażeniu, które znajduje się w cenie szafy. Zdarza się, że dodatkowe elementy, jak szuflady, drążki czy półki zdecydowanie podnoszą ostateczną wartość danego mebla.

Decydując się na zabudowę garderoby, musimy liczyć się nie tylko z większym wydatkiem, ale też dłuższym terminem realizacji. Tego typu projekt nie będzie na wyciągnięcie naszej ręki, jak w przypadku gotowych szaf wnękowych, gdyż jest to mebel wykonywany na zamówienie indywidualne. Jednak zyskamy to, czego nie otrzymają osoby, które zdecydują się na gotową garderobę – wszystkich elementów wnętrza uwzględnionych w cenie, najwyższej jakości materiałów, dodatkowych kosztów montażu i transportu.

ikona podziel się Przekaż dalej