Otwornica do betonu - definicja i zastosowanie

Otwornica do betonu jest urządzeniem odpowiedzialnym za wywiercenie koła o precyzyjnych kształtach. Najczęściej wykorzystujemy wiertło koronowe do puszek elektrycznych, które są montowane w ścianach. Otwornice same w sobie są urządzeniami przeznaczonymi do wiercenia tego typu otworów w różnych materiałach: zaczynając od drewna, poprzez metal, a kończąc na betonie. Jednak każda z nich musi być dostosowana do materiału, w którym wykonywany jest otwór.

Zestaw otwornic poradzi sobie z przewierceniem betonu oraz kamienia. Dokładniej koronka do betonu znajduje swoje zastosowanie w wykonywaniu otworów w materiałach mineralnych. Do nich zalicza się pustak, beton, cegła czy też dachówka. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o betonie.

Otwornica do betonu - rodzaje i akcesoria

Wiertła do betonu możemy podzielić na trzy rodzaje pod względem materiału, z jakiego zostały one wykonane. Właśnie z tego względu zestaw otwornic możemy podzielić na:

Otwornica do betonu to urządzenie, które może się przydać na budowie i w każdym warsztacie zapalonego majsterkowicza
Otwornica do betonu - zastosowanie, polecani producenci, opinie, ceny, porady
 • Otwornice widiowe - frez betonu wyposażony jest w zęby wykonane z węglika spiekanego. Koronka do betonu może być skorelowana z młotami udarowo-oborotowymi. Koniecznie powinny być wyposażone w uchwyt SDS plus lub Max. Wyrzynarka znajduje swoje zastosowanie w przypadku tradycyjnych ścian wykonanych z cegły bądź betonu. Należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu średnicy, z którym upora się urządzenie, którym dysponujemy. A może zainteresuje cię także ten artykuł o chudym betonie?
 • Otwornice wolframowe - zbudowana jest z nawierzchni wykonanej z nasypu wolframowego. Całość została ze sobą spojona poprzez lutowanie. Wiertło koronowe do puszek elektrycznych może być wykorzystane w przypadku ścian ceglanych, betonowych lub wykonanych z pustaków. Znajdują również zastosowanie podczas wiercenia otworów w ceramice. Tego typu koronka do betonu zalecana jest do pracy bez udaru lub z udarem, wyłącznie przy lżejszych pracach remontowo-budowlanych. Jeśli szukasz więcej informacji, przeczytaj także ten artykuł z poradami na temat wiercenia w betonie.
 • Otwornica diamentowa - otwornica diamentowa jest przeznaczona do wiercenia otworów nie tylko w betonie, ale również w płytkach gresowych i ceramicznych. Wiertła do betonu tego typu podłącza się do wiertarki bez udaru. Obecnie otwornica diamentowa określana jest jako jedna z najbardziej efektywnych. Ponieważ pozwala ona na uzyskanie precyzyjnych otworów w bardzo krótkim czasie.

Oprócz samych otwornic do czynienia mamy również z licznymi akcesoriami. Do nich zalicza się adaptery oraz uchwyty, które są przeznaczone do mocowania otwornic. Zazwyczaj zestaw otwornic jesteśmy w stanie przymocować do urządzeń wyposażonych w specjalne uchwyty SDS Plus. Istnieje również możliwość skorelowania ich z urządzeniami wyposażonymi w uchwyty SDS Max. Uchwyty SDS Plus i SDS Max są bardzo wygodne w użyciu. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o narzędziach i maszynach budowlanych.

Polecane modele wiertarek - sprawdź ceny!

Wiertła do betonu - polecani producenci i ceny

Chcąc się zdecydować na konkretne wiertła do puszek elektrycznych lub wykonywania innych otworów w betonie, warto kierować się sprawdzonymi producentami. Przykładowe otwornice znanych firm oraz ich ceny kształtują się w następujący sposób:

 • Otwornice widiowe do puszek elektrycznych Abraboro 66 mm, uchwyt SDS Plus - 135,92 zł
 • Wyrzynarka Condor widiowa 80 mm - 27,52 zł
 • Wyrzynarka widiowa Geko 100 mm - 44,50 zł
 • Wiertło koronowe do puszek elektrycznych Jufisto 65 mm - 76,71 zł
 • Zestaw otwornic z nasypem wolframowym, komplet 5 szt., Wolfcraft - 169,15 zł
 • Zestaw otwornic wolframowych, komplet 4 szt., Geko - 39,35 zł
 • Otwornica do puszek elektrycznych diamentowa, Graphite 62 mm - 112,79 zł
 • Otwornica diamentowa segmentowa Yato - 82 mm - 153,78 zł
 • Frez betonu diamentowa segmentowa 68 mm - 140,36 zł

Otwornice betonowe są doskonałym sposobem na wykonanie precyzyjnych otworów w ścianach wykonanych z betonu, ceramiki oraz pustaków. Dodatkowo można wykonywać również otwory w dachówkach, płytkach ceramicznych oraz cementowych. Zatem frez do betonu jest wyjątkowo przydatnym urządzeniem przy pracach remontowych i budowlanych. A może zainteresuje cię także artykuł o betonie wodoszczelnym?

ikona podziel się Przekaż dalej