Łóżko w szafie - co warto wiedzieć?

Łóżko chowane w szafie – zalety takiego rozwiązania

Meble wielofunkcyjne są coraz popularniejszą propozycją dla właścicieli niedużych mieszkań. Dzięki takim rozwiązaniom można nie tylko zaoszczędzić sporo miejsca, ale również czuć się w swoim domu naprawdę wygodnie. Do takich mebli wielofunkcyjnych zalicza się między innymi łóżko w szafie. To idealny sposób na zorganizowanie niedużej sypialni, która w ciągu dnia może być bardzo łatwo zakamuflowana. Najczęściej na meble z łóżkiem w szafie zdecydujemy się, dysponując tylko kawalerką lub mieszkaniem, w którym salon musimy połączyć ze swoją sypialnią. Jednak wbudowane w meblach łóżka mogą okazać się świetnym sposobem na wygospodarowanie dodatkowego posłania dla gości. A może zainteresuje cię także ten artykuł o rodzajach szaf przesuwnych?

Wśród najważniejszych zalet, jakie posiadają łóżka rozkładane z szafy, wymienimy oszczędność miejsca.  Tego typu wbudowane meble cieszą się największym powodzeniem szczególnie w kawalerkach i niedużych mieszkaniach. Pozwalają one na łączenie salonu z sypialnią lub pokojem gościnnym. Obecne systemy pozwalają na szybkie i łatwe rozkładanie łóżka. Wśród nowoczesnych mebli znajdują się również zamykane łóżka, które sterowane są przy pomocy pilota. Wyjątkowym udogodnieniem jest to, że łóżko w szafie po złożeniu staje się funkcjonalnym meblem, a jednocześnie świetnym kamuflażem dla posłania. Często do mocowania pościeli służą specjalne pasy.

Łóżko chowane w ścianie i inne rodzaje mebli

Warto wspomnieć o tym, że meble z łóżkiem w szafie nie są wymysłem współczesnych konstruktorów. Takie rozwiązanie wymyślił Wiliam Lawrence Murphy na samym początku XX wieku. Natomiast Wielka Brytania była pierwszym krajem, w którym na dobre zagościły łóżka rozkładane z szafy. Obecnie nie brakuje innowacyjnych rozwiązań. Łóżka chowane są nie tylko w szafie, ale również w innych meblach, a nawet w ścianie. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o szafach do sypialni.

Różne rodzaje chowanych łóżek:

Nazwa

Charakterystyka

Łóżko chowane w ścianie

Łóżko chowane w ścianie to świetna propozycja dla właścicieli mieszkań, w których można wygospodarować odpowiednią wnękę. Dzięki temu mebel w żaden sposób nie zawadza. Bardzo często łóżko chowane w ścianie robione jest pod indywidualne zamówienie. O wiele częściej możemy spotkać łóżko podnoszone na ścianę, przez co mamy do czynienia z osobnym meblem, który nie jest zakamuflowany w konstrukcji mieszkania.

Łóżka chowane pionowo

To najpopularniejszy typ łóżka w zabudowie, które charakteryzuje się sposobem otwierania i zamykania. Na szczęście konstrukcja nie jest wykonana w taki sposób, by łóżko chowane pionowo musiało być takiej samej wysokości w zabudowie, jaką po rozłożeniu osiąga długość. Dlatego takie łóżka składane mogą ostatecznie tworzyć niepozorny mebel, w którym mieści się naprawdę solidne posłanie.

Łóżka podnoszone na ścianę poziomo

Łóżka składane w poziomie są ciekawą alternatywą dla łóżek, które są chowane pionowo. Jednocześnie mebel, w którym są one zamykane jest o wiele niższy, ale o wiele szerszy. Najczęściej wygląda to w ten sposób, że łóżka składane w poziomie wyglądają, jakby były chowane w komodzie. Jest to świetna opcja szczególnie w przypadku niedużych pokoików dziecięcych i młodzieżowych, w których potrzebujemy zazwyczaj jednoosobowego łóżka.

Łóżka w szafie z sofą

Łóżka w zabudowie z sofą to idealna propozycja do niewielkich mieszkań, w których chcemy połączyć funkcję salonu z sypialnią. Mebel składa się z szafy oraz przylegającej niedużej sofy. W komodzie lub szafie znajduje się dalsza część mebla, która pozwala na metamorfozę sofy w wygodne łóżko do spania.

Łóżka zamykane w szafie z biurkiem

Chcąc jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność niedużego pomieszczenia, świetnym rozwiązaniem są łóżka wbudowane w szafie z biurkiem. Na zewnątrz znajduje się najczęściej stolik lub biurko, dzięki czemu w ciągu dnia meble stanowią idealne miejsce do pracy lub nauki. Natomiast na noc, możemy złożyć blat, aby rozłożyć ukryte posłanie. Takie łóżka chowane w komodzie lub w szafie z biurkiem idealnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych lub domowych gabinetach.

Łóżka w szafie z kanapą

Łóżka w szafie z kanapą są bardzo podobne do tych, które przed szafą posiadają sofę. Tutaj jednak możemy liczyć na bardziej ekskluzywny wypoczynek, a mianowicie na narożnik. Dzięki temu takie rozwiązanie jest jeszcze bardziej funkcjonalne, choć z drugiej strony zajmuje zdecydowanie więcej miejsca.

Meble z łóżkiem w szafie – ceny i opinie zakupowe

Łóżka składane w zabudowie – przykładowe ceny

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny łóżek w szafie.

Łóżko w szafie - przykładowe ceny

Nazwa produktu

Cena

Półkotapczan, łóżko chowane w szafie Concept Pro CP-06 90x200 cm, bardzo dobre opinie

Cena od 2019,00 zł

Łóżko rozkładane z szafy, pionowe, bardzo dobre opinie

Cena od 1997,00 zł

Łóżko w szafie, półkotapczan pod materac 120x200 cm, bardzo dobre opinie

Cena od 635,00 zł

Łóżko w szafie, półkotapczan pionowy PRO CP-01 Concept, szary 140x200 cm

Cena od 2379,00 zł

Łóżko chowane w szafie 160x200 cm SMARTBett Standard Połysk

6100,00 zł

Łóżko chowane w ścianie 140x200 cm, biały mat

2379,00 zł

Łóżko chowane pionowo Smart Bed 5, na siłownikach gazowych

11970,00 zł

Półkotapczan CPro 120x200 poziomy chowany w meblach, producent MDN

2229,00 zł

Półkotapczan CPro 140x200 poziomy, producent MDN

2379,00 zł

Łóżko chowane w szafie – czy warto kupować?

Jeżeli dalej zastanawiasz się nad tym, czy łóżko chowane w szafie to na pewno dobry pomysł, warto sprawdzić opinie obecnych użytkowników. Znajdziesz je bez problemu w Internecie na różnych forach, jak i również w komentarzach wystawionych przy konkretnych produktach. Największą zaletą tego rozwiązania jest wyjątkowa oszczędność miejsca. Dlatego na tego typu meble mogą zdecydować się przede wszystkim osoby, które dysponują niewielkim metrażem. Dodatkowo meble często wyposażone są jeszcze w elementy zwiększające ich funkcjonalność. Mowa między innymi o sofach, dostawionych blatach, biurkach lub dobrze rozplanowanych regałach.

Jednak szafy, w których chowane są łóżka, nie są pozbawione słabszych stron. Jedną i właściwie największą z nich, jest bardzo wysoka cena. Średnio za półkotapczan niewielkich rozmiarów zapłacimy minimum 2 tys. złotych. Natomiast za specjalnie zaprojektowane łóżka na indywidualne zamówienie, będziemy musieli zapłacić nawet powyżej 10 tys. złotych. Zatem mamy do czynienia z naprawdę sporymi sumami. Nie każdego będzie stać na takie innowacyjne rozwiązanie. Oczywiście najdroższe modele są wyposażone w całą serię udogodnień, jak chociażby możliwość otwierania łóżka przy pomocy pilota.

Ostatecznie warto rozejrzeć się za łóżkiem chowanym w szafie, jeżeli mamy poważny problem z ustawieniem wolnostojących mebli wyróżniających się pojedynczą funkcją. Dzięki temu mieszkanie stanie się ustawne, a my zyskamy pełen komfort użytkowania z salonu, który w każdej chwili może zamienić się w sypialnię. Łóżko w szafie to wybór wart rozważenia. Warto zapoznać się z oferta łóżek chowanych w ścianie.

ikona podziel się Przekaż dalej