Piła do betonu - zastosowanie i rodzaje

Piła do betonu czy pilarka do betonu posiada bardzo szerokie zastosowanie. Często jest niezastąpionym urządzeniem na każdym placu budowy. Służy do cięcia betonu, asfaltu, a nawet kamienia. Dlatego decydując się na jej zakup, koniecznie należy zwrócić uwagę na jej wytrzymałość i radzenie sobie w trudnych warunkach.

Przecinarka do betonu przydaje się zwykle przy późniejszej obróbce betonowych elementów, w tym również płyt betonowych. W ten sposób możemy przycinać beton lub asfalt do wybranych rozmiarów i kształtów.

W zależności od sposobu przycinania betonu możemy wymienić takie urządzenia jak:

 • Piła łańcuchowa do betonu - są to pilarki do betonu, które wyposażone są w diamentową piłę łańcuchową. Tego typu urządzenia sprawdzają się do cięcia betonu, asfaltu, kamienia, a także murów. Decydując się na zakup piły łańcuchowej, należy sprawdzić, czy jest wyposażona w system czyszczenia przy pomocy wody. Dzięki temu zanieczyszczenia powstające podczas cięcia. Piła łańcuchowa do betonu wyposażona jest w silnik spalinowy. Samo urządzenie często traktuje się jako dodatkowe uzupełnienie podczas prac wykonywanych przecinarką. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o betonie.
 • Przecinarka tarczowa do betonu - przecinarka zasilana jest energią elektryczną, dlatego ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac remontowych i budowlanych. Przecinarki tego typu wyposażona jest najczęściej w diamentowe tarcze tnące. Najczęściej są to urządzenia o mocy od 3,2 do ok 5 kW. Wybierając przecinarkę należy zwrócić uwagę na średnicę tarczy tnącej. W ten sposób będzie można zorientować się, z jakimi elementami sobie poradzimy. Dodatkowym wyposażeniem jest ogranicznik głębokości cięcia, co znacznie ułatwia wykonywaną pracę. A może zainteresuje cię także ten artykuł o chudym betonie?
 • Piła stołowa do betonu - piła stołowa jest profesjonalnym urządzeniem przeznaczonym do cięcia elementów betonowych, klinkieru, cegieł, a także kamienia naturalnego. Identycznie jak przecinarki, piły stołowe są wyposażone w diamentowe tarcze tnące. Urządzenia powinny być wyposażone w wiadro, z którego pobierana jest woda do chłodzenia tarczy.  Dzięki temu tarcza jest na bieżąco czyszczona z osadu. Zanieczyszczenia gromadzone są do specjalnej wanny. Stamtąd czysta woda znad osadów znowu wędruje do wiadra. W ten sposób w czasie pracy piły stołowej nie trzeba mieć dostępu do bieżącej wody. Piła stołowa wyróżnia się takimi parametrami jak: maksymalna głębokość, długość i średnica cięcia. Otwór mocowania tarczy, rodzaj ochrony, ciężar, ciśnienie akustyczne, a także pojemność wiadra. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na moc silnika napędowego. Piła stołowa zasilana jest energią elektryczną. Jeśli szukasz więcej informacji, przeczytaj także ten artykuł z poradami na temat wiercenia w betonie.
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze materiały budowlane

Szukasz promocji na materiały budowlane? Dobrze trafiłeś. Sprawdź najlepsze promocje w internecie.

Ponadto możemy podzielić urządzenia do cięcia betonu ze względu na sposób zasilania. Do nich zalicza się:

 • Piła spalinowa
 • Piła elektryczna
Piła do betonu to przydatne narzędzie dla każdego majsterkowicza. Przyda się także na każdej budowie domu, warto w nią zainwestować, chociaż to dość drogi sprzęt.
Piła do betonu - rodzaje pił, opinie, ceny, wiodący producenci i inne porady przy wyborze

Piła do betonu - najpopularniejsi producenci i przykładowe ceny

Decydując się na zakup piły do betonu, możemy spotkać się z przykładowymi cenami:

 • Piła stołowa 2200W Cedima CTS-56, Makita - 4 199,00 zł
 • Piła stołowa 1,1kW, do cięcia betonu DX-250 1000, Makita - 6 162,00 zł
 • Przecinarka tarczowa TS 420, moc 3,2 kW, średnica tarczy tnącej 350 mm, Sthil - 3899,00 zł
 • Przecinarka tarczowa TS 500i, moc 3,9 kW, średnica tarczy tnącej 350 mm, Sthil - 4649,00 zł
 • Przecinarka tarczowa TS 700, moc 5,0 kW, średnica tarczy tnącej, 350 mm, Sthil - 4779,00 zł
 • Przecinarka tarczowa TS 800, moc 5,0 kW, średnica tarczy tnącej 400 mm, Sthil - 4999,00 zł
 • Piła łańcuchowa do betonu i asfaltu GS 461, prowadnica 40 cm, GMB, Sthil - 8349,00 zł
 • Piła łańcuchowa do betonu i asfaltu GS 461, prowadnica 40 cm, GBE, Sthil - 7849,00 zł
 • Piła spalinowa do betonu GS461, prowadnica 30 cm, GBM, Sthil - 7899,00 zł
 • Tarcze tnące diamentowe uniwersalne do betonu i asfaltu, Sthil - 1051,00 zł
 • Tarcze tnące diamentowe uniwersalne do betonu zbrojonego, Sthil - od 1215,00 zł
 • Piła do betonu TS350G-Pro - 2699,00 zł
 • Przecinarka spalinowa do betonu K970 Chain, Husqvarna - 8250,00 zł
 • Piła spalinowa do betonu PC-7614vV, Dolmar - 3900,00 zł

A może zainteresuje cię także artykuł o betonie wodoszczelnym?

Ceny wynajmu sprzętu do cięcia betonu:

 • Przecinarka spalinowa jezdna do betonu i asfaltu Honda Sharky 351 - od 170 zł/doba
 • Przecinarka spalinowa ręczna z tarczą o średnicy 300-350 mm, Husqvarna K760 - od 160 zł/doba
 • Przecinarka stołowa z tarczą o średnicy 650 mm, Norton Jumbo 651 - od 170 zł/doba

Do wyboru mamy cały szereg urządzeń, a także elektronarzędzi przeznaczonych do cięcia betonu, jak piła czy pilarka do betonu. Dlatego określając dokładnie swoje oczekiwania, a także możliwości finansowe, dopasowanie odpowiedniego sprzętu nie powinno stanowić problemu. Warto jednak skupić się na urządzeniach pochodzących od znanych firm. Jest to gwarancja ich jakości i doskonałej wytrzymałości podczas najcięższych prac. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o narzędziach i maszynach budowlanych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły