Drzwi do szafy do zabudowy – zalety

Niekwestionowaną zaletą drzwi przesuwnych do szafy do zabudowy jest to, że zajmują bardzo mało miejsca. Dzięki temu najczęściej wybierane są przez właścicieli małych wnętrz łazienkowych czy kuchennych. O takim rozwiązaniu mogą też pomyśleć osoby, które chcą nadać swojemu mieszkaniu charakteru.

Wyjątkowa estetyka drzwi przesuwnych doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o stylistyce loftowej. Akrylowe drzwi natomiast idealnie oddzielą salon i kuchnię, nie ograniczając jednocześnie ilości światła dziennego w każdym z wnętrz. Atutem drzwi rattanowych jest też łatwy montaż, który nie wymaga kucia w ścianach, tak jak w przypadku klasycznych drzwi wewnętrznych. Sprawdź także więcej porad na temat mebli na wymiar.

Szafa do zabudowy - drzwi przesuwne naścienne

Dużą popularnością cieszą się drzwi przesuwne naścienne wykonane z płyty meblowej laminowanej, która daje nam wiele możliwości aranżacyjnych ze względu na szeroką gamę kolorów i wzorów. Zaletą takich drzwi jest wyjątkowa trwałość, która idzie w parze z niską ceną. Na rynku znajdziemy jednak też inne rodzaje płyt, takie jak płyty akrylowe o wysokim połysku i płyty rattanowe. Często stosowanym wypełnieniem w tego typu drzwiach jest lustro lub szkło z nadrukiem, które dodają szafie do zabudowy nie tylko elegancji, ale też funkcjonalności.

Drzwi przesuwne naścienne są łatwiejsze w montażu od drzwi chowanych w ścianie. W związku z tym możemy bez problemu zamontować je samodzielnie, ponieważ takie drzwi przesuwne nie wymagają przeprowadzenia prac murarskich. Użytkowanie drzwi nasuwanych na ścianę nie zabiera dodatkowej przestrzeni, dzięki czemu możemy je umieścić w małych pomieszczeniach. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o szafach przesuwnych.

Drzwi przesuwne do szafy to rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Dobrym rozwiązaniem są drzwi chowane w ścianę.
Jakie drzwi przesuwne do szafy do zabudowy wybrać?

Drzwi przesuwne chowane w ścianę

Zdecydowanie mniej miejsca i więcej możliwości niż drzwi naścienne dają nam drzwi przesuwne chowane w ścianę. Tego typu rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które mają w planach umieszczenie drzwi o takiej samej wysokości, co pomieszczenie, w którym ma się znaleźć. Takie drzwi do szafy do zabudowy dostępne są w formie gotowej. Wyposażone zostały w prowadnicę, której zadaniem jest utrzymanie drzwi przesuwnych i ułatwienie ich przesuwania wzdłuż ściany. Ponadto posiadają elementy, które blokują dolną część skrzydła.

Systemy drzwi przesuwnych

Systemy drzwi przesuwnych najczęściej wykonane są ze stali lub aluminium. Zdecydowaniem tańszym rozwiązaniem będzie stalowa prowadnica, jednak na jej niekorzyść przemawia głośne przesuwanie się drzwi. Dłuższe użytkowanie drzwi przesuwnych może skutkować niestety ich uciążliwym użytkowaniem. Standardowa szerokość prowadnic wynosi 6 cm. W ofercie producentów znajdziemy też cieńsze prowadnice o szerokości 4 cm, które najczęściej stosuje się do drzwi dwuskrzydłowych.

Szafa do zabudowy - drzwi przesuwne i ich cena

Cena drzwi przesuwnych uzależniona jest głównie od ich wymiarów i rodzaju wypełnienia. Najtańsze będą jednak drzwi naścienne z płyt pilśniowych, które będą nas kosztować ok. 450 zł. Za modele ze szklanym wypełnieniem przyjdzie nam zapłacić ok. 700 zł. Zdecydowanie najdroższe będą drzwi przesuwne szklane, które mieszczą się w zakresie cenowym 1500-3000 zł.

Najtańsze drzwi chowanych w ścianę kosztują ok. 500 zł. Droższe mogą okazać się modele ze szkłem z nadrukiem, których cena zaczyna się od 2000 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej