Najpopularniejsze akcesoria do szaf wnękowych

Popularne kosze do garderoby

Wybierając kosze do szaf mamy bardzo wiele możliwości. Nasze półki i szuflady możemy wyposażyć w kosze druciane, materiałowe lub wykonane z tworzywa sztucznego. Wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz specyfiki przechowywanych produktów.

Kosze metalowe i kosze druciane uchodzą za najbardziej odporne. Dobrze sprawdzą się w wilgotnych pomieszczeniach. Będą też praktycznym wyposażeniem mebli, w których przechowujemy cięższe produkty (np. kosze na buty).

Alternatywną są lekkie kosze do garderoby z tworzywa sztucznego. Plastikowe kosze do szaf nie są tak odporne jak kosze metalowe. Ich atutem jest z kolei niewielka waga, łatwość do utrzymania w czystości i duży komfort użytkowania.

Niektóre kosze na bieliznę czy ubrania posiadają też tekstylne wypełnienie. Dzięki przewiewnym materiałom zapewniamy stały dostęp do cyrklowanego powietrza. Materiałowe kosze meblowe dobrze sprawdzą się zarówno w kuchniach, garderobach, jak i łazienkach. Ich atutem jest także atrakcyjna cena. Materiałowe kosze do szaf będą znacznie tańsze niż kosze druciane czy kosze metalowe. Sprawdź także ten artykuł o szafach i meblach, które warto wybrać do przedpokoju.

Kosze do szaf dopasowane do potrzeb

Szafy na wymiar posiadają wiele sprytnych rozwiązań, które ułatwiają przechowywanie przedmiotów codziennego użytku. Kosze do garderoby można podzielić ze względu na ich indywidualne przeznaczenie.

W ofertach sprzedaży znajdziemy kosze do szuflady. Dzięki nim posegregujemy bieliznę i ulokujemy drobne akcesoria. Kosze do szuflady mogą posiadać różny wymiar. Sprawdzą się także w przypadku kuchni. W tym wypadku odpowiednie wypełnienie szuflady zapewni wygodne segregowanie sztućców i drobnych akcesoriów kuchennych.

W ofertach sprzedaży znajdziemy też sprytne kosze do szaf na buty. Tego rodzaju akcesoria do szaf wnękowych, szafek lub garderoby ułatwią sezonowe przechowywanie obuwia. Rozchylany kosz na buty lub produkt z wysuwana prowadnicą może też pomóc w zaoszczędzeniu wolej powierzchni użytkowej. Zarówno rozchylane jak i wysuwane kosze do szaf na buty znajdziemy w wielu sklepach. Wybór modeli jest bardzo rozbudowany. Kosz na krawaty, na obuwie czy na spodnie to ciekawe elementy wyposażenia.

Kolejny przykład to wysuwany wieszak do garderoby. Dobrej jakości, wysuwany wieszak ułatwi przechowywanie odzieży wierzchniej, jednocześnie sprawi, że garderoba zyska większą funkcjonalność. Dobrym przykładem mogą być lepiej wyposażone szafy IKEA z koszami na bieliznę i wysuwanymi wieszakami na odzież. Jeśli szukasz więcej informacji o cenach, sprawdź także artykuł z cennikiem szaf i mebli na zamówienie.

Kosze w szafie wnękowej, a także ich zastosowanie, rodzaje, polecani producenci oraz ceny koszy do szafy wnękowej
Kosze do szaf - rodzaje, ceny, opinie, najpopularniejsze typy i sprytne rozwiązania

Popularne kosze cargo

Kosze cargo są bardzo popularnym elementem wyposażenia nowoczesnych kuchni. Pozwalają na lepsze zagospodarowanie przestrzeni niż tradycyjne szuflady, dzięki czemu umożliwiają oszczędność powierzchni użytkowej.

Nowoczesne kosze cargo są dostępne w kilku wariantach. Pierwszy z nich to niskie kosze druciane. Zazwyczaj znajdziemy je w dolnych szafkach kuchennych. Tego typu akcesoria do szaf wnękowych i mebli kuchennych posiadają szerokość od 15 do 40 cm. Sprawdzą się do przechowywania drobnych akcesoriów.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele szaf

Szukasz nowej szafy, która jest pojemna, dobrze wykonana i nie kosztuje fortuny? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane szafy przez naszych czytelników.

Drugie rozwiązanie to wysokie kosze cargo. Są to duże produkty z wysuwaną prowadnicą. Tego typu kosze meblowe możemy wykorzystać do przechowywania większych elementów wyposażenia.

W ofertach sprzedaży znajdziemy też średnie kosze cargo z wysuwaną prowadnicą. W koszu możemy znaleźć różnorodne wypełnienie dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowych. Dobrej jakości kosze druciane z wysuwaną prowadnicą dobrze sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i w wielu szafach wnękowych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o urządzaniu garderoby?

Jakie wyposażenie szafy na wymiar?

Pomysł na praktyczny kosz

Zarówno szafy na wymiar jak i gotowe meble (np. szafy IKEA) powinny posiadać sprytne wyposażenie, które ułatwi codzienne użytkowanie. Poniżej wskażemy kilka popularnych pomysłów przydających się w garderobie.

Pierwszy pomysł to wysuwane kosze do szaf, umożliwiające przechowywanie bielizny. Zazwyczaj są to kosze metalowe z ażurową powierzchnią. Tego rodzaju akcesoria do szaf wnękowych lub garderoby pozwolą na segregację czystej lub brudnej bielizny. Ciekawie sprawdza się także materiałowe wypełnienie na bieliznę. Możemy je łatwo zdemontować i zanieść wynieść wraz z brudną bielizną.

Kolejny pomysł to wysuwany wieszak na okrycie wierzchnie. Wysuwany wieszak może wydobywać się do przodu spod półki. Jedynym warunkiem montażowym jest to, aby wybrane szafy IKEA lub szafy na wymiar posiadały co najmniej 55 cm głębokości.

Dobrym pomysłem są też niewielkie szuflady i kosze meblowe na bieliznę lub drobne akcesoria. Zazwyczaj umieszczamy je w środkowej lub dolnej części mebla, umożliwiając wygodne użytkowanie.

Szafy IKEA lub inne szafy z produkcji seryjnej możemy wyposażyć także w kosze o większej pojemności. Odpowiednio ulokowane wysuwane kosze do szaf ułatwią przechowywanie koców oraz pościeli. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o garderobach.

Ile kosztują kosze do garderoby?

Akcesoria do szaf wnękowych, mebli kuchennych czy garderoby mogą generować bardzo zróżnicowane wydatki. Tańsze kosze z metalu lub tworzyw sztucznych nabędziemy za kilkanaście złotych.

Kosze do garderoby z wysuwaną prowadnicą będą nieco droższe. Mała szafka cargo będzie kosztowała w granicach 100 – 200 zł. Większe i lepiej wyposażone kosze cargo to wydatek około 300 zł. W ofercie sprzedaży znajdziemy także wysokie wysuwane kosze do szaf, których cena przekracza kwotę 600 zł. Górny limit cenowy jest trudny do ustalenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii szafy