Piła szablasta - podstawowe informacje

Piła szablasta znana jest również jako pilarka szablowa. Urządzenie to należy do ręcznych urządzeń, które znane są już od starożytnych czasów, jednak od tego momentu technologia bardzo się rozwinęła i te pilarki brzeszczotowe są obecnie bardzo łatwe i szybkie w użytkowaniu.

Piła szablasta to pilarka brzeszczotowa, która spotykana jest jako piła elektryczna i akumulatorowa. Ze względu na to, że spełnia ona funkcje wielu urządzeń, wykorzystywanych w różnego rodzaju warsztatach, jej zastosowanie jest szerokie. To właśnie dlatego wyrzynarki szablaste do drewna firmy Bosch lub innej, cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród klientów oraz pozytywnymi opiniami.

Jeśli chodzi o samą budowę, piła szablasta wyposażona jest w specjalny brzeszczot, który wykonuje ruchy posuwisto-zwrotne. Jak możemy zauważyć, mechanizm ten zdecydowanie różni się od mechanizmu tradycyjnej piły ręcznej, a dodatkowo nie jest ona aż tak funkcjonalna i nie zapewnia nam ona tyle możliwości. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o elektronarzędziach.

Wyrzynarka szablasta do drewna jest dodatkowo bardzo prosta w użytku, ponieważ jednofazowy silnik, który został do niej wmontowany, wprawia ostrze w ruch jednostajny, dzięki czemu operator tego urządzenia musi jedynie je trzymać i umiejętnie nim sterować, tak by wydobyć jak najlepszy efekt obróbki materiału, z którym pracuje.

Jakie zastosowania ma pilarka szablowa

Piła elektryczna tego typu znajdzie swoje zastosowania w różnych miejscach, ponieważ jest ona w stanie zastąpić nawet kilka urządzeń w warsztacie. Piła szablasta to nie tylko wyrzynarka szablasta do drewna, ponieważ jest ona stworzona do pracy również z innymi materiałami, dzięki temu, że mamy możliwość wymieniania brzeszczotów. Dlatego z powodzeniem możemy używać jej do drewna, tworzywa sztucznego, metalu, płyt gipsowo-kartonowych, a nawet i cegieł, czy też betonu. Pamiętajmy jedynie o tym, by przed pracą z innymi materiałami upewnić się, że brzeszczot odpowiada ich wymaganiom.

Bardzo pozytywne jest to, że gdy piła szablasta znajdzie się w naszym warsztacie, wtedy zaoszczędzimy na innych urządzeniach. Nie będziemy już musieli martwić się zakupem piły łańcuchowej, wyrzynarki, czy pilarki tarczowej, dlatego, że nasza pilarka szablowa ma takie same funkcje. A może zainteresuje cię także ten artykuł o piłach tarczowych?

Wyrzynarka szablasta do drewna jest bardzo ciekawym urządzeniem, które swoje zastosowanie znajdzie nawet w ogrodnictwie, stolarstwie, ślusarstwie, a nawet spotykana jest ona w wyposażeniu instalatorów i mechaników. Jak widać, zastosowań dla tych urządzeń jest naprawdę wiele.

Jednak skąd te liczne możliwości zastosowania urządzeń? Odpowiedź jest prosta. Piła szablasta ma taką budowę, która pozwala na dotarcie w bardzo trudne miejsca, często niedostępne dla innych urządzeń elektrycznych. Dodatkowo mamy pełną kontrolę nad tym, jak głęboko oraz pod jakim kątem powinno być wykonane cięcie. Nie można tutaj zapomnieć również o tym, że do piły szablastej można zamontować nie tylko brzeszczoty, ale też tarniki i pilniki, a poza tym, możemy do niej podłączyć też szczotki z drutu lub włosia, które przeznaczone są do szlifowania drewna oraz metalu. Sprawdź także ten artykuł o piłach łańcuchowych.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele wiertarko-wkrętarek

Poznaj najczęściej wybierane modele wiertarko-wkrętarek. Te urządzenia doskonale sprawdzą się przy wielu pracach remontowych i majsterkowaniu. Sprawdź promocyjne ceny!

Akumulatorowa pilarka brzeszczotowa - ceny i producenci

Piła szablasta dostępna jest w różnego rodzaju cenach. Wszystko to zależy od wielu czynników, w tym między innymi od tego, czy jest to pilarka szablasta akumulatorowa, czy musi ona być podłączona do sieci elektrycznej. Kolejnym elementem jest moc pilarki, jej model oraz to, jakiego producenta wybierzemy. Nie można zapomnieć też o tym, że w różnych miejscach zakupu, ceny pilarek mogą się między sobą różnić, dlatego warto sprawdzić ofertę kilku sklepów, zanim zdecydujemy się na odpowiedni dla nas model.

Zdecydowanie najbardziej znanym producentem tego typu urządzeń elektrycznych jest firma Bosch, która oferuje również pilarki szablaste. Jeśli chodzi o ceny, model Bosch GSA 18V-LI to koszt około 1700 zł, z kolei GSA 1100E kosztuje około 550 zł, a za Bosch GSA 12V-14, zapłacimy około 400 zł.

Poza tym możemy zdecydować się na takie modele jak: Erbauer z funkcją podrzynania 1100 W, którego koszt to 350 zł, Yato YT-82815 w cenie 250 zł, Yato YT-82280 za cenę 440 zł, oraz Graphite 586017 Energy +, którego koszt to 196 zł lub też Dewalt DW311K za około 1000 zł i Einhell TE-AP 1050 E w kwocie 400 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o piłach do betonu?

Jak widać, ceny za pilarki szablaste są różnorodne i to od nas zależy, która z nich okaże się dla nas najlepszą. Nie zapomnijmy jednak o tym, by zapoznać się z dokładnym opisem urządzenia oraz zwrócić uwagę na to, jaką moc i funkcje ma dana akumulatorowa lub sieciowa piła szablasta.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły