Wypożyczenie agregatu – co wpływa na cennik usługi?

W wielu większych miastach działają firmy oferujące wynajem agregatu prądotwórczego. Cennik usług jest mocno zróżnicowany. Dlatego zanim odpowiemy, ile kosztuje wypożyczenie sprzętu, omówimy najważniejsze, wpływające na cenę zmienne.

Cennik za wypożyczenie agregatu prądotwórczego będzie uzależniony od czasu wynajmu. Większość firm oferuje wynajem w przeliczeniu za dobę. Mniejsze agregaty można także wypożyczyć na godziny, jednak nie jest to standard wszystkich wypożyczalni. Wynajem według stawki za godzinę lub za dobę znajduje zastosowanie przy okazjonalnym zapotrzebowaniu na prąd z agregatu (np. podczas nieprzewidzianej awarii). Wiele wypożyczalni oferuje także możliwość wynajmu długotrwałego. Taki wynajem agregatu prądotwórczego przydaje się między innymi na placach budowy. Wypożyczenie urządzenia na miesiąc lub na kilka miesięcy może generować atrakcyjniejszy cennik dobowy. Rozwiązanie jest na ogół stosowane przy dużych i drogich agregatach prądotwórczych, których zakup nie byłby dla usługobiorcy opłacalny.

Cennik za wynajem agregatu prądotwórczego będzie także uzależniony od lokalizacji. Wypożyczalnie działają na terenie wielu miast. Ceny usług okazują się mocno zróżnicowane. Niższe cenniki wynajmu na ogół dotyczą wypożyczalni działających w mniejszych miejscowościach. Większe ceny wynajmu (np. za dobę) mogą obowiązywać na terenie takich miast jak Warszawa.

Kluczowym, wpływającym na ceny czynnikiem są parametry wynajmowanego agregatu prądotwórczego. Przyjmujemy w uproszczeniu, że im większa moc agregatu, tym większa będzie cena wynajmu. Osoba wynajmująca sprzęt powinna zwrócić szczególną uwagę na prąd rozruchowy, średnie zużycie paliwa, a także dopasować urządzenie do łącznej mocy, której będą wymagały zasilane przez generator urządzenia. W niektórych przypadkach istotny będzie także poziom hałasu lub wielkość zbiornika na paliwo.

Ile kosztuje wynajem agregatu prądotwórczego

Wypożyczenie agregatu prądotwórczego o mocy do 13 kW

Jak już ustaliliśmy, cennik wynajmu agregatu prądotwórczego będzie uzależniony od jego mocy nominalnej. Do użytku domowego w zupełności wystarcza wypożyczenie agregatów o mocy do 13 kW. Niektóre z nich posiadają przenośną budowę i ważą w granicach 70 – 90 kg. Możemy wypożyczyć je na kilka dni lub na dobę.

Ile kosztuje wynajem agregatu prądotwórczego o mocy nominalnej do 2,2 kW? Średni cennik za wypożyczenie sprzętu kształtuje się w przedziale 50 – 100 zł za dobę. Wiele wypożyczalni oferuje także możliwość wynajmu na godziny. W tym przypadku średni cennik utrzymuje się w przedziale 10 – 20 zł za godzinę.

Im większa moc urządzenia, tym wyższy cennik wynajmu. Za wypożyczenie agregatu prądotwórczego o mocy do 4,5 kW na ogół trzeba zapłacić około 80 – 150 zł za dobę. Niektóre wypożyczalnie oferują także usługę na godziny. Średnia cena wynajmu godzinowego utrzymuje się w przedziale 20 – 30 zł.

Kolejny przykład to agregaty prądotwórcze o mocy do 7,8 kW. Tego typu urządzenia są w stanie zapewnić energię elektryczną na potrzeby niektórych imprez plenerowych. Średnia cena wynajmu utrzymuje się w przedziale 150 – 250 zł. Za wynajem godzinowy należy zapłacić około 30 – 45 zł. Ostatni przykład to agregaty prądotwórcze o mocy nominalnej do 13 kW. Są to urządzenia o większych gabarytach i dużych możliwościach zastosowania. Ile kosztuje ich wypożyczenie? Cena będzie uzależniona od specyfiki technicznej konkretnego sprzętu. Cenniki wypożyczalni na ogół utrzymują się w przedziale 170 – 300 zł netto za dobę. Wynajem na godziny należy do rzadkości ze względu na większe gabaryty agregatów. Średnia cena wynajmu godzinowego wynosi około 35 – 50 zł. Poniżej prezentujemy cennik w formie tabelarycznej.

Ile kosztuje wynajem agregatu prądotwórczego do 13 kW? Średni cennik za wypożyczenie urządzeń. Aktualizacja: 31-03-2023 r.

Cena za dobę

Cena za godzinę

Agregaty prądotwórcze do 2,2 kW

50,00 – 100,00 zł

10,00 – 20,00 zł

Agregaty prądotwórcze do 4,5 kW

80,00 – 150,00 zł

20,00 – 30,00 zł

Agregaty prądotwórcze do 7,8 kW

150,00 – 250,00 zł

30,00 – 45,00 zł

Agregaty prądotwórcze do 13 kW

170,00 – 300,00 zł

35,00 – 50,00 zł

Źródło tabeli: opracowanie własne

Sprawdź także ten artykuł: Agregaty prądotwórcze - rodzaje, polecani producenci, opinie, ceny.

Wynajem agregatu prądotwórczego o mocy do 47 kW. Średni cennik wypożyczalni

Mniejsze agregaty prądotwórcze wystarczą na potrzeby gospodarstwa domowego, jednak nie zasilą urządzeń o większym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Dlatego w profesjonalnych wypożyczalniach znajdziemy także maszyny o większej mocy nominalnej. Ile kosztuje ich wypożyczenie?

Pierwszym przykładem są agregaty prądotwórcze o mocy do 18 kW. Cena wynajmu na ogół zostaje ustalona za dobę. Cena usługi wypożyczenia będzie uzależniona od specyfiki technicznej agregatu oraz od stawki wypożyczalni. Średnie ceny na ogół utrzymują się w przedziale 320 – 500 zł za dobę.

Drugi przykład to duże agregaty prądotwórcze o mocy do 33 kW. Ze względu na kosztowność i gabaryty owej maszyny, cena wynajmu okazuje się wyższa. Średnie ceny za wypożyczenie agregatów prądotwórczych o mocy do 33 kW na ogół mieszczą się w granicach 350 – 550 zł. Im więcej prądu może wyprodukować agregat, tym wyższa będzie cena jego wynajmu. W ofercie niektórych wypożyczalni pojawiają się agregaty prądotwórcze o mocy do 47 kW. Średnia cena wynajmu na ogół mieści się w przedziale 400 – 650 zł za dobę. Wiele wypożyczalni oferuje także usługi wynajmu długoterminowego.

Ile kosztuje wypożyczenie większego agregatu? Aktualizacja cennika: 31-03-2023 r.

Średnia cena za dobę od

Średnia cena za godzinę do

Agregaty prądotwórcze do 18 kW

320,00 zł

500,00 zł

Agregaty prądotwórcze do 33 kW

350,00 zł

550,00 zł

Agregaty prądotwórcze do 47 kW

400,00 zł

650,00 zł

Źródło tabeli: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik wynajmu agregatów prądotwórczych ma charakter poglądowy i nie stanowi oferty handlowej. Ceny oferowane przez lokalne wypożyczalnie mogą się odczuwalnie różnić. Kwoty zawarte w niniejszym zestawieniu nie zawierają wartości podatku VAT.

ikona podziel się Przekaż dalej