Rusztowanie elewacyjne Plettac - zastosowanie, opinie, porady
Elewacyjne rusztowanie Plettac cieszy się dużą popularnością w naszym kraju. Wpływa na to kilka ważnych czynników, takich jak chociażby łatwy montaż, wytrzymałość czy stosunkowo atrakcyjna cena. Warto też pamiętać o tym, że rusztowania typu Plettac są uniwersalne. Opisujemy zatem ich zastosowania i przytaczamy inne ważne informacje.
Jeśli planujesz budowę domu, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Charakterystyka rusztowań elewacyjnych Plettac
Rusztowania budowlane - zastosowanie rusztowań typu Plettac
Jak już wspomnieliśmy, rusztowanie Plettac jest bardzo uniwersalne. Pod tym względem znacznie przewyższa rusztowanie warszawskie. Wielofunkcyjność jest możliwa dzięki łatwemu montażowi. Nie potrzeba do tego żadnego profesjonalnego sprzętu czy też wiedzy. W ciągu dnia pracy jeden pracownik może orusztować około 100-250 m² powierzchni budynku. Wpływ na uniwersalność rusztowania ma też bardzo solidna konstrukcja.
Konstrukcja rusztowania Plettac pozwala na ustawienie go na każdym podłożu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu regulowanych stóp podporowych ramy. Co ważne, opisywane rusztowanie można ustawić w różnych konfiguracjach, zatem pokryje ono każdy budynek, nawet ten o nieforemnych kształtach. Ta informacja wiele mówi o zastosowaniach tej konstrukcji.
Rusztowania fasadowe Plettac umożliwiają przeprowadzanie dowolnych prac montażowo budowlanych. Dzięki nim firma budowlana przeprowadzi malowanie elewacji, ocieplanie ścian, słowem praktycznie wszystkie prace na wysokościach. Co ważne, rusztowanie jest stabilne i wyposażone we wszelkie wymagane zabezpieczenia. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o rusztowaniach budowlanych.
Warto też wspomnieć o montażu konstrukcji. Rusztowanie elewacyjne Plettac zostało wyprodukowane tak, by nie sprawiać problemów nawet niedoświadczonym pracownikom. Za łączenie elementów odpowiadają samozakleszczające się trzpienie znane też jako kołki uchylne. Cały system zaprojektowano tak, by popełnienie błędu podczas montażu nie było możliwe. Wszystkie elementy muszą zostać użyte w odpowiedniej kolejności. Tylko wtedy będą do siebie pasowały. Rusztowania fasadowe Plettac to wybór wart rozważenia.
Praca na wysokości bez rusztowania jest wyjątkowo trudna. Zastanawiasz się jakie rusztowanie wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane rusztowania przez naszych czytelników.
Rusztowanie elewacyjne Plettac i jego największe zalety
Wspomnieliśmy już o łatwości montażu i uniwersalności rusztowań firmy Plettac. Nie były to jednak jedyne zalety tego produktu. Ramy powstają ze stali ocynkowanej ogniowo. To zapewnia ich wytrzymałość. Podstawowa długość podestów to 2,5 i 3 metry. To w połączeniu ze sporą wysokością kondygnacji i szerokością ramy daje dużą wygodę w wykonywaniu prac elewacyjnych.
Rusztowania elewacyjne Plettac są wykonane zgodnie z wszelkimi obowiązującymi normami. Mamy więc kolejną ogromną zaletę. Co równie ważne z łatwością można je rozmontować i przewieźć w inne miejsce. Składowanie całego systemu również nie sprawia większych problemów. Jest to szczególnie ważne z perspektywy firmy czy osoby prywatnej, która kupiła cały zestaw.

Czas na dokładniejszy opis rusztowania. Standardowa wysokość kondygnacji to 2 m. Do dyspozycji klientów są też ramy wyrównawcze. Występują w trzech wersjach o wysokości 0,5, 1 oraz 1,5 metra. Podobnie jest z długością podestów. Standard to 2,5 lub 3 metry, a długości uzupełniające to odpowiednio 0,7, 1,1, 1,5 oraz 2 metry. Taka różnorodność wymiarów sprawia, że z łatwością dopasujemy rusztowanie do potrzeb. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem zakupu i wynajmu rusztowań.
Długości pomostów czy wysokość ram to nie jedyne elementy, na które klient ma wpływ. Może też wybrać najbardziej odpowiadający rodzaj podestów. Pierwszą drogą jest klasyczna wersja drewniana. Drugi wybór to podest w całości wykonany ze stali. Trzecia możliwość to nowoczesny podest aluminiowo-sklejkowy. Każdy z nich oczywiście spełnia najostrzejsze normy bezpieczeństwa.
Rusztowanie Plettac i konkurent - rusztowania Layher
Rusztowania budowlane: typ Plettac i rusztowania Layher – parametry i ceny
Plettac to uznana marka na rodzimym rynku. Jest chętnie wybierana i często można natrafić na nią przy okazji różnych inwestycji budowlanych. Zdobyła też zaufanie klientów poza granicami kraju. Oczywiście konkurencja nie śpi i rywalizuje z firmą Plettac. W grupie interesujących nas konstrukcji wielkim uznaniem cieszą rusztowania Layher. Ta niemiecka marka może pochwalić się dość długą historią.
Elewacyjne rusztowania Layher Blitz, czyli popularne szalunki stropowe składają się z niewielu elementów podstawowych. Podobnie jak Plattec, są łatwe w montażu i można dostosować w nich długość pola. Ich niezaprzeczalną zaletą jest wysoka stabilność i sztywność. W tym aspekcie rusztowania Layher przodują na rynku. Podobnie jak Plattec są łatwo dostępne zarówno w całości, jak i w elementach. Obie marki oferują zestawy o różnej powierzchni, co pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Warto rozważyć także nie kupno, a wynajem rusztowań. W tym celu należy skontaktować się z lokalną firmą oferującą wynajem rusztowań także omawianej marki czy rusztowanie warszawskie. A może zainteresują cię także inne szalunki stropowe i ten artykuł o rusztowaniu klinowym?
Rusztowania elewacyjne Plattec |
Rusztowania elewacyjne Layher Blitz |
|
Szerokość ramy |
74 centymetry szerokości |
aluminiowe 73 centymetry, stalowe 0,36 m, 0,73 m i 1,09 m szerokości |
Długość podestów i uzupełnień |
podstawowa długość podestów 2,5 i 3 metry/długości uzupełniające 0,7; 1,1; 1,5;2m |
32 centymetry oraz 61 centymetrów |
Wysokość ramy i uzupełnień |
2 metry wysokości/ramy wyrównawcze 0,5m, 1m i 1,5m wysokości |
2 metry wysokości |
Konsole poszerzające |
od 0,32 do 110cm |
Brak |
Cennik i ceny rusztowań |
Zależna od powierzchni. Przykładowo, rusztowanie o powierzchni 36m² kosztuje około 2000 zł. |
Tu również zależna od powierzchni. Przykładowo, rusztowanie o powierzchni 36m² kosztuje około 2000 zł. |
Cenniki usług powiązane z tym artykułem
-
Cennik wynajmu rusztowań elewacyjnych w ponad 160 miastach w PolsceCzytaj więcej
-
Cennik wynajmu rusztowań aluminiowych w ponad 150 miastach w PolsceCzytaj więcej
-
Cennik wynajmu rusztowań warszawskich 2023 w ponad 150 miastach w PolsceCzytaj więcej
-
Cennik wynajmu rusztowań klinowych 2023 w ponad 150 miastach w PolsceCzytaj więcej
-
Cennik wynajmu rusztowań przejezdnych 2023 w ponad 150 miastach w PolsceCzytaj więcej
Powiązane artykuły
-
Rusztowania aluminiowe - rodzaje, zastosowanie, ceny, opinie
-
Rusztowanie elewacyjne - opis, zastosowanie, opinie, ceny wynajmu i zakupu
-
Rusztowanie klinowe (choinkowe) - opis, zastosowanie, opinie, ceny
-
Rusztowania modułowe - zastosowanie, ceny, opinie, najlepsi producenci
-
Rusztowania Layher - ceny, opinie, zastosowanie, porady