Pilarki NAC – najpopularniejsze modele

Przeglądając ofertę pił łańcuchowych marki NAC, napotkamy dwie grupy produktów. Do nich zaliczają się piły łańcuchowe elektryczne oraz spalinowe. Pierwsza grupa urządzeń jest nieco bardziej rozbudowana. Jednak oferta pił spalinowych również zawiera w sobie ciekawe modele, którym przyjrzymy się za chwilę nieco bliżej.

Do modeli pilarek łańcuchowych marki NAC zaliczają się:

  • Piła mechaniczna 2,45 KM NAC-CST45-40-02AC – maksymalna moc silnika wynosi 2,4 KM, natomiast maksymalna prędkość może osiągnąć poziom 10500 obrotów na minutę. Piła mechaniczna wyposażona jest w automatyczne smarowanie łańcucha. Model świetnie sprawdza się do amatorskiego cięcia drewna.
  • Pilarki NAC 1,2 KM NAC-CST25-25AC – piła mechaniczna, której maksymalna moc silnika wynosi 1,2 KM, dlatego ten model zalecany jest do amatorskiego użytkowania. Piły łańcuchowe w tym modelu wyróżniają się maksymalną prędkością silnika na poziomie 11000 obrotów na minutę. Jak w poprzednim typie, urządzenie wyposażone jest w automatyczne smarowanie łańcucha. Odmiennym parametrem jest długość prowadnicy, która w tym modelu wynosi zaledwie 25 cm.
  • Pilarki NAC 3,00 KM NAC-CST52-45-01AC – są to cięższe modele, ważące już 6 kg. Jednocześnie maksymalna moc silnika wynosi do 3KM, a maksymalna prędkość obrotowa może wynieść 10300 obrotów na minutę. Dwusuwowy model wyposażony jest w automatyczne smarowanie łańcucha.
  • Pilarki NAC 3,00 KM (Ł,P) Oregon NAC-CST52-45AO – maksymalna moc silnika pilarki łańcuchowej wynosi 3 KM, dzięki czemu urządzenie sprawdzi się przy bardziej wymagających pracach. Piła NAC charakteryzuje się 45-centymetrową prowadnicą, a także maksymalną prędkością obrotową utrzymującą się na poziomie 10500 obrotów na minutę. Jednocześnie warto dodać, że maksymalna prędkość silnika na biegu jałowym wynosi 3000 obrotów na minutę. Oczywiście urządzenie jest wyposażone w automatyczne smarowanie łańcucha.
  • Pilarki NAC Ursus 2,3 KM (Ł) Oregon UR-CST45-350 – piła spalinowa NAC wyposażona jest w dwusuwowy silnik o maksymalnej prędkości wynoszącej 10800 obrotów na minutę. Prowadnica o długości 35 cm, doskonale poradzi sobie z większością elementów drewnianych przeznaczonych do przecięcia. Jeśli szukasz więcej modeli i porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o piłach spalinowych.
  • Piły motorowe 3,8 KM – NAC-CST61-50AC – poszukując pilarki spalinowej do zaawansowanych prac, to ten model okaże się niezawodny. Piła NAC wyróżnia się dwusuwowym silnikiem o maksymalnej mocy 3,8 KM i pojemności 61 cm3. Maksymalna prędkość silnika wynosi aż 10800 obrotów na minutę, przy czym na biegu jałowym wynosi ona 3000 obrotów na minutę. Prowadnica osiąga długość aż 50 cm, dzięki czemu piła mechaniczna doskonale poradzi sobie z naprawdę dużymi klockami drewna.
  • Piły motorowe Ursus 1,2 KM „gałęziówki” UR-CST25-25-OW – piła spalinowa NAC tego modelu to lekkie, ważące 3,5 kg urządzenie, które dedykowane jest przede wszystkim do cięcia gałęzi. Do tego celu dostosowana jest również prowadnica o długości 25 cm. Maksymalna moc silnika wynosi zaledwie 1,2 KM, jednak nie jest potrzebna większa do dedykowanych prac. Maksymalna prędkość obrotowa utrzymuje się na poziomie 11000 obrotów na minutę, przy czym maksymalna prędkość na biegu jałowym wynosi około 300 obrotów na minutę.
  • Piły motorowe 3,80 KM (Ł,P) Oregon, WalbroNAC-CST61-50AOW – piła NAC dedykowana dla wymagających osób, które zamierzają uporać się z pokaźnymi kawałkami drewna. Moc silnika wynosząca 3,8 KM, a także prowadnica o długości 50 cm, to parametry, które mocno wykraczają poza amatorskie zapotrzebowanie. Piła mechaniczna wyróżnia się maksymalną prędkością silnika na poziomie 10800 obrotów na minutę.
  • Piły motorowe Ursus 2,9 KM (Ł) Oregon, Walbro UR-CST52-400W – piła NAC z dwusuwowym silnikiem o maksymalnej mocy 2,9 KM. Urządzenie jest wyposażone w wysokiej jakości gaźnik Walbro, a także łańcuch Ursus/Oregon o długości 40 cm. Piły łańcuchowe w tym modelu wyróżniają się maksymalną prędkością obrotową silnika na poziomie 75000 obrotów na minutę.

