Spawarka Bester – niezawodność i szerokość oferty

Bez względu na to, czy spawarka jest ci potrzebna na co dzień, czy będzie używana wyłącznie od czasu do czasu, Bester to najlepszy wybór. Dlaczego? Jest to po prostu marka najbardziej trwałych i cenionych spawarek. W ofercie znajduje się bardzo wiele sprzętów różnego rodzaju, od tych najprostszych do najbardziej profesjonalnych.

Bester to marka bardzo dobrze znanej firmy Lincoln Electric. Zajmująca się produkcją różnego rodzaju narzędzi i elektronarzędzi firma Lincoln Electric oferuje sprzęt najwyższej jakości. Pod logo Bester znajdują się nie tylko spawarki, lecz także różnego rodzaju półautomaty oraz urządzenia wieloprocesowe. Oferta jest tak skonstruowana, by coś dla siebie znaleźli zarówno specjaliści spawacze i duże firmy, jak i osoby, które potrzebują sprzętu do zajęć hobbystycznych lub drobnych prac przydomowych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o spawarkach.

Rodzaje spawarek Bester

W ofercie Bester można wyróżnić trzy rodzaje spawarek. Do pierwszej kategorii należą spawarki TIG, czyli urządzenia do spawania elektrodą. Do spawania wykorzystywana jest elektroda rutylowa, nietopliwa. Spawarka elektrodowa ma szerokie zastosowanie. Używa się jej, by łączyć ze sobą stopy stali wysokostopowych lub aluminium. Dzięki niej uzyskuje się bardzo wysokiej jakości spaw. Spawarka TIG jest używana zarówno do profesjonalnych, jak i domowych zastosowań.

Kolejną kategorią są spawarki MIG/MAG. Są przeznaczone do spawania w osłonie gazu. Charakteryzuje się bardzo dużą popularnością, ponieważ ma ogromną moc i jest bardzo uniwersalna. Spawarka migomat pozwala na spawanie w różnych pozycjach z zachowaniem maksymalnej wydajności i bardzo wysokiej jakości wykonanego spawu. Dzięki niej można spawać grube aluminium i większość stopów metali.

Trzecia wyróżniona przez Bester kategoria to małe spawarki marketowe. Są one dostępne w sieciach marketów różnego rodzaju. Nadają się raczej do prac przydomowych. Są to niewielkiego rozmiaru półautomaty, małe spawarki elektrodowe i urządzenia wieloprocesowe. A może zainteresuje cię także ten artykuł o spawarce TIG?

Spawarka Migomat w ofercie Bester

Spawarki MIG-MAG są największą grupą urządzeń w ofercie marki Bester. To półprofesjonalne lub profesjonalne narzędzia, które mają bardzo duże zastosowanie. Zdecydowana większość z nich musi być podłączona pod trójfazówkę, bardzo niewiele ma możliwość podłączenia do sieci elektrycznej 230 V.

Bester proponuje aż 12 modeli spawarek typu MIG-MAG. Do wszystkich stosuje się drut proszkowy. Większość z nich znajduje zastosowanie w spawaniu lekkich i średniociężkich konstrukcji stalowych.

Spawarka bester w czasie spawania oraz spawarka migomat, spawarka elektrodowa czy spawarki inwertorowe i ich cena
Spawarki Bester - przegląd oferty, ceny, opinie, rodzaje spawarek
Porównanie spawarek typu MIG-MAG Bester

Model

Przeznaczenie

Zasilanie

Uwagi

Cena

MidiMagster 1801

Półprofesjonalne, amatorskie

230/400 V

4-metrowy uchwyt spawalniczy zamontowany na stałe

2200 zł

Magster 380

Profesjonalne

3x400V

3-metrowy uchwyt spawalniczy LGS 360

9-12 tysięcy zł

Magster 280

Profesjonalne

3x400 V

Opcja spawania punktowego

5-8 tysięcy zł

Minimagster 1502

Amatorskie

230/400 V

Możliwe lutowanie bez gazu osłonowego. Nadaje się do blachy samochodowej.

Ok. 2000 zł

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele spawarek

Chcesz kupić spawarkę do przydomowego warsztatu, ale nie wiesz, na jaką się zdecydować? Dobrze trafiłeś! Sprawdź, jakie modele najczęściej wybierają internauci.

Spawarka elektrodowa, czyli spawarki MMA

W ofercie marki Bester znajdują się spawarki MMA, czyli spawarki elektrodowe. Wykorzystuje się w nich metodę spawania TIG. Nie jest to popularne rozwiązanie, dlatego Bester oferuje obecnie wyłącznie trzy nowe modele tego rodzaju.

Są one do siebie dość podobne, ich cena także niewiele się różni. Wszystkie mogą być używane w celach amatorskich. Podłącza się je do napięcia 230 V. Spawarka TIG marki Bester jest wyposażona w specjalistyczne zabezpieczenia przed przeciążeniem. Ponieważ transformują prąd na taki o bardzo wysokiej częstotliwości, jakość wykonywanego nimi spawu jest bardzo wysoki. Spawarki inwertorowe TIG marki Bester zdobywają bardzo dobre opinie, na dodatek są dużo tańsze niż wymienione wcześniej modele. Ich cena oscyluje w granicach od 800 do 1200 zł, więc jest to wydatek, na który może pozwolić sobie standardowy miłośnik majsterkowania. Sprawdź także ten artykuł o spawarce do spawania aluminium.

Spawarki inwertorowe i półałtomaty w ofercie marketów

Bester przygotowała także specjalną ofertę dla marketów budowlanych i hipermarketów zajmujących się sprzedażą narzędzi różnego rodzaju. Są to najczęściej łatwe w obsłudze półautomaty, których cena jest dość niska. Nie nadają się do działań profesjonalnych, ale świetnie sprawdzają się za to w pracach przydomowych, jak lutowanie czy spawanie niezbyt grubej stali różnego rodzaju.

W ofercie marketowej znajdują się zarówno spawarki elektrodowe, w których znajduje się elektroda rytlowa, jak i spawarki Migomat. Są niewielkich rozmiarów i nadają się do podłączenia do sieci domowej 230 V. A może zainteresuje cię także ten artykuł o spawarkach marki Parkside?

Spawarki Bester w ofercie marketów budowlanych

Model

Rodzaj

Zasilanie

Wykorzystany proces

Cena

Bester 150-SC

Spawarka elektrodowa

230V

TIG Scratch

600 zł

Bester 170D

Spawarka elektrodowa

I>15A

TIG Scratch

ok 1700 zł

MAGPower 1700

MIG/MAG

230 V

Drut proszkowy

1700 zł

MAGPower 1905

MIG/MAG

230/400V

Drut proszkowy

1900-2000 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły