Rusztowanie klinowe – zasada działania

Ten rodzaj rusztowania nosi dwie nazwy ze względu na sposób łączenia. Składa się z pionowych konstrukcji, które nazywa się choinkami. Są one łączone ze sobą za pomocą klinów. Te znajdują się na poziomych elementach, czyli leżniach. Dzięki klinom złączenie choinek z elementami poziomymi jest bardziej bezpieczne i znacznie bardziej stabilne.

Z tego względu rusztowania klinowe świetnie sprawdzają się w przypadku budowy na znacznych wysokościach. Są bardzo bezpieczne, ponieważ nie ma mowy o rozłączeniu się elementów. Dzięki klinom bardzo mocno się trzymają. Rusztowanie choinkowe jest tak skonstruowane, że jego montaż i demontaż nie sprawiają żadnego problemu. Idealnie nadają się do wielokrotnego użytku. Dodatkowo na kliny można zamontować także dodatkowe drabinki i podesty. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o rusztowaniach.

Rusztowanie klinowe ma także tę zaletę, że jest bardzo uniwersalne. Można je przestawiać dowolnie, przesuwając podesty i ustawiając poziomy co 50 cm.

Polecane rusztowania - promocyjne ceny!

Rusztowanie choinkowe – rodzaje

Rusztowanie klinowe można podzielić ze względu na materiał wykonania. Obecnie najczęściej spotyka się dwie opcje: rusztowanie aluminiowe i rusztowanie metalowe. Rusztowania aluminiowe są droższe, ale za to o wiele lżejsze i mogą być swobodnie przestawiane. Metalowe, a w zasadzie stalowe, są wykonane z ocynkowanej stali nierdzewnej. Oba rodzaje są bardzo trwałe.

Rusztowania choinkowe można podzielić także na wolnostojące i przyścienne. W przypadku tych pierwszych stabilność jest wynikiem odpowiedniej konstrukcji. Te drugie są przymocowane do ściany budynku, najczęściej są znacznie bardziej stabilne. Sprawdź także ten artykuł z cenami zakupu i wynajmu rusztowań.

Rusztowanie choinkowe – zakup

Budując standardowy domek jednorodzinny można spokojnie wypożyczyć lub kupić używane rusztowanie klinowe. Rusztowania budowlane są dosyć drogie, więc zamawianie ich w specjalistycznym sklepie nie ma sensu. Jest to konieczne dopiero wtedy, gdy planujesz dużą, wysoką lub nieregularną budowę.

Rusztowanie klinowe lub rusztowanie choinkowe podczas podczas montażu i prac elewacyjnych, opinie oraz zastosowanie rusztowań klinowych
Rusztowanie klinowe (choinkowe) - opis, zastosowanie, opinie, ceny

Zakup rusztowania choinkowego jest możliwy w specjalistycznych firmach zajmujących się tego rodzaju usługami. Nie tylko dobiorą ci odpowiedni rodzaj rusztowania, lecz także sporządzą projekt, według którego rusztowanie powinno objąć budowę. Projekt uwzględnia również miejsca zamontowania drabinki lub podestu, na którym mogą pracować fachowcy.

Wiele firm i osób prywatnych oferuje używane rusztowania klinowe. Nie jest to złe rozwiązanie, ponieważ w ten sposób możesz zaoszczędzić sporą kwotę. Będą to jednak rusztowania standardowe, nie zawsze dobrze pasujące na przykład do wysokości twojego budynku czy jego powierzchni zewnętrznej. Dlatego trzeba będzie je przenosić i przerabiać. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kosztach ocieplenia domu?

Rusztowania klinowe - ceny i producenci

Ceny rusztowań są bardzo różne. Najczęściej każdy projekt jest wyceniany osobno. Wszystko zależy od tego, jaki obszar klient chce zarusztować. Podesty i drabinki z reguły także naliczane są osobno. Dodatkowa opłata jest za montaż. Cena może także różnić się ze względu na materiał wykonania – rusztowania aluminiowe z reguły są droższe. Koszt najczęściej jednak kształtuje się w okolicach 6000 zł za 100 m2 powierzchni budynku.

Tego rodzaju usługi oferuje bardzo wiele firm, które na bieżąco tworzą rusztowania klinowe. W tabeli poniżej przedstawiamy ofertę najbardziej popularnych producentów. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem elewacji i prac elewacyjnych.

Rusztowania budowlane popularnych na rynku firm

Firma

Oferta

Dodatkowe informacje

Cena

IRLEH

Oryginalne rusztowania choinkowe przyścienne, stworzone na bazie własnych projektów.

-Własny opatentowany system klinowego łączenia elementów.

-Możliwość zakupienia elementów dodatkowych.

Około 5124 zł + VAT/100 m2

GP-SYSTEM

Rusztowania klinowe stworzone na bazie własnych projektów.

Rusztowania fasadowe typu PLETTAC.

- Rusztowania są kompatybilne z systemami innych producentów.

- Możliwość zamontowania kół do systemu rusztowania.

Każde zlecenie jest wyceniane indywidualnie. Cena jest zależna od stopnia zabezpieczenia materiału przed korozją.

LAYHER

Rusztowania z zamkami klinowymi.

- Łatwość montażu i minimalne wymagania projektowe.

- Rusztowanie modułowe – nieograniczone możliwości montażu.

Każde zlecenie jest wyceniane indywidualnie.

KOŚCIAŃSKI

- Projektowanie i produkcja rusztowań klinowych.

- Wszystkie elementy są zabezpieczone przed korozją i wykonane z atestowanych materiałów.

Około 5598 zł/100 m2

ikona podziel się Przekaż dalej