Piła mechaniczna – porady przedzakupowe

Wybierając piły łańcuchowe marki NAC, na pewno interesują nas promocje oraz opinie Klientów. Tak naprawdę należy sobie wcześniej odpowiedzieć, w jakim celu chcemy zakupić urządzenie. Po tej informacji będzie nam łatwiej dopasować parametry konkretnych modeli pilarek spalinowych. Niepotrzebna jest piła o dużej mocy silnika, jeżeli zamierzamy ciąć nią wyłącznie drobne gałęzie. Natomiast chcąc się uporać z większymi kawałkami drewna, maksymalna moc silnika powinna być jak największa, a także warto zainwestować w piłę o dłuższej prowadnicy.

Piła spalinowa NAC na białym tle oraz piły motorowe i piły łańcuchowe, a także ich opinie i ceny oraz polecane modele
Piła spalinowa NAC – przegląd modeli w ofercie, ceny, opinie, porady
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze pilarki spalinowe

Szukasz dobrze wykonanej, niezawodnej pilarki spalinowej? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane modele pilarek spalinowych.

Każdy model pilarek NAC jest wyposażony w automatyczne smarowanie łańcucha. Jest to bardzo duże udogodnienie, dzięki któremu nie jesteśmy zmuszani do przerywania pracy. Istotnym, choć często pomijanym elementem jest również waga piły spalinowej. Do drobnych prac dobrze, aby waga nie przekraczała 4-4,5 kilogramów. Im większy ciężar piły spalinowej, tym praca nią będzie bardziej wyczerpująca, ale jednocześnie możemy spodziewać się dużo większej stabilności urządzenia.

Piła spalinowa NAC – ceny i opinie

Na szczęście piły spalinowe marki NAC nie zaliczają się do grupy produktów o wygórowanych cenach. Tym bardziej że często na konkretne modele możemy znaleźć atrakcyjne promocje. Warto jednak dowiedzieć się, z jakimi konkretnymi kosztami przyjdzie nam się zmierzyć, decydując się na zakup jednej z pił łańcuchowych tej firmy. Dla porównania zostaną podane także ceny pilarek konkurencyjnych firm.

Przykładowe ceny popularnych modeli pilarek spalinowych

Nazwa produktu

Cena

Piła spalinowa NAC 2,45 KM CST45-40-02AC, promocje

Ceny od 389,00 zł – bardzo dobre opinie

Pilarka spalinowa 3,00 KM NAC-CST52-45-01AC, promocje

423,00 zł – bardzo dobre opinie

Pilarka spalinowa Ursus 1,2 KM Gałęziówka UR-CST25-25-OW

549,00 zł

Pilarka spalinowa Ursus 2,9 KM (Ł) Oregon, Walbro UR-CST52-400W

573,00 zł

Piły spalinowe Husqvarna 120 Mark II

729,00 zł

Piły spalinowe Husqvarna 130

819,00 zł

Piły spalinowe Husqvarna 120i

759,00 zł

Piły spalinowe Husqvarna 135 Mark II

1019,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły