Szafa narożna – rodzaje szaf rogowych, projekty, ceny, porady dla wybierających
Często narożniki są w mieszkaniach pomijane, ze względu na trudności w dopasowaniu do nich odpowiedniego wyposażenia. Okazuje się, że producenci nie zapomnieli o ciasnych kątach, które można zagospodarować przy pomocy szaf rogowych. Poniżej dowiemy się jakie szafy narożne do pokoju będą najlepsze, a także na co należy zwracać uwagę przed zakupem.
Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.
Z tego artykułu dowiesz się:
Szafa rogowa – rodzaje
Szafy narożne możemy podzielić pod względem kilku kryteriów. Wśród nich warto wziąć pod uwagę ich budowę. Pod tym względem wymieniamy:
- Szafy narożne klasyczne – są to tradycyjne szafy narożne, które umiejscowione są bezpośrednio w narożniku konkretnego pomieszczenia. Wypełniają cały kąt, a ich system otwierania znajduje się równolegle do narożnika. Często w swoim kształcie posiadają załamania, dzięki czemu wykończenie jest znacznie przyjemniejsze. Dodatkowo taki system stara się niwelować trudno dostępne miejsca wewnątrz szafy. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także te artykuły o meblach IKEA.
- Szafy narożne w kształcie litery „L” – nazywane są one również szafami narożnymi wewnętrznymi. Składają się one z prawego oraz lewego skrzydła, które biegną równolegle do ścian skupiających się w konkretnym narożniku. Jest to obecnie coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala na efektywne zagospodarowanie wewnątrz szafy.
- Szafy narożne zewnętrzne – rzadkie rozwiązanie, które stosowane jest w przestronnych pomieszczeniach. Świetnie sprawdza się, jeżeli, chcemy narożnik zagospodarować jako osobną garderobę. W tym przypadku zamiast litery „L” mamy do czynienia z zabudowanym kwadratem lub prostokątem. Szafa narożna tego typu projektowana jest na wymiar, dzięki czemu możemy określić jej dokładne parametry. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o szafach przesuwnych.
Szafy rogowe możemy podzielić także pod względem materiałów, z jakich zostały wykonane, kolorów, a także wyposażenia znajdującego się wewnątrz. Obecnie do najpopularniejszych z nich zaliczają się szafy narożne wykonane z płyt drewnopochodnych lub szkła hartowanego, wyposażone w przesuwane drzwi.
Szafa narożna – jak wybrać?
Podjęcie decyzji o zamówieniu szafy narożnej wcale nie jest prostym zadaniem. Jednak większą popularnością cieszą się wolnostojące szafy ścienne, jak i również szafy wnękowe. Narożne szafy zdają egzamin w sytuacji, kiedy nie mamy miejsca na ustawienie typowych mebli. Oczywiście przy wyborze tego typu mebli, powinniśmy kierować się jak najwyższą jakością wykonania. Jednak nie bez znaczenia jest także wyposażenie oraz wygląd zewnętrzny.
W nowoczesnych mieszkaniach na pewno lepiej prezentować się będą szafy w kształcie litery „L”, bądź szafy zewnętrzne. Dodatkowym atutem są oczywiście przesuwane drzwi, które dodatkowo pozwalają na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Szafa narożna powinna być koniecznie dopasowana do pomieszczenia, w którym ma się ostatecznie znaleźć. Inaczej zaprezentuje się tego typu mebel do pokoju, a inaczej szafa młodzieżowa. Warto podjąć decyzję, by garderoba posiadała już odpowiednie wyposażenie. Szafa z półkami, wieszakami, oraz koszykami ułatwia organizację oraz przechowywanie rzeczy. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak zrobić szafę wnękową.
Szafa narożna – przykładowe ceny
Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny szaf narożnych:
- Szafa rogowa CDXS91 – 645,00 zł
- Szafa rogowa młodzieżowa, Wójcik BOX – 1215,00 zł
- Szafa rogowa Rest – 452,00 zł
- Narożna szafa Hawana – 953,10 zł
- Narożna szafa młodzieżowa w kolorze biało-niebieskim, Gawin Meble – 583,00 zł
- Narożna szafa Optimo 95x213 cm – 698,00 zł
- Narożna szafa M34, Morgan – 648,00 zł
- Trafiko szafa młodzieżowa do narożnika – 651,00 zł
- Garderoba do narożnika, Sibo – 899,10 zł
- Szafa młodzieżowa rogowa, Fox, w kolorze fuksji i białego – 583,00 zł
- Garderoba ST-2 szafa narożnikowa, 826,15 zł
- Szafa do narożnika, Bahama, do pokoju, 60x202 cm – 437,00 zł
- Garderoba rogowa, Ibis, lewa, dwudrzwiowa – 890,10 zł
- Garderoba rogowa, Stolar Vista, przesuwna biała – ceny od 927,00 zł
- Szafa do pokoju, rogowa, duża – 1236,00 zł
Jeśli szukasz więcej informacji o cenach, sprawdź także artykuł z cennikiem szaf i mebli na zamówienie.
- Garderoba rogowa, biała Snow – 1030,00 zł
- Szafa z półkami do narożnika, Rossa – 760,00 zł
- Garderoba rogowa Zoom, 90x195 cm – ceny od 789,00 zł
- Garderoba Dallas do narożnika, lewa, dwudrzwiowa, 100x192 cm – 1030 zł
- Garderoba narożna Smart z półkami – 856,00 zł
- Garderoba narożna Next z półkami, 90x195 cm – 859,00 zł
- Szafa narożna Indiana I-14 w kolorze białym – 920,00 zł
- Szafa narożna dwudrzwiowia Mega, 85x212 cm – 722,00 zł
- Szafa na wymiar, Vista, Dąb sonoma – 980,00 zł
- Szafa na wymiar, Guliver – 969,00 zł
- Szafa na wymiar Pax, IKEA - od 1250,00 zł
- Szafa dwudrzwiowa Nuki - 445,00 zł
- Szafa narożna 1-drzwiowa IKAR z kolekcji Trendline – 515,00 zł
- Szafa narożna MAG Euro 40 z kolekcji Trendline – 675,00 zł
- Szafa narożna Malmo 12 – 832,00 zł
Przeglądając powyższe propozycje, możemy znaleźć wiele ciekawych ofert, które spełnią nasze oczekiwania. Oczywiście szafy różnią się między sobą nie tylko wymiarami, ale także wyposażeniem znajdującym się wewnątrz mebli. Dlatego, zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do wyboru konkretnego produktu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co zamierzamy przechowywać w konkretnej szafie, a także w jakim pomieszczeniu ma się ona znajdować.