Szafa tekstylna – najważniejsze za i przeciw

Zalety szaf materiałowych

Dobrej jakości szafa materiałowa składa się z trwałego, metalowego stelażu oraz materiałowych komór, w których trzymamy wybrane akcesoria. W ofertach sprzedaży znajdziemy szafy na buty, do łazienki, na ubrania czy przenośne, turystyczne szafy składane. Jak widać, szafa tekstylna posiada bardzo szerokie możliwości zastosowania.

Omawiając zalety szaf tekstylnych warto wspomnieć o wysokim komforcie użytkowym. Większość produktów okazuje się bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Materiałowe wkłady nadają się do prania w pralce, dzięki czemu nie musimy martwić się o powierzchniowe zabrudzenia. Jeśli planujesz zakup szafy do sypialni w oszacowaniu budżetu pomoże ci ten kalkulator kosztów remontu i wykończenia sypialni.

Szafa materiałowa na ubrania czy na buty posiada też stały dostęp do powietrza. Wkłady są wydajnie wentylowane, co zyskuje szczególnego znaczenia w wilgotnych pomieszczeniach. Nowoczesna szafa tekstylna dobrze sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i w wilgotnych łazienkach.

Kolejny atut omawianego rozwiązania to mobilność. W ofercie sprzedaży znajdziemy eleganckie turystyczne szafy składane. Możemy wykorzystać je w dowolnym miejscu, a po zakończeniu użytkowania bezproblemowo złożyć. Zdemontowana szafa przenośna nie zajmie zbyt dużo miejsca, co stanowi kolejny atut.

Warto wspomnieć, że turystyczne szafy składane to jeszcze nie koniec możliwości. W ofertach sprzedaży znajdziemy też produkty na ubrania czy na buty, dopasowane do potrzeb konkretnych pomieszczeń. Przenośna szafa z reguły posiada wygodne kółka, które umożliwiają przenoszenie z miejsca na miejsce. Lekka i mobilna szafa tekstylna z pewnością sprawdzi się w pomieszczeniach o mniejszym metrażu.

Dobrej jakości szafa materiałowa jest rozwiązaniem praktycznym, a jednocześnie eleganckim. Większość modeli posiada przychylne opinie użytkowników. Jednocześnie warto wskazać na atrakcyjne ceny zakupu. Szafa tekstylna na ubrania czy na buty z pewnością będzie tańsza w zakupie niż tradycyjna garderoba. Atrakcyjne ceny sprawiają, że meble tekstylne cieszą się coraz większym uznaniem. Szafa tekstylna to wybór wart rozważenia. A może zainteresuje cię także ten artykuł o szafach i meblach?

Jakie wady posiada szafa materiałowa?

Zarówno stacjonarne jak i turystyczne szafy składane mają także pewne wady. Jednym z największych mankamentów okazuje się stosunkowo niewielka nośność. Stacjonarna czy przenośna szafa materiałowa nie może być nadmiernie obciążona. Maksymalna nośność będzie opisana w danych technicznych produktu. Nie ulega jednak wątpliwości, że tradycyjna drewniana garderoba posiada znacznie większe, dopuszczalne obciążenie statyczne.

Kolejny mankament to mniejsza żywotność. Drewniana garderoba wytrzyma w dobrym stanie przez kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt lat.  Materiałowa szafka na ubrania czy na buty nie będzie tak trwałym rozwiązaniem. Najtańsze produkty często okazują się mało żywotne. Dlatego warto wybierać materiałowe szafy o lepszej jakości wykonania. Nieco wyższe ceny zakupu wiążą się jednocześnie z wyższą trwałością produktu. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o szafach przesuwnych.

Jak wybrać szafy materiałowe?

Dopasowane do potrzeb stacjonarne i turystyczne szafy składane

Wybierając szafy materiałowe, warto sugerować się indywidualnymi potrzebami użytkowymi. Nie ma sensu inwestować w droższy i wstrzymały stelaż, jeśli chcemy wykorzystać szafę do przechowywania lekkich ręczników w łazience.

Stacjonarna i przenośna szafa powinna być też dopasowana do specyfiki pomieszczenia. W ofertach sprzedaży znajdziemy produkty o dużych walorach estetycznych. Większość z nich posiada przychylne opinie użytkowników. Dlatego warto dopasować mebel do pozostałych elementów wyposażenia. Dzięki temu szafa dobrze skomponuje się we wnętrzu i podkreśli preferowany klimat aranżacji. A może zainteresuje cię także artykuł o szafach IKEA z systemem PAX?

Szafy tekstylne - postaw na jakość

Atrakcyjne ceny często są wyznacznikiem wyboru mebli. Szafa tekstylna okazuje się rozwiązaniem na tyle tanim, że z łatwością możemy zainwestować w produkt o lepszej jakości wykonania.

Tania, tekstylna garderoba może kosztować około 40 – 70 zł. Bardziej efektowne i wytrzymałe produkty wygenerują już ceny rzędu 100 – 300 zł. Najdroższe, duże szafy będą nieco droższe.

Wybierając szafy nie sugerujmy się wyłącznie ceną i wyglądem. Zwróćmy także uwagę na nośność, jakość materiału oraz specyfikę stelaża. Dzięki temu zapewnimy efektowny wygląd mebla, a także większą trwałość oraz łatwość utrzymania go w czystości. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o garderobach.

A może tekstylne szafy IKEA?

Szukając eleganckiego produktu warto obejrzeć szafy IKEA. Meble tekstylne z owego sklepu zbierają przychylne opinie użytkowników i są jednym z godnych polecenia rozwiązań.

Przeglądając materiałowe szafy IKEA warto zwrócić uwagę na model Breim. Jest to elegancka szafa materiałowa do sypialni, dostępna w wersji białej oraz czarnej. Uniwersalny rozmiar 80 x 55 x 180 cm sprawdzi się w większości pomieszczeń.

Model Breim posiada maksymalne obciążenie półki 35 kg oraz maksymalne obciążenie drążka 30 kg, co jest całkiem dobrym wynikiem. Model posiada też przychylne opinie użytkowników, a atrakcyjne ceny zakupu zwiększają jego popularność. Przenośna szafa Breim kosztuje jedynie 130 zł. W ofercie sprzedaży znajdziemy także inne szafy IKEA o zbliżonych parametrach i niewielkich kosztach zakupu. Szafa tekstylna to zakup wart rozważenia. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także te artykuły o meblach IKEA.

ikona podziel się Przekaż dalej