Mieszalnik do betonu - zastosowanie, rodzaje, ceny, opinie, porady, popularni producenci
Przygotowanie zaprawy betonowej może stwarzać pewne problemy, ponieważ beton musi być wcześniej dokładnie wymieszany w odpowiednich proporcjach. Do wyboru mamy kilka różnych możliwości. W każdej z nich musimy zdecydować się na odpowiedni mieszalnik do betonu.
Jeśli planujesz budowę domu, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.
Z tego artykułu dowiesz się:
Mieszarki do betonu - rodzaje
Mieszadło do betonu może przybrać różną formę. Głównym zadaniem tego urządzenia jest jednak wymieszanie betonu przed bezpośrednim jego użyciem. Dzięki temu zaprawa będzie cały czas posiadać swoje właściwości.
Wśród rodzajów mieszalników do betonu, wymienia się:
- Mieszalnik do betonu - jest to łyżka z mieszalnikiem montowana do wybranych maszyn budowlanych. Tego typu mieszalnik do betonu stosuje się zamiast łyżki przy koparko-ładowarkach bądź ładowarkach. Łyżka z mieszalnikiem pracuje dzięki nośnikowi hydraulicznemu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o chudym betonie?
- Mieszalnik planetarny - mieszalnik planetarny znany jest pod potoczną nazwą betoniarki. Służy do mieszania betonu we własnym zakresie na średnią skalę. Przy pomocy tego urządzenia możemy przygotować beton lany, półsuchy lub suchy. Nie wymagają obecności innych maszyn budowlanych. Zasilane są one energią elektryczną. Urządzenia wyróżniają się mocą od 0,5 do prawie 3kW.
- Mieszadło do betonu - przy produkcji niewielkiej ilości zaprawy, sprawdzi się ręczne mieszadło. Zastosowanie urządzenia nie ogranicza się do mieszania betonu. Przy jego pomocy można wymieszać również klej, tynk lub farbę. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o betonie.
Każdy z powyższych mieszalników do betonów służy do wymieszania odpowiedniej ilości betonu. Na placach budowy sprawdzi się łyżka z mieszalnikiem montowana do maszyn budowlanych. Urządzenie jest obsługiwane przez osobę mającą odpowiednie uprawnienia do jazdy koparko-ładowarką lub inną maszyną. Jeżeli wykonujemy dobudówki lub niewielkie prace na terenie posesji, sprawdzi się betoniarka. Przy pracach remontowych możemy zaopatrzyć się w ręczne mieszadło. Zastosowanie w tym przypadku większych urządzeń będzie mijało się z celem. Jeśli szukasz więcej informacji, przeczytaj także ten artykuł z poradami na temat wiercenia w betonie.
Mieszarki do betonu - polecani producenci i przykładowe ceny
Nie wszystkie urządzenia są potrzebne na naszym placu budowy. Dlatego warto skorzystać wyłącznie z tych, które rzeczywiście są nam potrzebne. Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny mieszalników do betonu, wyprodukowanych przez znane marki:
- Mieszadło elektryczne 1200 W, OPP - cena 228 zł
- Mieszadło MacAllister - cena 308 zł
- Mieszadło Comensal - cena 23 zł
- Mieszadło Stanley fme 190-Qs - cena 599 zł
- Mieszadło do betonu 950W - 289 zł
- Mieszalnik planetarny, betoniarka Belle MK-185 Profi - 1845 zł
- Mieszalnik planetarny, betoniarka Kraft 200 litrów, 1250W - 900 zł
- Betoniarka 125 litrów Magnum Pro, 230V - 620 zł
- Betoniarka Kraft 180 litrów, 1250W - 799 zł
- Betoniarka 180 litrów Scheppach 230V - 1463 zł
- Betoniarka 140 litrów Scheppach 230V - 1099 zł
- Łyżka z mieszalnikiem do maszyn budowlanych, Merlo - 14 280 zł
- Mieszalnik do betonu - łyżka Sima - 12 300 zł
- Mieszalnik do betonu - łyżka M3 BM - 14 000 zł
- Łyżka z mieszalnikiem do betonu - 11 830 zł
- Używane mieszarki do betonu - łyżka z mieszalnikiem - 6,9 tys. zł
- Używane mieszarki do betonu - łyżka z mieszalnikiem - 9,8 tys. zł
- Używane betoniarki 100 litrów - cena od 200 zł
- Używane betoniarki 250 litrów - cena od 250 zł
Dla porównania warto dodać ceny pojazdów betoniarek:
- Betoniarka gruszka MAN TGA 32.360, używana - cena od 110 tys. złotych
- Betoniarka gruszka Scania P380, używana - cena od 176 tys. złotych
- Betoniarka gruszka Mercedes Actros 2636, używana - cena od 154 tys. złotych
- Betoniarka gruszka Volvo FM 400, używana - cena od 164 tys. Złotych
A może zainteresuje cię także artykuł o betonie wodoszczelnym?
W przypadku jednorazowego skorzystania z mieszalników do betonu warto zastanowić się nad wynajęciem sprzętu na określony czas. Ceny wynajmu kształtują się w następujący sposób:
- Betoniarki jednofazowe o pojemności 60-110 litrów - ceny od 43 zł/doba
- Betoniarki jednofazowe o pojemności 120-150 litrów - ceny od 43 zł/doba
- Betoniarki trójfazowe o pojemności 250 litrów - ceny od 49 zł/doba
- Mieszadło do betonu Belle Promix 1600/1800 W - ceny od: 36,90 zł/doba, 184,50 zł/tydzień, 664,20 zł/miesiąc
- Mieszadło do betonu Belle Promix 1200 W - ceny od: 24,60 zł/doba, 123 zł/tydzień, 442,80 zł/miesiąc
Po zapoznaniu się z powyższymi cenami można zauważyć, że najtańszy koszt poniesiemy w przypadku mieszadeł ręcznych. Jednak tego typu urządzenia nie sprawdzą się przy większych pracach budowlanych. Przygotowanie przy pomocy mieszadła ręcznego tysięcy litrów zaprawy betonowej będzie czasochłonne oraz pracochłonne. Lepiej jest wtedy zdecydować się na zakup lub przynajmniej wynajem mieszalnika planetarnego, czyli betoniarki. Natomiast na bardzo dużych placach budowy, najefektywniejszą pracę wykona m.in. koparko-ładowarka wyposażona w łyżkę z mieszalnikiem. Jeżeli chodzi o wynajem mieszadeł ręcznych, to już tygodniowy okres wynajmu będzie nieopłacalny. Ponieważ zapłacimy mniej więcej równowartość urządzenia, które mogłoby stanowić naszą własność. Warto zatem przekalkulować i rozpatrzeć wszystkie dostępne możliwości.