Pilarki Husqvarna – ogromna oferta

Husqvarna dzieli swoje pilarki na cztery różne kategorie ze względu na zastosowanie. Najczęściej kupowane są oczywiście piły Husqvarna do codziennego użytku, czyli do prac przydomowych. Stosuje się je do lżejszych prac w ogrodzie. Są bardzo łatwe w uruchomieniu, stosunkowo lekkie. Mają dużą moc, ale ich zużycie paliwa nie jest bardzo wysokie.

Pilarki Husqvarna do intensywnej eksploatacji nadają się dla właścicieli terenów zielonych lub osób, które na nich pracują. Są bardziej wytrzymałe, ale lekkie, chociaż trzeba przyznać, że ich wydajność jest zaskakująco wysoka. W ofercie marki znajdują się także pilarki profesjonalne, których mały ciężar sprawia, że są zaskakująco wygodne w pracy. Pilarki Husqvarna dla profesjonalistów to narzędzia wyposażone w inteligentne systemu usprawniające pracę na co dzień. Pilarki łańcuchowo-spalinowe to pilarki wszechstronne. Są łatwe w obsłudze, lekkie i wydajne.

Husqvarna dba o to, by wszystkie modele były bardzo trwałe. Są także funkcjonalne – szybki start, łatwe oliwienie i czyszczenie łańcucha, wygodny wlew paliwa. To naprawdę pozycja na rynku, nad którą warto się zastanowić. Marka ma dość wysokie ceny, jest to jednak zakup na całe lata. W ofercie marki znajdują się zarówno pilarki spalinowe, elektryczne jak i wyposażone w akumulator. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o piłach spalinowych.

Pilarki Husqvarna – zastosowanie technologie

Najnowsze linie pilarek Husqvarna wszystkich rodzajów mają zastosowane nowoczesne technologie, dzięki którym praca jest o wiele łatwiejsza. Najważniejszą innowacja jest chyba silnik X-Torq, który zapewnia mniejsze zużycie paliwa. Dzięki temu emisja dwutlenku węgla jest naprawdę niska, więc nawet pilarki spalinowe Husqvarna spełniają najbardziej ostre normy dotyczące ochrony środowiska.

Pilarki husqvarna, w tym pilarki spalinowe husqvarna czy używane piły husqvarna oraz pilarki łańcuchowe spalinowe
Pilarki Husqvarna - przegląd oferty, opinie, ceny, porady przed zakupem

System TrioBrake ułatwia uruchamianie silnika. Wyposażone w niego pilarki łańcuchowo-spalinowe odpalają się za pomocą mechanizmu bezwładnościowego. Oczywiście można także uruchomić je manulanie – za pomocą lewej lub prawej dłoni. Bardzo funkcjonalną innowacją jest AutoTune, czyli system automatycznego dopasowywania wydajności silnika. System bierze pod uwagę takie czynniki jak paliwo, wysokość, wilgotność, temperaturę oraz zabrudzony filtr.

Pilarki spalinowe Husqvarna – przegląd modeli

Pilarki spalinowe Husqvarna to największy zbiór modeli różnego typu. Ich zaletą jest fakt, że są bardzo wydajne i mają dużą moc, o wiele większą niż elektryczne czy akumulatorowe. Pilarki łańcuchowo-spalinowe są jednak o wiele głośniejsze i niestety także ciężkie – do wagi narzędzia trzeba jeszcze doliczyć wagę paliwa. A może zainteresuje cię także ten artykuł o pilarkach łańcuchowych?

Husqvarna oferuje pilarki spalinowe przeznaczone zarówno do lekkich prac przydomowych, jak i do większej eksploatacji, profesjonalne czy uniwersalne. Różnią się między sobą mocą, wielkością cylindra i wartością określającą maksymalną długość do prowadnicy.

Pilarki spalinowe Husqvarna

Zastosowanie

Nazwa modelu

Moc wyjściowa

w kW

Pojemność cylindra w cm3

Max długość do prowadnicy

Ceny*

Do prac przydomowych

120 Mark II

1,4

38,2

45 cm

700 zł

Wszechstronne

450

2,4

50,2

50 cm

1950 zł

Intensywna eksploatacja

365 X-Torq

3,6

70,7

70 cm

3400 zł

Do użytku profesjonalnego

560 XP

2,8

50,1

50 cm

2700 zł

*Ceny pochodzą ze strony producenta

Elektryczne i akumulatorowe pilarki Husqvarna – opinie i modele

Elektryczne i akumulatorowe pilarki do drewna tej marki zajmują o wiele mniejszą część oferty. Są chętnie kupowane ze względu na ich mniejszą wagę, ale warto wiedzieć, że ich wygoda użytkowania jest znacznie mniejsza. Przede wszystkim potrzebują źródła zasilania, więc w pracach z dala od domu czy budynków gospodarczych będą raczej bezużyteczne. Sprawdź także ten artykuł o pilarkach tarczowych.

Są to pilarki uniwersalne i do prac domowych. Niestety, te profesjonalne lub do intensywnej eksploatacji muszą mieć moc, którą mogą dać im wyłącznie pilarki łańcuchowo-spalinowe. W ofercie Husqvarna znajduje się tylko jedna pilarka elektryczna 420 EL. Jest bardzo uniwersalna i stosunkowo lekka. Waży niecałe 5 kilo, ale jej moc wyjściowa to zaledwie 1,7 kW. Nie sprawdzi się w roli pilarki do drewna, raczej jako nożyce do żywopłotu i do drobnych prac wokół domu. Jej koszt to mniej więcej 1000 zł.

Pilarki akumulatorowe Husqvarna mają wbudowany akumulator, który pozwala na trochę nieprzerwanej pracy bez ładowania. Jednak nie nadają się do prac profesjonalnych, raczej do krótkich prac w ogrodzie.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze pilarki spalinowe

Szukasz dobrze wykonanej, niezawodnej pilarki spalinowej? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane modele pilarek spalinowych.

Pilarki akumulatorowe Husqvarna

Model

Napięcie akumulatora

Typ baterii

Ciężar

Max długość prowadnicy

Ceny*

120i

36 V

Li-Ion

2,95 kg

30 cm

760 zł

TP 535i XP

36 V

Li-Ion

2,4 kg

35 cm

1979 zł

*Ceny pochodzą ze strony producenta

Nowe czy używane pilarki Husqvarna

Niestety, ale dobrej jakości, uniwersalna pilarka Husqvarna to dość duży wydatek. Dlatego wiele osób decyduje się kupić używane narzędzia tej firmy za wiele mniejsze kwoty. Czy słusznie? Z jednej strony piły Husqvarna są bardzo trwałe, więc można przypuszczać, że po kilku latach użytkowania nadal będą w świetnym stanie.

Z drugiej strony jednak muszą być odpowiednio użytkowane i konserwowane, by naprawdę były w dobrym stanie po upływie kilku lat. Stosowanie odpowiednich olejów, czyszczenie i przechowywanie w odpowiednich warunkach są konieczne. Dlatego przed zakupem używanego sprzętu warto dokładnie go sprawdzić. I to nie tylko ze względu na jego wartość, lecz przede wszystkim bezpieczeństwo. Obojętnie, czy są to pilarki profesjonalne, czy zwykłe nożyce do żywopłotu, warto zachować ostrożność. Należy także pamiętać, że stare modele pilarek nie mają najnowszych technologii i funkcjonalności. Jeśli zależy ci na bardziej komfortowej i cichszej pracy, kup nowy model. A może zainteresuje cię także ten artykuł o pilarkach spalinowych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły