Pilarki Stihl – wady i zalety

Do wad pilarek Stihl zdecydowanie należy ich cena. Jest naprawdę wysoka, ale z drugiej strony kupując pilarkę tej marki, możesz mieć pewność, że będzie idealnej jakości. Trwałość, duży zasięg cięcia, zastosowanie systemów bezpieczeństwa i błyskawicznego wyłącznika – to najważniejsze zalety wszystkich pilarek Stihl.

W ofercie tej marki znajduje się bardzo wiele różnego rodzaju produktów. Przede wszystkim są to pilarki elektryczne – czy to akumulatorowe, czy zasilane prądem. Pilarka spalinowa Stihl także jest warta zainteresowania. Dzięki temu są lekkie i bardziej wygodne w użyciu. Dużą zaletą wszystkich pilarek Stihl jest głośność ich pracy. Są zaskakująco ciche, o wiele cichsze niż na przykład pilarki Husqvarna. Niski poziom decybeli wydają przede wszystkim pilarki akumulatorowe, pilarka spalinowa Stihl jest na tyle głośna, że wymaga założenia słuchawek wygłuszających. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o piłach spalinowych.

Pilarki Stihl – rodzaje

Na stronie marki Stihl możemy zapoznać się z podziałem ich produktów. Wyróżnia się zatem pilarki spalinowe do prac przy domu, a także te specjalistyczne i przeznaczone do profesjonalnego ogrodnictwa i leśnictwa. Są to pilarki napędzane mieszaniną oleju i benzyny. Mają o wiele większą moc niż lekkie pilarki elektryczne, jednakże są także znacznie cięższe. Wyróżnia się także pilarki elektryczne – zasilane prądem z sieci i pilarki akumulatorowe. Te najbardziej nadają się do lżejszych prac wokół domu (przycinane krzewów, przygotowanie drewna na opał czy ognisko).

Którą pilarkę Stihl wybrać? Do prac profesjonalnych potrzebna jest spalinowa piła łańcuchowa, ponieważ ma największą moc. Do prac przy domu i w ogrodzie dobrze sprawdza się mała pilarka spalinowa Stihl – możesz nią pracować z dala od budynków, nie musząc przejmować się dostępem do zasilania czy długością kabla. Z drugiej strony jest ciężka i droga w eksploatacji. Pilarki akumulatorowe natomiast są lekkie i ciche, ale ich czas pracy jest mocno ograniczony, a czas ładowania dość długi. A może zainteresuje cię także ten artykuł o pilarkach tarczowych?

Spalinowe pilarki Stihl – opinie i ceny

Pilarki Stihl napędzane na benzynę i olej do prac wokół domu zostały wyposażone w specjalne systemy bezpieczeństwa. Dodatkowo są także wyposażone w zaawansowane rozwiązania technologiczne. W zasadzie można stwierdzić, że są to pilarki profesjonalne, ale w miniaturze. Są faktycznie znacznie lżejsze i o wiele łatwiejsze w użytku.

Spalinowa pilarka do drewna będzie najlepsza, ponieważ ma najwyższą moc. Przyda się, jeśli chcesz przygotować drewno na rozpałkę (chociaż niekoniecznie z dużych bloków czy bali), nadaje się także do przycinania krzewów i tym podobnych prac. Moc pilarek spalinowych wyrażana jest w KM. Najmocniejsze pilarki spalinowe Stihl mają około 2,3 KM mocy, najmniejsze – 1,3 – 1,6. Od tego zależy ich wielkość i ciężar, ale są stosunkowo lekkie (od 2,8 do 5 kg), zwłaszcza w porównaniu z profesjonalnymi narzędziami tego rodzaju. Sprawdź także ten artykuł o polecanych pilarkach łańcuchowych.

Porównanie najpopularniejszych pilarek spalinowych Stihl

Nazwa

Moc

Ciężar

Dodatkowe funkcje

Ceny*

Pilarka MS 170

1,6 KM

4,1 kg

brak

699 zł

Pilarka MS 180 C-BE

1,9 KM

4,5 kg

- błyskawiczny napinacz piły łańcuchowej,

- ułatwienie rozruchu,

- zwiększony komfort.

1000 zł

Pilarka MS 181

2 KM

4,3 kg

brak

Ok 1100 zł

Pilarka MS 231 C-BE

2,7 KM

5,7 kg

- błyskawiczny napinacz piły łańcuchowej,

- ułatwienie rozruchu,

- zwiększony komfort.

1730 zł

Pilarka MS 150 C-E

1,3 KM

2,8 kg

- ułatwienie rozruchu,

- zwiększony komfort.

2000 zł

*Orientacyjne ceny brutto ze strony producenta

Pilarki Stihl, czyli polecane spalinowe piły łańcuchowe oraz pilarki elektryczne Stihl i ich modele z cenami
Pilarki Stihl - wiodące modele, opinie, ceny, parametry

Pilarki elektryczne Stihl

Pilarki elektryczne Stihl to najbardziej popularne narzędzia tej firmy. Są bardzo dobrej jakości i jak wszystkie pilarki łańcuchowe, mają bardzo szerokie zastosowanie. Są ciche i wydajne, na dodatek charakteryzują się bardzo dużą precyzyjnością cięcia. Do tego stopnia, że można ich używać do rzeźbienia w drewnie i przycinania krzewów.

Spalinowe piły łańcuchowe są cięższe i emitują niebezpieczne dla środowiska związki. Pilarki elektryczne nie emitują spalin, dlatego można używać ich w zamkniętych pomieszczeniach. To idealna pilarka do drewna. Można używać ich także przy pracach remontowych i budowlanych. Są ciche i łatwe w użyciu. Wszystkie nadają się do podłączenia do napięcia zmianowego 230 V. Ich moc mierzy się w kW. Im wyższa, tym bardziej efektywna jest praca pilarek. Wszystkie pilarki elektryczne Stihl mają wbudowany system natychmiastowego hamowania piły, dzięki czemu są bardziej bezpieczne. A moża zainteresuje cię także ten artykuł o pilarkach stołowych?

Porównanie najpopularniejszych pilarek elektrycznych Stihl

Model

Moc

Ciężar

Cena*

Pilarka MSE 141

1,4 kW

4,1 kg

550 zł

Pilarka MSE 170 C

1,7 kW

4,2 kg

870 zł

Pilarka MSE 210 C-B

2,1 kW

4,5 kg

1189 zł

Pilarka MSE 230 C-B

2,5 kW

4,7 kg

1349 zł

Pilarka MSE 250

2,7 kW

5,7 kg

2069 zł

*Orientacyjne ceny brutto ze strony producenta

Akumulatorowe pilarki łańcuchowe

Pilarki akumulatorowe są niezwykle wygodne. Przede wszystkim są bardzo ciche, więc do pracy nie trzeba używać słuchawek wygłuszających. Są także lekkie. Ich przeznaczeniem jest pielęgnacja drzew – wycinanie starych pędów, korowanie pnia. Można je stosować w miejscach wymagających zachowania ciszy (na przykład parkach).

Pilarki Stihl mają zamontowane najnowsze akumulatory, które sprawiają, że praca jest wygodna i trwa dość długo. Dzięki temu narzędzie jest bardzo trwałe i będzie służyć przez wiele lat. Piła spalinowa Stihl to wybór wart rozważenia. Sprawdź także ten artykuł o polecanych pilarkach akumulatorowych.

Porównanie najpopularniejszych pilarek akumulatorowych Stihl

Model

Ciężar (bez akumulatora)

  Rodzaj akumulatora

Ceny*

Pilarka MSA 12 C-BQ

Wbudowany akumulator

Litowo-jonowy Compact

1299 zł

Pilarka MSA 140 C-BQ

2,6 kg

Litowo-jonowy Compact

1499 zł

Pilarka MSA 160 C-B

3,2 kg

Litowo-jonowy

1299 zł

Pilarka MSA 161 T

2,1 kg

Litowo-jonowy PRO

1599 zł

*Orientacyjne ceny brutto ze strony producenta

ikona podziel się Przekaż dalej