Pilarka spalinowa - jaką wybrać?

Piły spalinowe w Castoramie - porady zakupowe

Piła spalinowa przyda się w każdym gospodarstwie domowym, gdzie zachodzi potrzeba cięcia drew do kominka lub prac ogrodowych przy drzewach i krzewach. Castorama oferuje piły łańcuchowe w cenach od 248 do 998 zł. Warto wiedzieć jaką piłę łańcuchową spalinową wybrać do danego gospodarstwa domowego.

Pilarki łańcuchowe spalinowe są droższe i bardziej hałaśliwe od pił elektrycznych. Jednak stanowią one opcję bardziej wygodną, gdyż nie ogranicza nas kabel elektryczny, szczególnie w czasie prac ogrodowych. Piły elektryczne mają znacznie mniejszą moc i muszą korzystać z podłączenia do gniazdka elektrycznego lub akumulatora. Poradzą sobie z cięciem drewna na opał, lecz nie sprawdzają się w trudniejszych warunkach lub przy cięciu grubych kawałków drewna.

Piły spalinowe wymagają specjalnej mieszanki paliwa, jaką jest mieszanka benzyny z olejem i emitują spaliny. Lecz dobrze radzą sobie z pracą przez długi czas i z cięciem dużych kawałków drewna.

Ceny pilarek spalinowych zależą zwykle od mocy urządzenia. Tańsze piły spalinowe do zastosowań amatorskich mają zwykle moc 1.5 do 2.5 KM. Przy pomocy takiej pilarki z łatwością potniesz drewno do kominka lub przytniesz drzew w ogrodzie.

Droższe pilarki spalinowe mają większą moc silnika, tak aby poradzić sobie z każdym drzewem. Takie pilarki spalinowe wykorzystuje się głównie do zastosowań profesjonalnych jak wyrąb lasu. Tego typu piły mają większą długość prowadnicy, która pozwala na cięcie gałęzi i sęków, a co za tym idzie większą masę. Z kolei najdroższe piły do zadań specjalnych wyposażone są w wysięgnik pozwalający na cięcie na dużej wysokości. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o piłach spalinowych.

Castorama - nowoczesne pilarki łańcuchowe z dodatkowymi zabezpieczeniami

Kupując piłę spalinową w sieci Castorama warto również zastanowić się nad dodatkowymi systemami, które zwiększają bezpieczeństwo i wygodę pracy z pilarką:

  • wygodna prowadnica, która zwiększa precyzję cięcia,
  • system zintegrowanego ssania przyspiesza rozruch urządzenia,
  • system redukcji drgań to między innymi amortyzowany uchwyt, który tłumi drgania i pozwala na wygodną i bezpieczną pracę,
  • wskaźnik poziomu paliwa,
  • opcja napinania łańcucha,
  • hamulec łańcucha, który zwiększa bezpieczeństwo pracy.
Pilarka spalinowa podczas pracy w ogrodzie przy drewnie oraz polecane piły spalinowe w Castoramie wraz z cenami
Piły spalinowe w Castoramie - przegląd oferty, ceny, opinie, porady zakupowe

Modele pilarek spalinowych, które oferuje Castorama, oparte są w większości na dwusuwowych spalinowych silnikach pracujących na dużych obrotach. Większość modeli posiada nowoczesne elektroniczne układy zapłonowe.

Pilarki łańcuchowe - popularni producenci

Główni producenci pilarek łańcuchowych w ofercie Castorama

Wśród głównych marek znanych na rynku znajdziemy piły spalinowe Stihl, Husqvarna, Nac czy też Makita. W roku 2019 piły spalinowe Stihl nie są oferowane w sieci Castorama. W ofercie Castoramy nie znajduje się również piła spalinowa Husqvarna. Castorama oferuje piły łańcuchowe takich marek jak Nac, Makita, MacAllister i McCulloch. Często pojawia się promocja na popularne modele. A może zainteresuje cię także ten artykuł o piłach łańcuchowych elektrycznych?

Piły spalinowe Nac

Nac oferuje niedrogie piły łańcuchowe, których ceny kształtują się od 298 do 448 zł. Najtańszy model pilarki Nac o mocy silnika 1,2 KM i wadze 5 kg, przeznaczony jest do zadań domowych jak cięcie gałęzi na działce czy w ogrodzie. Jeśli potrzebujesz urządzenia do cięcia drewna na opał lub grubych gałęzi, Nac przygotował pilarkę w cenie 448 zł o mocy silnika 3,8 KM.

Piły spalinowe Makita

Modele pilarek Makita zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie pracy. Prawie każda pilarka spalinowa Makita posiada hamulec bezpieczeństwa. Castorama oferuje obecnie tylko jeden model pilarek Makita w cenie 998 zł. Jest to urządzenie o mocy 1.7 KM przeznaczone do zadań domowych jak przycinanie gałęzi czy cięcie drewna. Urządzenie zostało wyposażone w bezobsługowy zapłon elektroniczny pozwalający na szybki rozruch. Niewielka waga urządzenia oraz system minimalizujący drgania umożliwią długą i wygodną pracę. Model ten zbiera dobre opinie jako urządzenie poręczne do prostych prac domowych i majsterkowania.

Piły spalinowe w Castoramie - najpopularniejsze modele

Jednym z najchętniej kupowanych modeli pilarki spalinowej w sieci Castorama jest model Nac 3,8 KM, który zasłużył sobie na pochlebne opinie kupujących. Użytkownicy chwalą dobry stosunek jakości do ceny. Pilarka spełnia swoje zadania, jednak spora waga 7kg utrudnia długą pracę. Użytkownicy uznają tę pilarkę Nac za super sprzęt za niewielkie pieniądze, który dobrze odpala, pracuje równo i nie dławi się przy grubych drzewach. Sprawdź także ten artykuł o pilarkach łańcuchowych.

Dobre opinie wyrażają również użytkownicy, którzy zakupili pilarkę NAC 45 cm3 przeznaczoną zarówno do prac amatorskich jak i profesjonalnych. Piła mechaniczna Nac wyposażona została w łatwy w użyciu mechanizm naprężenia łańcucha, zęby łańcucha typu full-complement oraz wygodny uchwyt. Nie potrzeba specjalnych narzędzi do naprężenia łańcucha. Wielu użytkowników uznaje tę pilarkę za super sprzęt dla amatorów, którzy robią porządek w ogrodzie. Dobrze działa, odpala od razu, pracuje bez wycieków paliwa i luzów na łańcuchu. Niezawodność tej pilarki spotyka się z różnymi opiniami. U jednych użytkowników pracuje lata bez awarii, zaś u niektórych pojawiają się problemy.

Castorama to jeden z najpopularniejszych sklepów oferujących sprzęt ogrodowy, gdzie często możemy liczyć na korzystne ceny i promocje. Oferowany sprzęt przeznaczony jest dla przeciętnego użytkownika do zastosowań domowych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o piłach tarczowych?

ikona podziel się Przekaż dalej