Piła Stihl – produkty dostępne w ofercie

Oferta pilarek spalinowych marki Stihl jest wyjątkowo mocno rozbudowana. Rozróżnić możemy dwie główne grupy produktów obejmujące pilarki spalinowe przeznaczone do amatorskiego użytku, jak i również profesjonalne urządzenia dedykowane dla leśnictwa. Oprócz tego w sprzedaży możemy spotkać pilarki łańcuchowe dla rolnictwa i ogrodnictwa oraz pilarki specjalistyczne. W drugiej grupie produktów pilarek specjalistycznych, firma Stihl wyróżniła pilarki carvingowe, ratownicze oraz przeznaczone do pielęgnacji drzew.

Z powodu zbyt dużej ilości dostępnych produktów, scharakteryzujemy najczęściej kupowane, czyli pilarki przeznaczone do przydomowych prac. Pozwolą one na swobodne i zarazem bezpieczne uporanie się z niechcianymi drzewami, gałęziami, czy też na pocięcie kawałków drewna na opał. Wśród tego typu pilarek spalinowych, wyróżniamy następujące modele:

 • Piła Stihl MS 170 – pilarka łańcuchowa o mocy 1,2 kW z prowadnicą o długości 35 cm. Urządzenie przeznaczone jest do cięcia drewna opałowego oraz przecinania drzew o średnicy do 30 cm. Na wyposażeniu urządzenia znajduje się m.in. system antywibracyjny, czy też Stihl Ematic, który odpowiedzialny jest za redukcję oleju. Innowacyjnym rozwiązaniem jest także dwusuwowy silnik, który został zaprojektowany w technologii 2-MIX, dzięki czemu zużycie paliwa jest mniejsze nawet o 20%.
 • Piła Stihl MS 180 – piła mechaniczna przeznaczona do amatorskiego użytku, pozwalająca na przecinanie gałęzi o średnicy nawet do 35 cm. Urządzenie wyróżnia się mocą wyjściową 1,4 kW oraz prowadnicą o długości 35 cm. Piła łańcuchowa wyposażona została w dwusuwowy silnik Stihl gwarantujący oszczędność paliwa, system antywibracyjny, a także STIHL Ematic-System. Za lepsze spalanie paliwa odpowiada technika czterokanałowa, natomiast kompensator minimalizuje liczbę czyszczeń paliwa. Na dodatkowym wyposażeniu może znaleźć się system błyskawicznego napinania łańcucha, a także system niwelujący szarpnięcia piły podczas jej uruchamiania - STIHL ElastoStart.
 • Piła Stihl MS 180 C-BE – piła łańcuchowa o mocy wyjściowej 1,4 kW, wyposażona jest w dwusuwowy silnik STIHL 2-MIX, dzięki czemu generuje ona o 20% niższe zużycie paliwa. Udogodnieniem jest system STIHL ErgoStart(E), którego zadaniem jest efektywniejsze uruchamianie urządzenia. Nie bez znaczenia jest także błyskawiczny napinacz piły łańcuchowej, a także STIHL Ematic-System minimalizujący zużycie oleju nawet o połowę.
 • Piła Stihl MS 181 – piła łańcuchowa o mocy wyjściowej 1,5 kW oraz długości prowadnicy wynoszącej 35 cm. Urządzenie jest wyposażone w silnik STIHL 2-MIX generujący niższe zużycie powietrza, a także system filtrów powietrza o długiej żywotności. Udogodnieniem w pilarce jest między innymi system antywibracyjny, dzięki któremu praca jest stabilniejsza, a także kompensator zmniejszający liczbę czynności serwisowych.
 • Piła spalinowa Stihl MS 181 C-BE – pilarka łańcuchowa o mocy wyjściowej 1,5 kW oraz prowadnicy o długości 35 cm, posiada na swoim wyposażeniu silnik STIHL 2-MIX generujący niższe zużycie paliwa. Dodatkowym udogodnieniem jest system filtrów powietrza o długiej żywotności oraz system STIHL ErgoStart, który odpowiada za redukcję energii potrzebnej do rozruchu silnika. Warto wspomnieć również o takim wyposażeniu, jak wielofunkcyjny przełącznik, kompensator lub STIHL Ematic-System. Szukasz tańszych narzędzi? Sprawdź także ten artykuł o polecanych pilarkach Makita.
 • Piła spalinowa Stihl MS 193 C-E – piła łańcuchowa o mocy wyjściowej 1,3 kW jest idealną propozycją dla majsterkowiczów oraz rzemieślników. Na standardowym wyposażeniu piły znajduje się silnik STIHL 2-MIX generujący mniejsze zużycie paliwa nawet od 20%. Dodatkowym udogodnieniem jest system antywibracyjny, kompensator, czy też STIHL Ematic-System.
 • Piła spalinowa Stihl MS 211 – piła mechaniczna o mocy wyjściowej 1,7 kW oraz prowadnicy o długości 35 cm, świetnie sprawdzi się w przydomowych pracach. Sprzęt jest wyposażony między innymi w system filtrów powietrza o długiej żywotności, system antywibracyjny, kompensator, czy też układ wstępnego ogrzewania gaźnika. Jako dodatkowe wyposażenie możemy wybrać system Stihl ElastoStart, czy też błyskawiczny napinacz piły łańcuchowej.
 • Piła spalinowa Stihl MS 211 z PD3 – piła łańcuchowa o mocy wyjściowej 1,7 kW swoją technologię opiera na silniku STIHL 2-MIX generującym niższe zużycie paliwa. Prawdziwym udogodnieniem, jeżeli chodzi o te modele pilarki jest system filtrów powietrza o długiej żywotności, system antywibracyjny, czy też boczny napinacz piły łańcuchowej. Ciekawym rozwiązaniem jest również układ wstępnego ogrzewania gaźnika.
 • Piła spalinowa Stihl MS 231 – pilarka łańcuchowa o mocy wyjściowej 2 kW oraz prowadnicy o długości 35 cm, to doskonałe narzędzie przeznaczone do uporania się z opałem. Urządzenie działa na bazie silnika STIHL 2-MIX redukującego zużycie paliwa. Pilarka została wzbogacona o system filtrów powietrzna o długiej żywotności, czy też system antywibracyjny. Jednocześnie te modele mogą posiadać jako dodatkowe wyposażenie filtr HD2, bądź też system STIHL ElastoStart.
 • Pilarka spalinowa Stihl MS 231 C-BE – pilarka łańcuchowa o mocy wyjściowej 2 kW, która została wyposażona m.in. w ręczną pompę paliwową, system antywibracyjny, czy też wielofunkcyjny przełącznik. Jako dodatkowe wyposażenie, możemy wybrać filtr HD2, który jest o wiele łatwiejszy w czyszczeniu od standardowego filtra.
 • Pilarka spalinowa Stihl MS 251 – są to modele wyróżniające się mocą wyjściową na poziomie 2,2 kW, które jak poprzednie urządzenia zostały wyposażone w silnik STIHL 2-MIX. Wyposażenie urządzenia obejmuje m.in. boczny napinacz piły łańcuchowej, system antywibracyjny, wielofunkcyjny przełącznik, czy też kompensator. Natomiast dodatkowym wyposażeniem może być filtr HD2 oraz system STIHL ElastoStart.
 • Pilarka spalinowa Stihl MS 150 C-E – jest to urządzenie wyróżniające się mocą wyjściową 1 kW, a także prowadnicą o długości 30 cm. W ten sposób mamy do czynienia z pilarką dedykowaną do drobnych prac przydomowych. Modele tego typu wyposażone są między innymi w ręczną pompę paliwową lub też czterokanałową technikę STIHL.
Piła spalinowa stihl, czyli piła stihl podczas użycia, a także pilarka spalinowa stihl, jej ceny oraz opinie
Piły spalinowe Stihl – przegląd modeli w ofercie, ceny, opinie, porady

Pilarka spalinowa Stihl – porady zakupowe

Podjęcie decyzji o zakupie konkretnego modelu pilarki łańcuchowej marki Stihl nie zalicza się do najłatwiejszych. Pierwszym pytaniem, jakie należy sobie zadać przed wyborem pilarki łańcuchowej, jest przeznaczenie sprzętu. Powyżej zostały scharakteryzowane piły spalinowe dedykowane do prac przydomowych, takich jak cięcie opału, czy też wycinka niedużych drzew. Z zupełnie innym sprzętem będziemy mieli do czynienia, jeżeli potrzebujemy go do wycinki leśnej lub poważnych prac z drewnem o dużej średnicy.

Na pewno nie warto oszczędzać na pilarkach. Warto wyposażyć konkretne modele w dodatkowe systemy, które usprawniają pracę urządzeń. Im częściej będziemy korzystać z pilarki, tym bardziej opłaca się zakup innowacyjnego urządzenia, które zostało wzbogacone o wszelkie innowacyjne systemy oraz zabezpieczenia. Na przestrzeni czasu będziemy mogli zauważyć tańszą eksploatację pilarki, chociażby przez dużo niższe zużycie paliwa. Zatem nie zawsze opłaca się kupować jak najtaniej.

Piła spalinowa Stihl – ceny i opinie

Mając na uwadze to, że pilarki Stihl nie zaliczają się do najtańszych urządzeń w tej grupie, warto rozważyć możliwość zakupu używanego sprzętu. Dlatego w poniższym zestawieniu znajdzie się wycena nie tylko nowego sprzętu, ale również pochodzącego z tzw. drugiej ręki. Dla porównania w tabeli pojawią się także wycenione pilarki łańcuchowe innych firm.

Przykładowe ceny i opinie najpopularniejszych pilarek łańcuchowych marki Stihl i nie tylko

Nazwa produktu

Cena

Pilarka spalinowa Stihl MS 170

Ceny od 699,00 zł – bardzo dobre opinie

Pilarka łańcuchowa Stihl MS 181 C-BE

Ceny od 1259,00 zł – bardzo dobre opinie

Pilarka Bosch AKE 30 S

Ceny od 385,00 zł – bardzo dobre opinie

Pilarka Bosch GKE 40 BCE

1125,00 zł

Piła mechaniczna Stihl MS 181, używane

679,00 zł

Piła mechaniczna Stihl MS 180 C 1,4 kW, używane

469,00 zł

Piła mechaniczna Stihl 250 3.1 KM, używane

720,00 zł

Pilarka Bosch AKE 35-19 S

632,00 zł

Pilarka Bosch AKE 30S, używane

270,00 zł

Pilarka Bosch AKE 30-17S, używane

199,00 zł

ikona podziel się Przekaż dalej