Ogólna charakterystyka tarcz szlifierskich do glazury oraz innych materiałów

Najpopularniejsze tarcze szlifierskie do glazury, gresu czy płytek podłogowych to tarcze diamentowe. Z racji swojej uniwersalności nadają się do prawie każdego rodzaju powierzchni. Wyprodukowane są ze stali z dodatkiem nasypu diamentowego. Dlatego właśnie charakteryzują się wysoką twardością, wytrzymałością oraz precyzyjnością przykładowo podczas fazowania glazury na sucho. Tarcza diamentowa do gresu czy do glazury znajduje swoje zastosowanie również w przypadku, kiedy to do obróbki są płytki ścienne, beton czy granit.

Tarcza diamentowa segmentowa posiada specjalne szczeliny, dzięki którym zabierając się do cięcia płytek gresowych można zrobić to łatwiej i stabilniej. Ten rodzaj tarcz sprawdza się przy lekkich i miękkich rzeczach, przy których ryzyko drgań jest większe.

Drugim rodzajem, jeśli chodzi o tarcze diamentowe, jest tarcza ciągła. Nie posiada ząbków na obrzeżach, dlatego może być wykorzystywana do twardych materiałów, ale również z powodzeniem do materiałów kruchych, w tym właśnie do glazury czy gresu. Z łatwością można uzyskać zaplanowane efekty bez nieoczekiwanych uszkodzeń szlifowanej powierzchni. Tarcza diamentowa to wybór wart rozważenia. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tarczy do szlifowania betonu?

Przykładowe modele tarczy szlifierskich do glazury i do cięcia płytek gresowych

Tarcza do szlifowania gresu P40 Falon-Tech jest odporna na mechaniczne obciążenia z uwagi na wykorzystanie połączenia węglika krzemu z syntetyczną żywicą. Jedna z podstawowych, prostych, a zarazem uniwersalnych tarcz. Charakteryzuje się wysoką efektywnością i skutecznością. Wykorzystywana z powodzeniem do wielu różnych powierzchni. Fazowanie glazury również może być wykonane przy pomocy tej tarczy. Posiada dobre opinie, natomiast ceny jej wahają w granicach 10-15 zł.

Tarcza diamentowa do gresu firmy Rubi to bardzo dobry wybór, jeśli jednym z kryteriów jest jakość. Pierwszym z przykładów jest tarcza VDF 100 RUBI, która idealnie nadaje się do szlifowania różnych powierzchni, w tym gresu, kamienia naturalnego oraz płytek ceramicznych. Skutecznie potrafi wyszlifować płytkę pod kątem 45 stopni.

Tarcza Rubi 31964 przeznaczona jest zarówno do szlifowania, jak i do cięcia płytek gresowych na sucho. Minusem jest ograniczona grubość płytki do 25 mm. Jednak wysoka jakość cięcia dzięki nasypowi diamentowemu spotyka się z dobrymi opiniami klientów oraz odpowiednim stosunkiem jakości do ceny. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o posadzkach.

Firma Rubi jest znana z dużego wyboru tarcz do cięcia czy szlifowania płytek ściennych czy prac przy płytkach podłogowych. Ostatnim modelem w tym artykule, który jest wart uwagi będzie Rubi – ECD. Tarcza do szlifowania gresu i cięcia jest pokryta warstwą roboczą po obu stronach dysku, co podwaja żywotność produktu. Specjalna metoda nakładania diamentu na tarcze pozwala otrzymać niezwykle wysoką jakość cięcia i precyzję użycia. Opinie klientów są jednoznaczne. Możliwość uzyskania zarówno idealnego kąta podczas szlifowania, jak i perfekcyjnych krawędzi podczas cięcia stawia tą tarczę diamentową do gresu bardzo wysoko w rankingu.

Tarcze do szlifowania gresu - podsumowanie i ceny

Tarcze do szlifowania czy do cięcia płytek gresowych z uwagi na łatwość użytkowania mogą być wykorzystywane w pracy zarówno przez domowego majsterkowicza, jak i zawodowego profesjonalistę. Dużym ułatwieniem jest dopasowany profil tarczy, który zapewnia szybkość cięcia na sucho płytek podłogowych, glazury, gresu czy fazowanie glazury.

Zestawienie opisanych powyżej modeli

Nazwa modelu

Średnica tarczy

Orientacyjna cena

P40 FALON-TECH

125 mm

10-15 zł

VDF 100 RUBI

100 mm

45 zł

RUBI 31964

115 mm

200 zł

RUBI - ECD

125 mm

195 zł

Gres, glazura, płytki ścienne czy podłogowe z łatwością będzie można już doszlifować czy dociąć. Z powyższego zestawienia wynika jednak, że wiodącą tarczą diamentową, która może być wykorzystana do szlifowania oraz cięcia jest tarcza RUBI-ECD. W wielu aspektach przewyższa resztę opisywanych modeli. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat gresu.

ikona podziel się Przekaż dalej