Mieszadło do betonu – wszystko, o czym warto wiedzieć

Zanim wybierzesz mieszadło do betonu, sprawdź!

Powinieneś wiedzieć, że mieszadła budowlane dzielą się na wiele różnych rodzajów. Dostępne w sklepach jest nie tylko mieszadło do zaprawy, ale mamy też np. mieszadło do kleju i wiele innych. Powinieneś najpierw jasno określić, jakiego rodzaju zaprawę będziesz chciał wykonać. Pamiętaj też o gęstości materiałów, z których chcesz korzystać. Jeżeli będą płynne, zaleca się mieszadła z ruchem góra-dół (np. mieszadło do kleju). Jeśli zaś zaprawa ma elastyczne właściwości i jest gęstsza, lepszy będzie mieszalnik z ruchem dół-góra. Nie zapominaj również o tym, że mieszadła należy dobrać do danej mieszarki, którą posiadasz i za pomocą której będziesz mieszadłem pracował.

Urządzeń, które służą do zaprawy murarskiej, jest bardzo wiele. Mieszać możesz zaprawę np. w wiadrze czy w wanience budowlanej – również mieszadłami ręcznymi. Jeżeli jednak potrzebujesz wyrobić więcej betonu, wówczas najlepsze są mieszalniki, mieszadła i betoniarki. W tym miejscu warto wspomnieć, że mieszadło jest częścią mieszarki – czyli sprzętu napędzającego mieszadło w ruch.

Mieszalnik do betonu – ważne informacje

Mieszadło do betonu to elastyczne urządzenie, dzielące się na ręczne i stacjonarne. Mieszalnik ma zazwyczaj bardzo wygodny uchwyt, gdy jest on ręczny. Stacjonarne modele są zaś mieszalnikami bębnowymi. Mieszalnik może też być wiertarką, do której podpina się wówczas wybrane mieszadło do betonu. Wówczas zyskujesz dość uniwersalne narzędzie, dzięki któremu – zmieniając mieszadło – będziesz mógł przygotowywać samodzielnie wiele różnych zapraw. Kupując mieszadło, zwróć uwagę na jego materiał wykonania. Polecane mieszadła do betonu wykonane powinny być z:

  • włókna węglowego (niekorodujące)
  • stali z powłoką nieprzywieralną (szybko oczyszcza powłokę, jednak koroduje)

Beton architektoniczny - zobacz cenę!

Jeszcze innym rozwiązaniem jest betoniarka, czyli profesjonalna mieszarka do betonu. Jednak, jest to już rozwiązanie dedykowane na budowę czy robienie wylewek podczas remontu domu. Gdy potrzebujesz wykonać bardziej zaawansowaną pracę ogrodową, możesz zakupić betoniarkę stacjonarną lub przenośną. Do cięższych prac, lepiej sprawdzą się betoniarki bębnowe i koszowe.

Mieszadło do betonu – polecane modele i opinie

PARKSIDE mieszadło do betonu PFMR B2 1600 W

To bardzo popularne mieszadło, dzięki któremu będziesz mógł precyzyjnie wymieszać płynne i sproszkowane materiały budowlane – bez konieczności używania do tego siły. Za kupnem mieszadła przemawia nie tylko jego atrakcyjna cena, ale też wydajny silnik (1600 W), który poradzi sobie nawet z dużą ilością trudnych do zmieszania substancji. Mieszadło bez problemu dopasuje się do każdego mieszanego nim produktu budowlanego – wszystko dzięki elektronicznej, bardzo płynnej regulacji w nim obrotów. Mieszadło posiada łagodny i komfortowy rozruch Softstart, a także ręczne uchwyty z przełącznikiem. Dzięki aluminiowej głowicy mieszadła, będziesz mógł z niego bardzo długo korzystać. W zestawie z dwuczęściowym mieszadłem znajdują się również 2 klucze montażowe. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze mieszadła do kleju?

Cena za mieszadło do betonu PARKSIDE to ok. 250 zł.

Mieszadło do betonu na wiadrze z betonem, a także mieszarka do betonu i jej ceny
Jak wybrać mieszadło do betonu, czyli mieszarka do betonu i jej cena

Mieszadło elektryczne do betonu 2350 W GEKO

Dzięki tej mieszarce będziesz mógł z powodzeniem zmieszać zarówno pylne, jak i płynne materiały budowlane. Za kupnem mieszadła przeważa aż 6-stopniowa regulacja obrotów i bardzo prosta obsługa – przez co poradzą sobie z mieszadłem nawet początkujący majsterkowicze. Mieszadłem tym możesz wymieszać nie tylko beton, ale i farby, kleje, żywicę epoksydową, niepalne chemikalia i inne zaprawy tynkarskie. Moc mieszadła GEKO jest już o wiele większa, niż wyżej opisanego urządzenia – jest to bowiem aż 2350 W.

Cena za mieszadło do betonu GEKO to ok. 200 zł.

Mieszadło do betonu MacAllister 1300 W

Mieszarka MacAlister to idealne narzędzie zarówno do lekkich prac wykończeniowych, jak i cięższych prac budowlanych. Dzięki temu mieszadłu poradzisz sobie bez problemu nie tylko z betonem, ale i klejami, farbami, rozpuszczalnikami, barwnikami, a także innymi lekkimi zaprawami murarskimi. Mieszadło pozwala na uzyskanie idealnej konsystencji produktu, poprzez precyzyjne wymieszanie i połączenie składników mieszanki. Co ważne, urządzenie posiada również uchwyt dwuręczny, więc wygodnie będziesz się nim posługiwać na budowie – mając pełną kontrolę nad mieszadłem i jego ruchem. Zaprawę wymieszasz tym sprzętem w bardzo krótkim czasie, unikając przerw i przyspieszając remont.

Cena za mieszadło do betonu MacAllister to ok. 300 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej