Ogólna charakterystyka ampulów

Klucze ampulowe to jedna z grup narzędzi, obok kluczy nastawnych, kluczy pneumatycznych, kluczy żabka, które są przydatne w każdym domu czy w każdej skrzynce majsterkowicza. Charakteryzują się różnymi rodzajami końcówek. Przymocowane są one w jednej części klucza, natomiast po drugiej stronie jest uchwyt. Wśród końcówek wymienić można hex (klucz heksagonalny), pięciokątny imbus czy torx. W kluczach nasadowych można podmieniać je dowolnie. Klucz ampulowy w wyglądzie podobny jest najczęściej do literki L lub Z.

Klucze ampulowe znaleźć można również pod nazwą klucze imbusowe, klucze trzpieniowe czy ampule. W sprzedaży często występują jako zestaw kluczy ampulowych, a najpopularniejsze z nich to klucze Yato. Klucze imbusowe posiadają różne wymiary, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego klucza ampulowego do wykonywanej pracy. Ampule podobnie jak klucze nastawne czy klucze żabka wykorzystywane mogą być w praktycznie wszystkich pracach naprawczych. Dlatego właśnie bez kluczy imbusowych ciężko wyobrazić sobie amatorski czy profesjonalny warsztat.

Budowa klucza jest najczęściej w formie literki L, co pozwala na dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Zestaw kluczy ampulowych posiada kilka rozmiarów narzędzi, jeszcze bardziej wpływając na komfort pracy. W zestawie dostępne są również poza różnymi rozmiarami także różne końcówki takie jak hex, pięciokątny imbus czy inne klucze nasadowe. Klucze ampulowe to praktyczny wybór w opinii wielu klientów. Zastanawiasz się, w jakie klucze wyposażyć domowy warsztat? Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o kluczach narzędziowych.

Wybrane zestawy kluczy ampulowych

Pierwszym przykładem jest zestaw kluczy trzpieniowych firmy TengTools TEDHT42, w którego skład wchodzą 42 sztuki. Pomiędzy pięciokątnym imbusem, a kluczem torx można znaleźć także klucze płaskie. Zapakowane są w profesjonalna kasetę narzędziową, która można z łatwością wsadzić do wózków czy skrzyń narzędziowych.

Kolejną propozycją z oferty firmy TengTools jest zestaw 7 kluczy trzpieniowych hex TTHEX7. Klucze posiadają okrągłą końcówkę, która ułatwia pracę w przypadku pochyłu do 30°. Wszystkie narzędzia firmy TengTools są objęte dożywotnią gwarancją (również klucze pneumatyczne, klucz impulsowy oraz reszta), co potwierdza wysoką jakość wykonania. Cały zestaw zapakowany jest w plastikowe pudełko z osobnym miejscem dla każdego klucza heksagonalnego.

Producent Jonnesway wyprodukował komplet imbusowych niskoprofilowanych H03SS109S , który zawiera 9 długich ampulów. Narzędzia wykonane są ze stali chromowo-wanadowej, która jest odporna na wysokie temperatury czy ścieranie. Praktyczna rączka pokryta specjalną matą poprawia komfort użytkowania. Zestaw kluczy sprzedawany jest w wygodnej saszetce z tworzywa sztucznego.

Jednak najpopularniejszym producentem jest firma Yato. Pochwalić się ona może bardzo dobrymi opiniami oraz rekomendacjami. Klucze Yato nie tylko wśród kluczy ampulowych się w czołówce. Zestawy 12 kluczy imbusowych z kulistą końcówką charakteryzują się wysoką wytrzymałością i trwałością przez lata. Wyprodukowane są ze stali chromowo-wanadowej. Z Bez problemu można z kluczami Yato wyjść z domu czy z warsztatu, ponieważ pakowane są w praktyczny organizer ułatwiający ich transport.

Klucze ampulowe na białym tle, czyli klucze imbusowe i ich przeznaczenie w warsztacie
Klucze ampulowe oraz klucze imbusowe, ich rodzaje, ceny i porady
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze zestawy kluczy

Szukasz porządnego zestawu kluczy w atrakcyjnej cenie? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane zestawy narzędziowe przez naszych czytelników.

Krótkie podsumowanie wybranych zestawów kluczy ampulowych

Nazwa zestawu kluczy ampulowych

Orientacyjna cena

TengTools TEDHT42 42 szt.

364 zł

TengTools TTHEX7 7 szt.

140 zł

Jonnesway H03SS109S 9 szt.

45 zł

Yato klucze imbusowe 12 szt.

25 zł

Klucze ampulowe – porady użytkowe

Jedną z głównych zalet kluczy ampulowych jest możliwość dojścia do trudnodostępnych miejsc. W dużej mierze jest to jeden z powodów posiadania i użytkowania tego typu kluczy. Klucz imbusowy bardzo często można znaleźć w zestawie mebli do samodzielnego złożenia, co potwierdza tylko fakt, iż są to bardzo uniwersalne przybory.

Mając na półkach sklepowych bardzo duży wybór w zakresie wielkości oraz rodzaju kluczy, warto dobrać klucz zbliżony do ideału, aby ułatwić sobie pracę. Odpowiednie narzędzie, to zawsze prostsza praca. Kluczem imbusowym, ampulowym czy nawet kluczem impulsowym odkręcić lub zakręcić można różne rzeczy, dlatego tak ważne jest, aby średnica klucza pasowała do średnicy śruby czy wkrętu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły