Funkcjonalna szafa na poddaszu

Gdzie sprawdzi się szafa pod skosem?

Poddasze użytkowe jest przeważnie wykorzystane do stworzenia wygodnych sypialni, garderoby, pracowni lub salonu. W owych miejscach dobrze sprawdzi się zabudowana szafa pod skosem, w której ukryjemy odzież i drobne przedmioty codziennego użytku.

Dobrze zaplanowana zabudowa skosów pozwoli na oszczędność wolnej powierzchni użytkowej. Pojemna szafa pod skosem będzie posiadała zróżnicowaną głębokość. Możemy wykorzystać to do stworzenia głębokich szuflad na pościel, nieco płytszych na drobne akcesoria lub odzież. Tego rodzaju szafy do zabudowy pod skosem dobrze sprawdzą się w przestronnych sypialniach.

Szafy do zabudowy pod skosem powinny też posiadać drążki do wieszania ubrań. Pamiętajmy przy tym, aby nasze produkty na wymiar posiadały odpowiednią głębokość, która umożliwi wygodne wieszanie i zdejmowanie odzieży. Zabudowana szafa pod skosem z większą ilością drążków dobrze skomponuje się w sypialni, na korytarzu lub w przestronnej garderobie. Jeśli planujesz zakup szafy do sypialni w oszacowaniu budżetu pomoże ci ten kalkulator kosztów remontu i wykończenia sypialni.

Praktyczne meble na wymiar

Zabudowa skosów powinna być dopasowana do indywidualnych warunków w pomieszczeniu. Tylko w taki sposób stworzymy niebanalne, a przy okazji funkcjonalne aranżacje mieszkalne.

Jak zrobić idealne szafy do zabudowy pod skosem? Najlepiej przygotować je na wymiar i dopasować do własnych potrzeb użytkowych. Przygotowana na zamówienie, zabudowana szafa pod skosem może być z powodzeniem dopasowana do każdego wnętrza. Bez trudu zagospodarujemy spadki poddasza, dobierzemy idealny kolor mebli oraz ich stylistykę.

Dobrym przykładem są szafy Komandor, które możemy zamówić na wymiar. Są to meble o dobrej jakości wykonania, a ich producent zyskuje przychylne opinie użytkowników. Szafy Komandor bez trudu dopasujemy zarówno do niewielkich, jak i przestronnych wnętrz na poddaszu użytkowym. Sprawdź także ten artykuł o szafach i meblach, które warto wybrać do przedpokoju.

Szafa pod skosem, ale jaka?

Przesuwna szafa na poddaszu

Zabudowana szafa pod skosem zazwyczaj posiada przesuwne, podwójne drzwi. Jest to bardzo praktyczne, a jednocześnie modne rozwiązanie. Warto wiedzieć, że wnękowa szafa przesuwna nie ogranicza wolnej powierzchni użytkowej podczas otwierania drzwi. Dzięki temu świetnie sprawdzi się na niewielkim poddaszu.

Przesuwna, zabudowana szafa pod skosem świetnie sprawdzi się również na wąskim korytarzu czy w pracowni. Jak zrobić ciekawy efekt dekoracyjny? Wystarczy wybrać model z lustrem. Meble z lustrem cieszą się dużą popularnością. Są eleganckie, zwracają na siebie uwagę, a jednocześnie optycznie powiększają powierzchnie pomieszczenia. Tego rodzaju przesuwna szafa na poddaszu dobrze skomponuje się z nowoczesnymi stylami aranżacyjnymi. Szafa przesuwna pod skosami to wybór wart rozważenia.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele szaf

Szukasz nowej szafy, która jest pojemna, dobrze wykonana i nie kosztuje fortuny? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane szafy przez naszych czytelników.

Zabudowa skosów z rozwieralnymi drzwiami

Meble z rozwieralnymi drzwiami są tradycyjnym, sprawdzonym rozwiązaniem. Obecnie nie cieszą się tak dużą popularnością, jednak nadal znajdują swoich zwolenników.

Rozwieralna, wnękowa szafa pod skosem umożliwia wygodne użytkowanie, jednak otwieranie drzwi ogranicza przestrzeń użytkową. Z tego względu meble lepiej sprawdzają się w pomieszczeniach o większym metrażu.

Zabudowa skosów z rozwieralnymi drzwiami sprawdzi się w aranżacjach dworkowych, rustykalnych czy inspirowanych barokiem. Wykonana na indywidualne zamówienie szafa pod skosem może posiadać ręcznie wykonane zdobienia frontów. Dzięki temu nabierze efektownego, luksusowego charakteru. Niestety jest to jednocześnie rozwiązanie najdroższe w zakupie. Jeśli szukasz więcej informacji o cenach, sprawdź także artykuł z cennikiem szaf i mebli na zamówienie.

Ile kosztuje zabudowana szafa pod skosem?

Szafy do zabudowy pod skosem nie są tanim rozwiązaniem. Większość producentów przedstawia ceny w sposób indywidualny (np. szafy Komandor).

Jak zrobić i zamówić idealną szafę? Wystarczy skontaktować się z wykonawcą, który zapozna się z naszymi wymaganiami, dokona stosownych pomiarów oraz przedstawi ofertę. Wstępna wycena (np. na szafy Komandor) zazwyczaj jest darmowa, dlatego warto zapoznać się z ofertą kilku lokalnych wykonawców.

Dwudrzwiowa, wnękowa szafa na poddaszu może kosztować około 1500 – 2000 zł. Produkty z lustrem są droższe o około 200 zł w stosunku do szaf jednolitych. Trzydrzwiowa, wnękowa, zabudowana szafa pod skosem może okazać się nieco droższa. Średnia cena zakupu waha się pomiędzy 2500 a 3500 zł. Górny limit cenowy jest trudny do ustalenia. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o szafach przesuwnych.

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii szafy